Dominavusi "Vėtra" įveikė "Šiaulius" © Eurofootball.lt
Sekmadienį Vilniuje ant sniegu padengtos ir įšalusios aikštės vyko dvikova tarp bronzos medalius NFKA "A Lygoje" jau užsitikrinusios Vilniaus "Vėtros" ir aštuntoje vietoje likusių "Šiaulių". Ganėtinai gražiose rungtynėse pergalę 2-1 šventė aikštės šeimininkai, turėję ne vieną progą padidinti rezultatą.

Vilniaus "Vėtros" stadionas, 100 žiūrovų
Teisėjas - Saulius Atmanavičius
"%c00123" 2 - 1 "%c00222"
11' [1 - 0] Sergiy Kuznecov
44' [2 - 0] Aidas Preikšaitis
84' [2 - 1] Ilja Galyuza

"Vėtra": Žutautas; Žudys, Raliukonis, Barmoš, Usačiov; Šernas (88' Litvinas), Preikšaitis, Miloševski, Vėževičius (57' Talancev); Lovčev (61' Vencevičius), Kuznecov

"Šiauliai": G.Arlauskis; Atigbiolaye, Lunskis, Milevski, Strockis; Afanasenka, Juodeikis (65' Viktoravičius), I.Galyuza, Oriol, Šidlauskas; Butavičius (25' Tarasov)

Abiejų ekipų futbolininkai rungtynes pradėjo gan atsargiai, nenorėdami, kad klaida ant slidžios aikštės kainuotų įvartį. Komandoms kiek įsižaidus pirmiejį realią progą įvarčiui sukūrė "Šiaulių" futbolininkai, kai po "Vėtros" gynėjų klaidos kamuolį perėmęs Andrius Šidlauskas iš dešiniojo krašto perdavė kamuolį rezultatyviausiam ekipos žaidėjui Ilja Galiūzai, tačiau vienas prieš vartininką atsidūręs ukrainietis ne visai tiksliai pataikė į kamuolį ir šis praskriejo visai greta virpsto.

[imgcr]http://www.eurofootball.lt/img/news/vetra-siauliai.jpg[comment]Specialus žieminis kamuolys po S.Kuznecovo smūgio atsidūrė vartuose. (A.Saldos nuotr.)[/comment] Vis tik pasitvirtino nerašyta auksinė futbolo taisyklė "neįmuši tu, įmuša tau". Jau po kelių minučių po puikaus tolimo gynėjo Žilvino Žudžio perdavimo iš dešiniojo krašto laisvas prie tolimojo virpsto buvęs rezultatyviausias "A Lygos" futbolininkas Sergejus Kuznecovas iššoko aukštai ir iš maždaug penkių metrų ramiai nukreipė kamuolį į vartus.

Po šio įvarčio "Šiauliai" sutriko ir tuo netruko pasinaudoti "Vėtra": pasinaudojęs klaida gynyboje prieš vartininką su kamuoliu iššoko S.Kuznecovas, tačiau būdamas maždaug 15 metrų nuo vartų jis netiksliai pataikė į kamuolį ir šis tapo lengvu grobiu "Šiaulių" vartus gynusiam Giedriui Arlauskiui.

Vis tik po kelių minučių į tai pavojingu išpuoliu atsakė svečiai, tačiau kontratakoje dviese prieš vieną "Vėtros" gynėją išbėgus šiauliečiams grubiai suklydo Gediminas Butavičius, nesugebėjęs atiduoti kamuolio laisvam buvusiam Ilja Galiūzai, o pataikęs tiesiai į varžovą. Įvarčiu pasibaigti galėjusi ataka netikėtai nutrūko ir panašu, kad būtent tai supykdė "Šiaulių" strategą Saulių Vertelį, kadangi 25 rungtynių minutę vietoj puolėjo aikštėje pasirodė saugas Vadimas Tarasovas.

Šis ukrainietis dar rugpjūčio viduryje patyrė sunkią traumą ir pagal gydytojų prognozes šiemet į aikštę turėjo nebeišbėgti, tačiau pasveiko greičiau ir sugrįžo į aikštę anksčiau laiko.

Sužaidus apie pusvalandį vos rezultato nepadvigubino "Vėtra", tačiau puikiai šeimininkų saugo Dejano Milošeskio pakelto kampinio niekam iš komandos draugų nepavyko "uždaryti".

Jau kitos atakos metus 23-ių makedonietis galėjo pats pasižymėti, tačiau jo iš maždaug 10 metrų smūgiuotas kamuolys pataikė į "Šiaulių" gynėją Deividą Lunskį.

Pirmajam kėliniui artėjant į pabaigą puikiai sužaidė G.Arlauskis, po gynėjų klaidos sugebėjęs apginti vartus nuo vieno prieš vartininką iššokusio varžovų žaidėjo.

Iki pertraukos likus žaisti apie penkias minutes po dar vieno puikaus D.Milošeskio pakelto kampinio galva smūgiavo Ž.Žudys, tačiau kamuolys pataikė į šoninį vartų tinklą.

Vis tik "Vėtrai" pavyko padvigubinti persvarą dar pirmajame kėlinyje - prieš pat rungtynių pertrauką skelbiantį teisėjo švilpuką dešiniajame "Šiaulių" baudos aikštelės krašte laisvas su kamuoliu atsidūrė Lietuvos rinktinės saugas Aidas Preikšaitis. Veteranas ramiai nusitaikė į vartus ir virš visų baudos aikštelėje buvusių žaidėjų galvų pasiuntė kamuolį į tolimąjį vartų kampą.

Antrajame kėlinyje ir toliau dominavo Vilniaus ekipa, ir sužaidus kiek daugiau nei penkias minutes rezultatas vos netapo triuškinantis: nors S.Kuznecovo smūgį galvą sėkmingai atrėmė G.Arlauskis, pirmas prie atšokusio kamuolio suskubęs jaunasis Robertas Vėževičius galėjo pasižymėti, tačiau nepataikė į tuščius vartus iš kiek daugiau nei penkių metrų atstumo.

Įpusėjus antrajam kėliniui dar kartą patikimai sužaidė G.Arlauskis, po kontraatakos atrėmęs iš maždaug 15 metrų S.Kuznecovo smūgiuotą kamuolį, o po to sugebėjęs į kampinį išmušti ir pakartotinį Darvydo Šerno smūgį.

Šiuo epizodu prasidėjo tikra "Šiaulių" vartų apgultis: jau po kelių minučių puikiai žaidęs D.Milošeskis atidavė tikslų perdavimą S.Kuznecovui, tačiau prieš vartus atsidūrusiam puolėjui smūgiuoti sutrukdė laiku suskubęs gynėjas D.Lunskis. Po minutės D.Lunskis dar kartą sutrukdė S.Kuznecovui įmušti įvartį, kai pastarasis sulaukė dar vieno puikaus perdavimo iš dešiniojo krašto ir bandė slysdamas nukreipti kamuolį į vartus.

Puikiai šiuose epizoduose gynyboje žaidęs D.Lunskis jau kitos atakos metu jau savo komandos draugams sutrukdė sušvelninti rezultatą, kai atsidūrė į "Vėtros" vartus lėkusio kamuolio kelyje.

Likus žaisti mažiau nei 20 minučių puikią progą sušvelninti rezultatą turėjo I.Galiūza, tačiau jo stiprų smūgį iš maždaug 20 metrų į apatinį vartų kampą sėkmingai atrėmė vis dar su trauma žaidžiantis Vaidas Žutautas.

Po kelių minučių dar dvi progas įvarčiams turėjo "Vėtra": iš pradžių D.Milošeskio smūgio-perdavimo "neuždarė" S.Kuznecovas, kuriam iki įvarčio pritrūko vos kelių centimetrų, o kitos atakos metu Juliaus Raliukonio smūgį iš už baudos aikštelės ribų sėkmingai atrėmė G.Arlauskis.

Būtent vartininkui turi būti dėkingi "Šiaulių" futbolininkai už tai, kad dar po kelių minučių jis neįtikėtinu būdu išsaugojo svečių vartus nuo dar vieno įvarčio: vartininkas atmušė S.Kuznecovo iš maždaug 5 metrų į vartus smūgiuotą kamuolį, o po akimirkos sugebėjo iškrapštyti kamuolį iš po kojų vos keli metrai prieš vartus buvusiam D.Milošeskiui.

Vis tik "Šiauliam" pavyko sušvelninti rezultatą likus žaisti kiek daugiau nei penkias minutes, kai įspūdingą ataką įvarčiu užbaigė I.Galiūza: ukrainietis bent tris kartus "Vėtros" baudos aikštelės prieigose apsikeitė perdavimais su D.Lunskiui ir po paskutinio jis vienu lietimu pasiuntė kamuolį tiesiai į vartus iš maždaug 10 metrų atstumo.

Verta paminėti, kad po šio įvarčio "A Lygoje" nebeliko komandų, į kurių vartus rezultatyviausias "Šiaulių" žaidėjas nebūtų įmušęs įvarčio.

Po kelių minučių dar vieną progą turėjo D.Milošeskis, tačiau iš už baudos aikštelės ribų smūgiavo netiksliai.

Paskutinę progą rungtynėse vis tik turėjo šiauliečiai, vos neišlyginę rezultato pačioje rungtynių pabaigoje: tolimą tarsi iš patrankos paleistą I.Galiūzos smūgį tik atmušti sugebėjo V.Žutautas, tačiau prie kamuolio pirmas suskubęs jaunasis Vaidas Viktoravičius per silpnai smūgiavo galva į vartus iš maždaug penkių metrų atstumo.