E.Kurskio klaida lėmė "Hearts" pralaimėjimą prieš "Rangers" © Eurofootball.lt
Šeštadienį Škotijos Premier lygoje įvyko penki susitikimai. „Rangers“ nugalėjo „Hearts“, „Kilmarnock“ sužaidė lygiosiomis su „Gretna“ bei „Hibernian“ su „Falkirk“, „St Mirren“ pralaimėjo „Dundee United“, o „Motherwell“ namuose sutriuškino „Aberdeen“.

Glazge vykusiose rungtynėse tarp „Rangers“ ir „Hearts“ pirmajame kėlinyje dominavo šeimininkai. Pirmasis įvartis krito pagal žaidimo eigą, kai 17 minutę pasižymėjo Lee McCullochas. Vėliau Saulius Mikoliūnas dar pabandė savo laimę iš toli, tačiau į vartus nepataikė. Kėlinys baigėsi rezultatu šeimininkų naudai.

Antroje žaidimo pusėje „Hearts“ pavyko išlyginti žaidimą ir rezultatą. 56 minutę po baudos smūgio Andrius Velička puikiu smūgiu galva išlygino skirtumą. Tačiau „širdims“ nepavyko iškovoti nors taško šiose rungtynėse, dėl grubios Eduardo Kurskio klaidos. Prieš pat rungtynių pabaigą, 87 minutę, vartininkas iš Lietuvos nesugebėjo sugauti kamuolio, ir Lee McCullochas pelnęs antrąjį savo įvartį leido „Rangers“ švęsti dar vieną pergalę.

Rungtynėse žaidė visi joms registruoti lietuviai. Eduardas Kurskis ir Marius Žaliūkas žaidė visas rungtynes. Andrius Velička buvo pakeistas iškart po pelnyto įvarčio, Ričardas Beniušis bei Kęstutis Ivaškevičius pasirodė po keitimo. Pastarasis iškart po pertraukos pakeitė Saulių Mikoliūną.

Mače tarp „Kilmarnock“ ir „Gretna“ buvo pelnyti net šeši įvarčiai. Pirmojo ilgai laukti nereikėjo, kadangi jau 5 minutę Gavinas Skeltonas išvedė svečius į priekį. Po to abi komandos apsikeitė atakomis, o 27 minutę buvo pelnytas antrasis mačo įvartis, kurį pelnė Danny Invincible‘as. Kėlinys baigėsi taikiai.

Po pertraukos šešių minučių eigoje pelnyti dar trys įvarčiai. Danny Graingeris įmušė vienuolikos metrų baudinį 51 minutę, o 53 Davidas Fernandezas vėl atstatė lygybę. Tačiau 57 minutę Ervanas Horwoodas vėl išvedė „Gretna“ į priekį. Nors atrodė, kad svečiams pavyks pagaliau laimėti, bet 73 minutę Willie Gibsonas išplešė „Kilmarnock“ lygiasias šiose rungtynėse.

Taikus rezultatas taip pat užfiksuotas ir Edinburge, kur susitiko „Hibernian“ ir „Falkirk“. Abi komandos nuo rungtynių pradžios be jokios žvalgybos pradėjo atakuoti. Proga sekė progą, o 20 minutę šeimininkams pavyko persverti rezultatą savo naudai, kai nuo vienuolikos metrų žymos įvartį pelnė Claytonas Donaldsonas. Vėliau komandos nelėtino apsukų ir atakavo be paliovos. Tačiau pirmajame kėlinyje rezultatas liko nepakitęs.

Antroje rungtynių dalyje „Falkirk“ perėmė žaidimo kontrolę ir stengėsi išlyginti rezultatą. Tai pavyko padaryti tik 80 minutę Grahamui Barrattui smūgiu pažeme. Prieš pat mačo pabaigą Thierry Gathuessi buvo pašalintas iš aikštės už grubią pražangą prieš varžovą.

Mače tarp „St Mirren“ ir „Dundee United“ pirmasis kėlinys baigėsi rezultatu 0-0 nepaisant to, kad abi komandos turėjo keletą progų. Tačiau antrajame įvarčių buvo pelnyta net trys. Visus juos įmušė „Dundee United“ futbolininkai. Davidas Robertsonas pasižymėjo 49 minutę, Noelis Huntas 77-ąją, o Willie Floodas 90-ąją. Taip svečiai įtikinamai nugalėjo „St Mirren“ bei pelnė dar tris taškus.

Tokiu pat rezultatu baigėsi ir rungtynės tarp „Motherwell“ bei „Aberdeen“ komandų. Skirtumas tik tas, kad laimėjo puikiai žaidę visas rungtynes šeimininkai. Po 8 minutę iš vienuolikos metrų baudinio Rosso McCormacko bei 12 minutę Steven McGarry įvarčių „geltonieji“ net neleido svečiams pagalvoti apie pergalę šiame mače. Dar pridėję įvartį iškart po pertraukos „Motherwell“ futbolininkai iškovojo tris taškus ir išlaikė savo trečiąją poziciją turnyrinėje lentelėje.

Šeštadienio rezultatai:

„Rangers“ 2 – 1 “Hearts”
18` [1 – 0] Lee McCulloch
56` [1 – 1] Andrius Velička
87` [2 – 1] Lee McCulloch

“Hibernian” 1 – 1 “Falkirk”
21` [1 – 0] Clayton Donaldson (11m.)
80` [1 – 1] Graham Barratt

90` Thierry Gathuessi (“Hibernian”) pašalintas iš aikštės

“Kilmarnock” 3 – 3 “Gretna”
5` [0 – 1] Gavin Skelton
27` [1 – 1] Danny Invincible
51` [1 – 2] Danny Grainger (11m.)
53` [2 – 2] David Fernandez
57` [2 – 3] Ervan Horwood
73` [3 – 3] Willie Gibson

“Motherwell” 3 – 0 “Aberdeen”
8` [1 – 0] Ross McCormack (11m.)
12` [2 – 0] Steven McGarry
45` [3 – 0] Ross McCormack

“St Mirren” 0 – 3 “Dundee United”
49` [0 – 1] David Robertson
77` [0 – 2] Noel Hunt
90` [0 – 3] Willie Flood

81` Hugh Murray (“St Mirren” ) pašalintas iš aikštės