"Community Shield" trofėjų iškovojo "Man Utd" © Eurofootball.lt
"Man Utd" klubas iškojo pirmąjį trofėjų šį sezoną. Sero Alekso Fergusono auklėtiniai sekmadienį po 11 metrų baudinių serijos 3-0 įveikė Londono "Chelsea" ir namo išsivežė "Community Shield" laimėtojų lėkštę. dėl kurios kiekvieną rugpjūtį kaunasi šalies čempionas bei FA taurės laimėtojas.

Londono "%c00042" 1 - 1 "%c00040"
(po 11 m. baudinių serijos 0-3)
35' [0 - 1] Ryan Giggs
45+1' [1 - 1] Florent Malouda

Nors šią vasarą "Man Utd" naujiems žaidėjams išleido beveik 50 milijonų svarų sterlingų, startinėje sudėtyje nei vienam iš jų vietos neatsirado. Ne gana to, vienintelis Nani buvo registruotas mačui, o aikštėje pasirodė antrojo kėlinio viduryje.

Tuo tarpu "Chelsea" strategas Jose Mourinho turėjo verstis be traumuotų vidurio gynėjo Johno Terry ir puolėjo Didier Drogba, todėl atakos smaigalyje žiūrovai išvydo nematytą F.Malouda, Joe Cole'o ir Shauno Wrighto-Phillipso derinį.

Didžiąją rungtynių dalį vyko apylygė kova, nors šiokią tokią iniciatyvą turėjo "Chelsea". Nepaisant to, nei vienai, nei kitai ekipai ilgą laiką nepavyko rimčiau pagrasinti varžovų vartams.

Bene pirmąją kiek realesnę progą sužaidus daugiau nei 20 minučių turėjo R.Giggsas, tačiau jo smūgį spėjo blokuoti gynėjas Ashley Cole'as. Visgi valas netrukus pasiekė savo - 35-ąją minutę po Nemanja Vidičiaus ir Patrice'o Evros sužaistos sienelės prancūzas pažeme perdavė kamuolį iš kairiojo atakos krašto į baudos aikštelę, kur laukė patyręs Mančesterio komandos kapitonas, tiksliu smūgiu maždaug 10 metrų pasiųsdamas jį į tinklą.

Praleidę įvartį Londono klubo futbolininkai nesutriko ir kur kas daugiau kontroliavo kamuolį, o jau per teisėjo pridėtą laiką puikiu stiliumi atstatė pusiausvyrą. A.Cole'as aukštu perdavimu per pusę aikštės išvedė į patogią padėtį F.Maloudą, kuris atkakliose grumtynėse įveikęs galingai sudėtą Rio Ferdinandą nestipriu smūgiu pelnė pirmąjį oficialų įvartį vilkėdamas mėlynuosius Anglijos vicečempionų marškinėlius.

Visgi to nepavyko padaryti be nuostolių - prancūzas šiame epizode patyrė traumą ir buvo pakeistas. Vietoje jo nuo antrojo kėlinio pradžios rungtyniavo Claudio Pizarro.

Po įdomios ir atkaklios pirmosios rungtynių pusės komandos antrajame kėlinyje primigo, atakoms trūko ir tikslumo, ir kūrybingumo. Todėl neverta stebėtis, jog prireikė 11 metrų baudinių serijos - pratęsimas "Community Shield" varžybose žaidžiamas nėra.

Baudinių loterijoje sėkmė lydėjo "Man Utd" - 'raudonųjų velnių' vartininkas Edwinas van der Saras atrėmė visus tris C.Pizarro, Franko Lampardo ir S.Wrighto-Phillipso smūgius, o jo kolega Petras Cechas buvo bejėgis prieš R.Ferdinando, Michaelo Carricko ir Wayno Rooney bandymus.

"Chelsea" eilinį kartą suklupo 11 metrų baudinių serijoje, o "Man Utd" šampanu aplaistė sėkmingą naujojo sezono pradžią.