E. Jankauskas: „Žaidėjai jautė malonumą žaisdami“ © lff.lt nuotr.

Lietuvos rinktinė ketvirtadienio vakarą pridėjo dar vieną tašką į savo sąskaitą Europos čempionato atrankos turnyre.

Lietuviai po Gyčio Paulausko įvarčio antrame kėlinyje pirmavo, tačiau tada svečiai dviem įvarčiais perlaužė rungtynes į savo pusę.

Bet ir tai dar nebuvo viskas – jau per pridėtą laiką Fedoras Černychas galingai ir tiksliai pokštelėjo iš toli bei tokiu būdu padovanojo Lietuvos rinktinei tašką – mačas baigėsi kovingomis lygiosiomis 2:2.

„Pagal savo požiūrį, dėl tokio rezultato turbūt liūdėčiau, bet privalome išmokti džiaugtis ir mažais dalykais. Net nesakyčiau, kad šiandien buvo mažas dalykas – žaidėjai jautė malonumą žaisdami ir tai man labiausiai patiko.

Turėjome kamuolį, jautėme malonumą, buvome agresyvūs. Tai buvo rungtynės, kuriose daugiau valdėme kamuolį už savo varžovus, tokie tikslai ir buvo išsikelti prieš rungtynes – kad būtume labiau dominuojantys, kad būtume agresyvūs be kamuolio, kad kuo greičiau susigrąžintume kamuolį.

Atlikome 14 smūgių į vartus, ne visi jie buvo tikslus, bet finale buvo pasiekti du įvarčiai“, – po rungtynių akcentavo Lietuvos rinktinės treneris Edgaras Jankauskas.

Jis taip pat išskyrė kapitono smūgį, kuris ir išplėšė lygiąsias.

„Neatsimenu, kada Lietuva paskutinį kartą įmušė lemiamą įvartį 94-ąją minutę, man tai istorinis įvykis.

Labai noriu padėkoti vyrams už kovą, sirgaliams – už palaikymą, kuris ir vėl buvo puikus“, – sakė specialistas.

Visgi visas spektaklis prasidėjo dar kiek anksčiau, likus žaisti apie 20 minučių, kai smūgiu po gražaus perdavimo lietuvius į priekį išvedė Gytis Paulauskas.

„Nuo 70 minutės prasidėjo tikras trileris, tuo metu galvoje vyksta minčių karai, važinėja minčių traukiniai.

Bet apmaudžiausias buvo antrasis praleistas įvartis – tą akimirką kontroliavome žaidimą, prieš pusę minutės patys turėjome progą pasižymėti vienas prieš vieną ir beveik iškart praleidome.

Atrodė kažkaip neteisingai, jei viskas taip būtų pasibaigę, bet kažkas viršuje sutiko su šia mano mintimi“, – šyptelėjo rinktinės treneris.

Kitas rungtynes lietuviai žais jau sekmadienį, kai Kaune priims Serbijos vienuolikę.