"Hearts" neįveikė autsaiderių © Eurofootball.lt
Šeštadienį įvyko ketverios Škotijos futbolo čempionato 28-ojo turo rungtynės. Jose namuose lygiosiomis su autsaiderių gretose esančia “St.Mirren“ sužaidė ir taškų prarado “Hearts“, tuo tarpu lyderis “Celtic“ šventė eilinę pergalę.

Pirmose dienos rungtynėse lyderiai Glazgo “Celtic“ išvykoje žaidė prieš trečioje vietoje esančius “Aberdeen“. Svečiai puikiai pradėjo rungtynes ir netrukus susikrovė saugią persvarą.

8 min. gavęs Shunsuke Nakamuros perdavimą, dešiniuoju kraštu link vartų staigiai prasiveržė Craigas Beattie ir pasiuntė kamuolį į tolimąjį vartų kampą.

20 min. įvartį įmušė pats “Celtic“ saugas iš Japonijos. S.Nakamura firminiu savo baudos smūgiu įsuko kamuolį į varžovų vartų kampą po baudos smūgio iš maždaug 20 m.

Antrojo kėlinio pradžioje puikią progą dar padidinti skirtumą turėjo Jiri Jarošikas, bet jo pavojingą smūgį atrėmė vartininkas Jamie Langfieldas.

Susitikimo pabaigoje “Aberdeen“ atkūrė intrigą, kai suklydus svečių gynėjams darant dirbtinę nuošalę, įvartį įmušė Darrenas Mackie. Tačiau tai buvo viskas, ką sugebėjo padaryti šeimininkai.

Edinburgo “Hearts“ rungtynėse su 11-ąją vietą užimančiu “St.Mirren“ startinėje sudėtyje į aikštę išbėgo trys lietuviai – Marius Žaliūkas, Saulius Mikoliūnas ir Andrius Velička. 76 min. S.Mikoliūną pakeitė buvęs “Kauno“ puolėjas Arkadijušas Klimekas. “Hearts“ vartus po ilgesnės pertraukos vėl gynė Craigas Gordonas.

10 min. iš daugiau nei 20 metrų pavojingai smūgiavo Andrius Velička. Tačiau netrukus įvartį įmušė “St.Mirren“. Po Garry Brady perdavimo iš baudos aikštelės pasižymėjo Stephenas O‘Donnellas, žaidęs tik antras savo rungtynes “St.Mirren“ gretose.

Po penkių minučių galva šiek tiek virš vartų mušė A.Velička. Netrukus lietuvis neišnaudojo puikios progos smūgiuodamas iš arti. Po pertraukos A.Veličką pakeitė Calumas Elliotas.

Antrajame kėlinyje atakuojant “Hearts“, antrojo įvarčio vos neįmušė S.O‘Donnellas, bet po kampinio jis smūgiavo tiesiai į C.Gordoną.

Vis tik Edinburgo futbolininkams pavyko išlyginti rezultatą. 71 min. smūgiu iš 20 metrų tai padarė Ganos rinktinės saugas Laryea Kingstonas.

Šeimininkų saugas Neilas McCannas dar turėjo galimybę išplėšti pergalę, bet jo galva muštas kamuolys pralėkė šalia vartų.

Kitose rungtynėse “Motherweel“ minimalia persvara pranoko “Inverness“, o “Dunfermline“ ir “Kilmarnock“ taip pat sužaidė lygiosiomis, 1-1.

Sekmadienį susitiks “Rangers“ su “Falkirk“ ir “Dundee Utd“ su “Hibernian“.

45‘ [1 – 1] Stevie Crawford (iš 11 m.)

44' Simon Ford ("Kilmarnock") pašalintas iš aikštės

“%c00230“ 1 – 0 “%c00227“
45‘ [1 – 0] Scott McDonald

“%c00219“ 1 – 1 “%c00298“
14‘ [0 – 1] Stephen O‘Donnell
71‘ [1 – 1] Laryea Kingston