Garbės įvartį pelnę lietuviai nusileido serbams © AP nuotr.

Vėlų sekmadienio vakarą Lietuvos nacionalinė vyrų futbolo rinktinė pratęsė savo pasirodymą kitų metų Europos čempionato atrankos turnyre.

Edgaro Jankausko treniruojama ekipa rezultatu 1:3 nusileido Serbijos vienuolikei. Sužaidus penkis mačus lietuvių sąskaitoje – du taškai, serbai jų surinkę turi dešimt.

Dabar į oficialias rungtynes lietuviai grįš spalio mėnesį – tada lauks išvykos rungtynės Bulgarijoje bei akistata namuose su vengrais.

Sekmadienio dvikovoje serbai iš karto parodė, kad atvyko nusiteikę kovingai ir pradėjo ilgiau kontroliuoti kamuolį. Svečių teritorinė persvara jautėsi viso kėlinio metu, per kurį jie įmušė tris įvarčius, o visus juos – svečių snaiperis Aleksandaras Mitrovičius.

Tiesa, prieš pat kėlinio pabaigą įvartį Lietuvos rinktinės gretose įmušė antrąkart per du mačus mušęs Gytis Paulauskas. Ši rezultatyvi ataka išsivystė po Vykinto Slivkos ir Fedoro Černycho perdavimų.

Per pertrauką Edgaras Jankauskas atliko net tris keitimus – aikštėje pasirodė Kipras Kažukolovas, Arvydas Novikovas bei rinktinėje oficialiai debiutavęs Matijus Remeikis. Antrojo kėlinio metu į aikštę žengė Pijus Širvys ir Eligijus Jankauskas.

Antrojoje rungtynių pusėje lietuviai dažniau ėmė rengti atakas prie serbų vartų, o progas susikūrė A. Novikovas, E. Jankauskas ir Gvidas Gineitis, tačiau dvikovos rezultatas nepakito.