Favoritų dvikovose - "Man Utd" ir "Arsenal" pergalės © Eurofootball.lt
Sekmadienį Anglijos "Premier" lygos gerbėjų laukė intriguojanti 17-ojo turo dvikova tarp "Liverpool" ir "Man Utd" bei ne ką mažiau įdomi dviejų Londono ekipų - "Arsenal" ir "Chelsea" - akistata.

Aršių varžovų tiek aikštėje, tiek už jos ribų mačai baigėsi vienodais rezultatais - pergales 1-0 iškovojo svečiai iš Mančesterio ir aikštelėje šeimininkavę sostinės 'kanonieriai'.

"%c00045" 0 - 1 "%c00040"
43' [0 - 1] Carlos Tevez

Rungtynes komandos pradėjo gana sparčiu tempu, tačiau atsargiai, didelį dėmesį skirdamos gynybai. Apskritai pastaruoju metu šių vienuolikių mačus retai galima pavadinti itin gražiais akiai, bet visa tai atperka begalinis futbolininkų noras, pasiaukojimas ir aistra laimėti.

Pirmąją progą pasižymėti sužaidus 27 minutes turėjo "Liverpool" - po kampinio "Man Utd" gynėjams ir vartininkui nepavyko susitarti, kas turėtų išmušti aukštą kamuolį iš baudos aikštelės ir, Edwino van der Saro klaida pasinaudojęs Harry Kewellas mušė į vartus, bet kelią į tinklą kamuoliui sutrukdė ant vartų linijos stovėjęs gynėjas. Tai dar nebuvo pabaiga, bet pirmasis prie jo prišokęs Fernando Torresas galva smūgiavo greta vartų virpsto.

Dar po trijų minučių situacija kone pasikartojo - šį kartą svečių vartų sargas susidūrė su vienu iš savo gynėjų bandydamas išmušti Steveno Gerrardo skersuotą kamuolį, kuris, po sumaišties, pataikė Rio Ferdinandui į galvą ir riedėjo į vartus. Tačiau ir šį sykį "Man Utd" futbolininkai laiku suskubo jį išmušti nuo linijos ir išsaugoti nulinį rezultatą.

Nepaisant to, jog atrodė, kad iniciatyva jau priklauso "Liverpool", prieš pat didžiąją pertraukę į priekį pasinaudoję vienintele sukurta proga įsiveržė Anglijos čempionai - Ryanas Giggsas nuo kampinio gairelės pažeme parideno kamuolį Wayne'ui Rooney, o šis galingu ir suktu smūgiu iš 16 metrų bandė pramušti vartininką Pepe Reiną. Visgi kelią į vartus kamuolys rado nuo šalia vartų sargo stovėjusio ir jo skriejimo kryptį pakeitusio Carloso Tevezo kojos - argentinietis nutildė "Anfield" stadiono tribūnas, pelnydamas nelauktą įvartį.

Antrajame kėlinyje šeimininkai kontroliavo rungtynių eigą ir turėjo milžinišką teritorinį pranašumą, tačiau tai paversti progomis jiems sekėsi labai sunkiai.

Bene pirmą kartą "Man Utd" sirgalius trumpam užgniaužti kvapą turėjo priversti galingas po keitimo aikštėje pasirodžiusio Ryano Babelio smūgis iš 22 metrų, likus žaisti kiek daugiau nei 20 minučių praskriejęs visiškai greta virpsto.

Netrukus po to 'raudonieji velniai' galėjo palaidoti šeimininkus, realizuodami antrą progą rungtynėse, bet po staigios kontratakos ir Cristiano Ronaldo perdavimo W.Rooney iš kelių metrų nepataikė į vartus.

Per likusį laiką "Liverpool" taip ir nepavyko sukurti šimtaprocentinio šanso, o paskutinis S.Gerrardo baudos smūgis jau per teisėjo pridėtą laiką simbolizavo tai, jog ši diena - netinkama reikšmingai 'raudonųjų' pergalei.

Londono "%c00041" 1 - 0 Londono "%c00042"
45' [1 - 0] William Gallas

Įdomu tai, jog "Arsenal" komandai niekada nebuvo pavykę nugalėti "Chelsea", kai šiam vadovavo vyriausiasis treneris Jose Mourinho, o jį pakeitęs Avramas Grantas pralaimėjimą turėjo pripažinti jau pirmajame tarpusavio susitikime.

Iki šiol 'mėlynieji' buvo nepralaimėję šešiolikos oficialių varžybų iš eilės, bet po šios nesėkmės nuo lyderio "Arsenal" atsilieka jau šešiais, o antroje vietoje žengiančio "Man Utd" - penkiais taškais.

"Arsenal" rungtynes pradėjo gyvai, kaip visuomet žavėdami žiūrovus gausybe trumpų tikslių perdavimų ir siekdami pelnyti greitą įvartį.

Tačiau penkių saugų "Chelsea" vienuolikė gynėsi patikimai ir neleido varžovams to padaryti, nors po traumų į aikštę grįžo kūrybingi saugai Cescas Fabregasas, Aleksandras Hlebas ir Mattheu Flamini.

38-ąją minutę svečiai sulaukė skaudaus smūgio - po Emanuelio Eboue bandymo perimti kamuolį A.Grantui teko pakeisti komandos kapitoną gynėją Johną Terry. Įtariama, jog jam galėjo skilti arba lūžti pėdos kaulas.

Ir "Arsenal" tuo pasinaudojo dar iki didžiosios pertraukos - kampinio metu C.Fabregasas perdavė kamuolį į baudos aikštelę, kur, išsivadavęs iš Franko Lampardo globos, į vartus jį pasiuntė W.Gallas. Tiesa, verta pažymėti, jog nemaža dalis kaltės dėl praleisto įvarčio krenta ant vartininko Petro Cecho, kuris drąsiai išbėgo išmušti dar skrendantį kamuolį, tačiau to padaryti deramai nesugebėjo.

Kiek anksčiau pirmajame kėlinyje savo vartų sargo vos nenuginklavo kitas "Chelsea" gynėjas Alexas. Brazilas mėgino galva perduoti kamuolį P.Cechui, bet sugebėjo permesti jį virš čeko ir turėtų džiaugtis nusišypsojusia sėkme - kamuolys į vartus nepataikė.

Kuo toliau, tuo labiau antrajame kėlinyje A.Granto auklėtiniai atakavo, siekdami atstatyti pusiausvyrą, bet kartu ir palikdami laisvus plotus savo aikštės pusėje.

Nors 'mėlynieji' turėjo keletą neblogų progų, tuo pat gali pasigirti ir "Arsenal" puolėjai, visuomet grasinę varžovų vartams kontratakomis.

Likus žaisti kiek mažiau nei 20 minučių sekė dvi atakos, kurių metu kamuolys atsidūrė svečių vartų tinkle, bet įvarčiai nebuvo užskaityti - iš pradžių, po Robino van Persie bandymo, buvo užfiksuota nuošalė, o Emmanueliui Adebayorui padvigubinti savo komandos pranašumo nepavyko dėl pražangos.

Negana to, C.Fabregasui ir R.van Persie teliko griebtis už galvų, kai pavojingo antpuolio metu abu futbolininkai iš patogių situacijų mušė tiesiai į P.Cechą.

Tačiau išties "Chelsea" buvo arti to, kad viskas baigtųsi lygiosiomis. Iš pradžių Shaunas Wrightas Phillipsas neišnaudojo puikaus šanso ir iš keleto metrų nesugebėjo pataikyti į netokį jau mažą vartų stačiakampį, o jau per teisėjo pridėtą laiką Andrejaus Ševčenkos baudos smūgį atmušė vartininkas Manuelis Almunia.