Dungos Brazilija krito - Olandija žengia į pasaulio čempionato pusfinalį (VIDEO) © Eurofootball.lt
Favorite laikytos Brazilijos žygis pasaulio futbolo čempionate baigėsi jau ketvirtfinalyje - pragmatiškojo trenerio Dungos vadovaujama ekipa nesugebėjo išsaugoti turėtos persvaros ir nusileido Olandijai 1-2.

Tai buvo vos trečiasis brazilų pralaimėjimas planetos pirmenybių istorijoje, patirtas pirmavus 1-0.

Rungtynės penkiskart planetos čempionai iš Brazilijos pirmajame kėlinyje pranoko varžovus ir pelnytai pirmavo jau 10 minutę, kai po aštraus Felipe Melo perdavimo atsidūręs vienas prieš vartininką kamuolį į tinklą pasiuntė Robinho. Kiek anksčiau tikslaus "Santos" puolėjo smūgis teisėjas buvo neįskaitęs užfiksavęs nuošalę.

Netrukus Dirkas Kuytas galėjo atstatyti pusiausvyrą, tačiau jo bandymą atrėmė vartininkas Julio Cesaras. Ir apskritai brazilų gynyba nebuksavo, o puolimas rasdavo spragų olandų tvirtovėje - 25 minutę po kampinio Juanas iš patogios padėties mušė virš vartų, o dar kiek vėliau puikų Kaka smūgį pirštų galais atrėmė vartininkas Maartenas Stekelenburgas.

Antrojo kėlinio pradžia olandams taip pat nežadėjo nieko gero, bet 53 minutę jiems netikėtai pavyko atstatyti pusiausvyrą - po Wesley Sneijderio perdavimo dėl link vartų skriejančio kamuolio "susigrūmė" Brazilijos ekipos vartininkas Julio Cesaras ir saugas Felipe Melo, o viso šio nesusikalbėjimo rezultatas - kamuolys vartų tinkle.

Po šio šalto dušo brazilai sutriko ir olandai tuo netrūko pasinaudoti - 68 minutę po kampinio Dirkas Kuytas galva atmetė kamuolį Wesley Sneijderiui, kuris taip pat galva antrą kartą nuginklavo Cesarą ir išvedė Senojo žemyno komandą į priekį.

Tai galutinai sugriovė Brazilijos žaidimą, kuris atrodė pakrikęs ir chaotiškas. Visą tai įrodė Felipe Melo, lygioje vietoje prasižengęs prieš Arjeną Robbeną, o po to dar tyčia užminęs jam ant kojos. Arbitrui neliko nieko kito kaip tik nelaimėlį pašalinti iš aikštės ir sumažinti brazilų viltis iki minimumo.

Per likusį laiką Dungos komanda taip ir nesugebėjo surengti olandų vartų šturmo. Priešingai - Olandija turėjo keletą progų padidinti pranašumą, bet jomis nepasinaudojo. Tiesa, tai jiems nekainavo brangiai - teisėjas netrukus paskelbė dvikovos pabaigą ir kartu Brazilijos eliminaciją iš čempionato.

Olandija 2 - 1 Brazilija
10' [0 - 1] Robinho
53' [1 - 1] Felipe Melo (į savus vartus)
68' [2 - 1] Wesley Sneijder

74' Felipe Melo (Brazilija) pašalintas iš aikštės