Dar viena "Liverpool" pergalė Anglijoje © Eurofootball.lt
Dešimtą pergalę Anglijos "Premier" lygoje šeštadienį iškovojo pirmenybių lyderis "Liverpool" klubas, XIII turo mače išvykoje 2-0 palaužęs "Bolton".

Nuo pat pradžių mačą kontroliavo svečiai, kurių startinėje sudėtyje nebuvo po traumos atsigaunančio Fernando Torreso - ispanas liko ant atsarginių žaidėjų suolelio.

Pirmajame kėlinyje šeimininkams retai pavykdavo pereiti į varžovų aikštės pusę, tačiau pirmą gerą progą pasižymėti "Liverpool" sukūrė sužaidus kiek daugiau nei 20 minučių, kai po Steveno Gerrardo perdavimo Dirkas Kuytas galingu šūviu iš 8 metrų sudrebino vartų skersinį.

Visgi jau 28 minutę olandas įsirašė įvartį į savo sąskaitą - po užsitęsusios Rafaelio Benitezo auklėtinių atakos Fabio Aurelio skersavo kamuolį į baudos aikštelę, o ten jo jau laukė ir elegantišku smūgiu galva į vartus nukreipė Kuytas.

Dar po kelių akimirkų idealios progos neišnaudojo kitas "Liverpool" puolėjas Robbie Keane'as - tiesiai prieš vartus atsidūręs airis nesugebėjo deramai pataikyti į kamuolį.

"Bolton" praktiškai tik gynėsi, bet pačioje pirmojo kėlinio pabaigoje kamuolys atsidūrė ir Liverpulio komandos vartuose. Tiesa, po kampinio Gary Cahillo smūgio teisėjas neįskaitė dėl pražangos prieš vartininką Pepe Reiną.

Po didžiosios pertraukos šeimininkai suaktyvėjo ir jau 51 minutę galėjo išlyginti rezultatą, bet po keitimo aikštėje pasirodęs Ricardo Gardneris nesugebėjo pasiųsti kamuolio į tinklą, nors jau buvo apsivaręs vartų sargą Reiną.

Nepaisant pagyvėjusio "Bolton" žaidimo, "Liverpool" 60 minutę galėjo praktiškai užsitikrinti ramų gyvenimą iki finalinio teisėjo švilpuko, tačiau Gerrardas po puikaus Torreso, kuris taip pat pakilo nuo atsarginių suolelio ir pakeitė Keane'ą, perdavimo iš kelių metrų nepataikė į vartus.

Tiesa, šis duetas kur kas tiksliau suveikė 73 minutę, kai gynėją suklaidinęs Torresas kilstelėjo kamuolį Gerrardui ir šis griūdamas antrą kartą galva nuginklavo Jussi Jaaskelaineną.

Iki dvikovos pabaigos dominavo "Liverpool", bet nei Xabi Alonso, kurio tolimą šūvį atrėmė vartininkas, nei Torresui, kuris sudrebino vartų virpstą, nei Lucasui Leivai, nepataikusiam į vartų stačiakampį, trečiojo įvarčio pelnyti nepavyko.

"%c00050" 0 - 2 "%c00045"
28' [0 - 1] Dirk Kuyt
73' [0 - 2] Steven Gerrard