Iki sensacingo "Bayern" nokauto pritrūko tik tikslaus lietuvio smūgio © Eurofootball.lt
Pirmadienį Vokietijos taurės pirmojo etapo varžybose nedaug trūko iki sensacijos - garsiausias šalies klubas Miuncheno "Bayern" susitiko su trečios lygos Burghauseno "Wacker" klubu ir įveikė varžovą tik po dramatiškos 11 metrų baudinių serijos, kurioje pergalę mažai žinomai komandai galėjo išplėšti lietuvis Mindaugas Palionis.

Burghauseno "Wacker" 1 - 1 Miuncheno "Bayern"
(po pratęsimo, 11 metrų baudiniai 3-4)
61' [1 - 0] Thomas Neubert
79' [1 - 1] Miroslav Klose

Praėjusį sezoną Lietuvos jaunimo rinktinės gynėjas M.Palionis, kuris Vokietijoje geriau žinomas Markuso vardu, su "Wacker" ekipa iš antrosios Bundesligos iškrito į trečią pagal pajėgumą Regioninę lygą.

Jau pirmajame Vokietijos taurės etape Burghauseno klubui teko 18 kartų turnyrą laimėjęs garsusis Miuncheno "Bayern", kurio gretose žaidė tokie garsūs naujokai kaip prancūzų saugas Franckas Ribery ir lenkų kilmės Vokietijos rinktinės puolėjas Miroslavas Klose.

Tačiau negarsi komanda padedama puikaus 18 metų vartininko Manuelio Riemanno žaidimo bei entuziastingo namų sirgalių palaikymo sugebėjo atsilaikyti daugiau nei valandą ir netgi išsiveržė į priekį - po Davido Solga perdavimo galva pasižymėjo Thomasas Neubertas.

79 minutę du naujieji "Bayern" pirkiniai sugebėjo išlyginti rezultatą - po F.Ribery perdavimo šoklusis M.Klose prie tolimojo virpsto iššoko aukščiau už du gynėjus ir galva įmušė išlyginamąjį įvartį.

Vis tik per pagrindinį laiką nei M.Klose, nei F.Ribery, nei Hamitui Altintopui, Markui van Bommeliui ar Bastianui Schweinstegeriui įmušti daugiau įvarčių nepavyko, o geriausių progų per pratęsimą neišnaudojo po keitimo aikštėje pasirodęs gynėjas Danielis van Buytenas.

"Wacker" taip pat ne vien tik gynėsi, ir turėjo galimybių kontratakose, tačiau tolimais smūgiais nuginkluoti Oliverio Kahno nesugebėjo. Per pratęsimą rezultatui nepasikeitus nugalėtoją turėjo lemti 11 metrų baudiniai.

Iš pirmųjų keturių šeimininkų smūgių du sudrebino vartų konstrukciją, bet "Bayern" taip pat neįmušė du kartus - Jose Ernesto Sosa smūgį atrėmė M.Riemannas, o H.Altintopas pataikė į virpstą.

Penktieji "Bayern" gynėjo Phillippo Lahmo ir "Wacker" vartininko M.Riemanno smūgiai buvo tikslūs, o šeštąjį Martino Demichelio bandymą fantastiškai žaidęs Burghauseno ekipos vartų sargas sugebėjo atremti.

Tada prie žymos eilė stoti atėjo 20 metų M.Palioniui, kuris mokydamasis futbolo pagrindų tris metus yra praleidęs ir būtent "Bayern" klubo jaunimo komandoje.

Tačiau patyręs O.Kahnas laimėjo dvikovą prieš jaunąjį lietuvį, o po Christiano Lello tikslaus baudinio taip pat dar atrėmė Thomaso Mayerio bandymą. "Bayern" 11 metrų baudinių serijoje 4-3 laimėjo futbolo dramą ir pateko tolyn.

Kitose Vokietijos taurės varžybose staigmenas pateikė trečios lygos Esseno "Rot-Weiss", kuris po baudinių nugalėjo Bundesligoje žaidžiantį "Cottbus", ir minimalia persvara prieš Leverkuzeno "Bayern" laimėjęs "St. Pauli". Visi kiti Bundesligos klubai vietas antrajame etape užsitikrino gana įtikinamomis pergalėmis.