Europos čempionė Ispanija žengia į pasaulio čempionato pusfinalį © Eurofootball.lt
Pajėgiausia Europos rinktinė Ispanija sėkmingai skinasi kelią ir planetos pirmenybėse - Vicente Del Bosque auklėtiniai šeštadienį ketvirtfinalyje minimaliu rezultatu 1-0 įveikė Paragvajų ir pusfinalyje kausis su Vokietija.

Ispanų pergalę lėmė kol kas rezultatyviausio pirmenybių žaidėjo Davido Villos įvartis 83 minutę, tačiau bene įsimintiniausi rungtynių epizodai - du nerealizuoti 11 metrų baudiniai per 3 minutes.

59 minutę prie žymos stojo Paragvajaus rinktinės puolėjas Oscaras Cardozo, bet jo bandymą atrėmė Ikeras Casillasas.

Ispanams dar nespėjus atsidžiaugti lygiu rezultatu šansą išvesti savo komandą į priekį gavo Xabi Alonso. Pirmasis saugo smūgis nuo žymos buvo tikslus, tačiau teisėjas liepė jį pakartoti dėl per anksti į baudos aikštelę išbėgusių žaidėjų. Antrą kartą Alonso neatlaikė įtampos - jo smūgis taip pat buvo atremtas vartininko.

Nepaisant to, Ispanija turėjo iniciatyvą ir galiausiai pasiekė savo - po Pedro smūgio kamuolys atsimušė į virpstą, tačiau pirmasis prie jo suskubęs Davidas Villa nukreipė jį į tinklą. Tiesa, prieš tai kamuolys taip pat atsitrenkė į abu virpstus.

Paragvajus turėjo šansą išsigelbėti, bet besibaigiant dvikovai Casillasas ištaisė savo paties klaidą po nesėkmingai atmušto Lucaso Barrioso smūgio bei neleido pasižymėti Roque Santa Cruzui.

Paragvajus 0 - 1 Ispanija
83' [0 - 1] David Villa

59' Oscar Cardozo (Paragvajus) nerealizavo 11 metrų baudinio
62' Xabi Alonso (Ispanija) nerealizavo 11 metrų baudinio