Įdomūs faktai apie Čempionų lygą © JumpStory nuotr.

Europos futbolo asociacijų sąjungos (UEFA) Čempionų lyga yra didžiausias kasmetinis Europos klubinio futbolo čempionatas. Žinoma, niekam, kas bent iš tolo susipažinęs su Europos klubiniu futbolu, šios įžangos nereikia, o dauguma žino kur kas daugiau! Tačiau šiame straipsnyje ketiname pasidalyti keliais įdomiais faktais apie Čempionų lygą, kurie gali nustebinti net futbolo, kazino žaidimai gerbėjus.

Daugiausia pergalių iškovojo Madrido „Real“

Nuo pat Čempionų lygos įkūrimo 1955 m. tik 22 futbolo klubams pavyko laimėti Čempionų lygą, iš kurių Madrido „Real“ laimėjo taurę 13 kartų, o tai yra didžiausias pergalių skaičius Čempionų lygoje. Šiuo metu futbolo klubas vertinamas 3,9 mlrd. dolerių, todėl šiuo metu jis yra turtingiausias futbolo klubas rinkoje. Komandai pavyko penkis kartus iš eilės laimėti UEFA Čempionų lygą, todėl ji pelnė tokį pripažinimą, kokį turi dabar.

Čempionų lygą remia UEFA fondą vaikams

UEFA vaikų fondas – tai vieningas fondas, kuris viso pasaulio vaikams pristato futbolo meną. Tai yra viešoji įstaiga, veikianti pagal Šveicarijos teisės normas. Šis fondas ne tik lavina vaikų futbolo įgūdžius, bet ir padeda vaikams tobulinti jų vystymosi įgūdžius, įskaitant atkaklumą ir punktualumą. Organizacija siekia padėti vaikams tobulinti futbolo įgūdžius ir tarpusavio bendravimo įgūdžius.

Greičiausias įvartis turnyre buvo įmuštas per pirmąsias 11 sekundžių

Šį rekordą pavyko sukurti populiariam Miuncheno „Bayern“ futbolininkui Roy'ui Makaay'ui, kuris rungtynėse su Madrido „Real“ įmušė pirmąjį rungtynių įvartį per pirmąsias 11 sekundžių. Rekordas išliko nepakitęs pastaruosius 12 metų nuo tada, kai olandas jį įmušė. Įdomu ar jis kažkada bus įveiktas, ar ne?

Tik 2 žaidėjai Čempionų lygoje įmušė daugiau nei 100 įvarčių

Cristiano Ronaldo (139) ir Lionelis Messi (123) yra vieninteliai du žaidėjai, kurie nuo 2021 m. Čempionų lygoje yra įmušę 100 įvarčių. Tai tikrai įdomus faktas.

Čempionų lygos taurė niekada nebuvo įteikta nė vienai laimėjusiai komandai, po 2007 m.

Iš pradžių komanda, laimėjusi Čempionų lygą tris kartus iš eilės, galėjo visam laikui pasilikti UEFA Čempionų lygos taurę. Jei komanda trofėjų laimėdavo penkis kartus iš eilės, ji taip pat gaudavo tą pačią privilegiją – amžinai pasilikti originalų trofėjų. Tačiau nuo 2008 m. UEFA nusprendė, kad nuo šiol nugalėtojams teks tenkintis replika, nes originalaus trofėjaus jie nebeduos nė vienai komandai, nesvarbu, kas ir kiek kartų jį laimėtų! Atrodo, kad Europos futbolo asociacijų sąjunga tikrai nenorėjo kas kelerius metus gaminti naujų trofėjų komandoms.

Anglijos klubams uždrausta žaisti 5 metus

1986-1991 m. Anglijos klubams buvo uždrausta žaisti Čempionų lygoje po nelaimės Heiselo stadione. Ši diena buvo paskelbta tamsia futbolo diena. 600 žmonių buvo sužeisti, o 39 žmonės žuvo. Incidentas įvyko, kai grupė Liverpool sirgalių užpuolė Juventus sirgalius ir sugriovė užtvaras tarp grupių, dėl ko vėliau griuvo siena ir žuvo žmonės. Atkeršijant Anglijos klubams buvo uždrausta ateinančius penkerius metus sirgti, o incidentą sukėlusiems asmenims teko atlikti laisvės atėmimo bausmę.

Anglijos klubams pavyko laimėti penkias taures

Čempionų lygoje dominuoja Anglijos klubai, skindami pergalę po pergalės. Čempionų lygą pavyko laimėti maždaug penkiems Anglijos klubams. Tarp šių penkių klubų yra Liverpool, Manchester United, Nottingham Forrest, Aston Villa ir Chelsea. Jie atitinkamai laimėjo šešis, tris, du, vieną ir vieną trofėjų.

    Komentarų kol kas nėra...

    Komentarų kol kas nėra...

    Komentarų kol kas nėra...