"CSKA" apgynė Rusijos čempionų titulą © Eurofootball.lt
Šeštadienį Rusijos "Premier" lygoje buvo sužaisti priešpaskutinio 29-ojo turo susitikimai, po kurių paaiškėjo dvi stipriausios šalies komandos - "Luch-Energia" ekipą nugalėjęs "CSKA" su Deividu Šemberu apgynė čempionų titulą, "Spartak" nervingame mače nugalėjo "Rostov", o iškovojo antrąjį kelialapį į Čempionų lygą. Tuo tarpu savo oponentus įveikę "Zenit" ir "Lokomotiv" intrigą dėl bronzos medalių išlaikė paskutiniajam turui.

Maskvos "Spartak", kuriam norint išsaugoti viltis pakovoti dėl čempionų titulo reikėjo nugalėti, svečiavosi Rostove. Nors "Rostov" mačas didesnės reikšmės neturėjo, komanda iš karto parodė, kas yra šeimininkai. Praėjus 8-ioms pirmojo kėlinio minutėms latvis J.Laizanas po baudos smūgio išvedė šeimininkus į priekį.

Po trylikos minučių "Spartak" kapitonas J.Titovas išlygino bet svečiams neteko tuo ilgai džiaugtis, nes "Rostov" po Milošo Krusčičiaus įvarčio po trijų minučių vėl įsiveržė į priekį. Visgi kėliniui nepasibaigus "Spartak" dar kartą išlygino rezultatą - baudos smūgiu vėl įmušė J.Titovas.

Antrajame kėlinyje "Rostov" ėmėsi kontratakų taktikos, o "Spartak" puolė į priekį ir kėlinio viduryje R. Pavliučenkai pavyko persverti rezultatą "Spartak" naudai bet maskviečių persvara truko neilgai, nes po trijų minučių buvo skirtas 11 m baudinys į "Spartak" vartus, kurį sėkmingai realizavo M. Osinovas.

Po praleisto įvarčio "Spartak" nepasidavė ir 82 minutę į "Rostov" vartus smūgiavus R. Šiškinui šeimininkų vartininkas kamuolį atmušė tiesiai atbėgančiam R. Pavliučenkai, kuris sėkmingai kamuolį pasiuntė į vartus. "Rostov" nebepavyko išlyginti rezultato ir tokiu būdu 3-4 nugalėjo "Spartak".

Tačiau ši "Spartak" pergalė neturėjo didesnės reikšmės, nes Vladivostoke "Luch-Energia" nusileido lyderiui Maskvos "CSKA". "Armiečiams" pelnė keturi įvarčius be atsako ir likus turui iki pirmenybių pabaigos užsitikrino 2006 metų čempiono vardą.

Čempionų gretose, kuriems visą mačą padėjo D.Šemberas, pasižymėjo brazilai - vieną įvartį įmušė D.Carvalho, o "hat-tricką" pelnė V.Love'as.

Kito "lietuviško" klubo Maskvos "Dinamo" bei "Torpedo" susitikime komandos nuo pat pradžių stengėsi demonstruoti neblogą futbolą. Porą neblogų atakų surengė "Torpedo" bet patys pirmieji praleido įvartį. Iš aštraus kampo įmušė buvęs ilgametis "Torpedo" atakų lyderis I. Semšovas.

Antrasis kėlinys prasidėjo nuo aktyvių "Dinamo" veiksmų ir šios pastangos pasiekė savo tikslą, kai "Topredo" gynėjas E. Jaageras įmušė įvartį į savo vartus. Po antrojo įvarčio "Dinamo" sustojo, o štai "Torpedo" sugebėjo sušvelninti rezultatą.

Po pelnyto įvarčio "Torpedo" dar galėjo išplėšti lygiąsias tačiau puikus Ž. Karčemarsko žaidimas to neleido padaryti ir rezultatu 2-1 nugalėjo "Dinamo".

Jaroslavlyje susitiko "Shinnik", kuris jau kitą sezoną žais pirmoje lygoje, bei dėl bronzos medalių kovojantis Sankt Peterburgo "Zenit". Kiek netikėtai pačiam "Zenit" šeimininkai pradėjo žaisti taip, kad atrodė jog jie yra pretendentai į medalius. Po kiek laiko "Zenit" atsigavo, tačiau dažniausiai pelnyti įvartį bandė tolimais smūgiais.

Antrajame kėlinyje vaizdas šiek tiek pasikeitė. "Zenit" atakavo, o "Shinnik" kontratakavo. Ir 68-ąją minutę "Zenit" gynėjas M. Škartelis galva pasiuntė kamuolį į vartus. Atrodė, jog šiame mače tapo viskas aišku.

Tačiau 90-ąją minutę "Shinnik" puikiai realizavo baudinį ir rezultatas tapo lygus. "Zenit" žaidėjai nepasimetė ir mėtėsi į ataką. Vienoje iš jų F. Rickseno smūgiuotas kamuolys rikošetu nuo A. Jordake įskriejo į "Shinnik" vartų tinklą.

Rezultatu 1-2 nugalėjo "Zenit" ir tokiu būdu išsaugojo gerbėjų viltis pasipuošti bronzos medaliais.

Permėje susitiko visus tikslus pasiekęs "Amkar" bei dėl bronzos kovojantis "Lokomotiv". Mačas prasidėjo be žvalgybos ir 9-ąją rungtynių minutę "Lokomotiv" legionierius iš Škotijos G.O’Connoras galva pelnė įvartį. Vėliau "Lokomotiv" sėjo paniką "Amkar" gynyboje, tačiau "Amkar" ne tik sugebėjo apsiginti, bet ir pelnė išlyginamąjį įvartį.

Antrajame kėlinyje "Amkar" ėmėsi taip pat aktyviai žaisti, bet nepaisant to svečiai po Z.Shakero įvarčio įsiveržė į priekį. Po šio įvarčio abejos komandos turėjo galimybę pelnyti įvarčius, tačiau sėkmė nusišypsojo tik "Lokomotiv" gynėjui B. Ivanovičiui. Rezultatu 1-3 išvykoje nugalėjo "Lokomotiv".

Tomske "Tom" gan ramiai minimaliu rezultatu 1-0 nugalėjo "Moskva", kuri neišnaudojo savo progų išlyginti rezultatą.

Pamaskvėjė susitiko "Saturn" bei Kazanės "Rubin". Dviejų 11 m baudinių pagalba svečiai minimaliu skirtumu 1-2 nugalėjo "Saturn" ir padidino savo galimybę ateinančiais metais dalyvauti Intertoto taurėje.

Samaroje vietos "Krylja Sovetov" minimaliu skirtumu nusileido Nalčiko "Spartak". Pirmojo kėlinio pabaigoje svečiai pelnė pirmąjį įvartį. Nors "Krylja Sovetov" sugebėjo antrajame kėlinyje išlyginti, tačiau "Spartak" pelnė antrąjį įvartį ir nugalėjo rezultatu 1-2.

29 turo statistika

"%c00110" 2 – 1 "%c00112"
29’ [1 - 0] Igor Semshov
60’ [2 - 0] Enar Jaager (į savo vartus)
70’ [2 - 1] Jorge Jokic

Ž. Karčemarskas ("Dinamo") žaidė visas rungtynes, o R. Poškus ("Dinamo") registruotas nebuvo.

"%c00076" 1 – 2 "%c00073"
68’ [0 - 1] Martin Shkartel
90’ [1 - 1] Igor Budisha
90’+2’ [1 - 2] Andre Jordake (į savo vartus)

E. Majus ("Zenit") rungtynėms registruotas nebuvo.

"%c00221" 1 – 0 "%c00118"
68’ [0 - 1] Valeriy Klimov

A. Skerla ("Tom") žaidė iki 77-osios rungtynių minutės.

"%c00111" 1 – 2 "%c00074"
39’ [0 - 1] Ansar Ajupov (11 m)
65’ [1 - 1] Martin Jakubko
69’ [1 - 2] Ansar Ajupov (11 m)

R. Džiaukštas ("Saturn") žaidė iki 70-osios rungtynių minutės, o E. Česnauskis ("Saturn") dėl diskvalifikacijos rungtynėms registruotas nebuvo.

"%c00120" 1 – 3 "%c00075"
9’ [0 - 1] Garry O’Connor
23’ [1 - 1] Vitaliy Grishin
55’ [1 - 2] Zuagi Shaker
78’ [1 - 3] Branislav Ivanovich

"%c00115" 3 – 4 "%c00114"
8’ [1 - 0] Jurij Laizans
21’ [1 - 1] Jegor Titov
24’ [2 - 1] Milosh Kruscic
39’ [2 - 2] Jegor Titov
62’ [2 - 3] Roman Pavliuchenko
65’ [3 - 3] Mikhail Osinov (11 m)
82’ [3 - 4] Roman Pavliuchenko

I. Dedura ("Spartak") rungtynėms registruotas nebuvo.

"%c00113" 1 – 2 "%c00286"
45’ [0 - 1] Levan Gvazava
54’ [1 - 1] Sergey Vinogradov
71’ [1 - 2] Roman Koncedalov

E. Raziulis ("Krylja Sovetov") rungtynėms registruotas nebuvo.

"%c00287" 0 – 4 "%c00072"
15’ [0 - 1] Ricardo Carvalho
20’ [0 - 2] Vagner Love
50’ [0 - 3] Vagner Love
61’ [0 - 4] Vagner Love

D. Šemberas ("CSKA") žaidė visas rungtynes.