ČL ketvirtfinaliai: L. Suarezo dublis atvedė "Barca" į pergalę, "Bayern" minimaliu skirtumu pranoko portugalus (VIDEO, FOTO)

Antradienį vakare UEFA Čempionų lygoje sužaistos pirmos dvejos ketvirtfinalio rungtynės. Jame jėgas išbandė keturi klubai - "Barcelona", Madrido "Atletico", Miuncheno "Bayern" ir Lisabonos "Benfica".

Daugiausiai intrigos sulaukusioje dvikovoje "Barcelona" savo žiūrovų akivaizdoje susigrūmė su Madrido "Atletico" klubu. Po atkaklios 90 minučių kovos katalonai šventę pergalę rezultatu 2-1.

Rungtynės prasidėjo šeimininkų kamuolio kontrole, tačiau kiek vėliau "Atletico" savo puolimo pajėgas pradėjo siųsti į puolimą. Vis dėlto pirmoji rimtesnė proga buvo sukurta prie Jano Oblako ginamų vartų, kai po Dani Alveso perdavimo šalia vartų skersinio galva smūgiavo Neymaras.

Tačiau savo pirmąją realią progą prie Marco-Andre ter Stegeno vartų sukūrusi "Rojiblancos" ekipa 25-ąją minutę įsiveržė į priekį. Po puikaus Koke perdavimo visiškai laisvas paliktas Fernando Torresas pasiuntė kamuolį tarp Vokietijos rinktinės vartininko kojų.

Kiek netrukus dar vieną gerą progą padinti pranašumą turėjo Antoine'as Griezmannas, tačiau į prancūzo smūgį šį kartą vokietis reagavo. Ilgai sėkmingas "Atletico" scenarijus nesiklostė ir 35-ąją minutę varžovai iš sostinės liko žaisti dešimtyje, kai antrą geltoną kortelę prieš save išvydo įvarčio autorius F. Torresas.

Iki pirmojo kėlinio pabaigos rungtynėse neįvyko pasikeitimų, bet po pertraukos į aikštę žengę visiškai kitokia "Barca". Pačioje antrojo kėlinio pradžioje "Atletico" dar bandė suregzti greitas atakas, tačiau vėliau katalonai perėmė visišką iniciatyvą ir dominavo varžovų aikštėje.

49-ąją minutę Lionelis Messi krisdamas nugara smūgiavo šalia vartų, o vos po minutės Neymaro smūgiuotas kamuolys pataikė į virpstą. Po pavojingų šeimininkų išpuolių svečiams pavyko numalšinti greitą rungtynių tempą, bet vėliau vėl sulaukė pavojingų L. Messi ir Neymaro bandymų.

63-ąją minutę apgultis prie "Atletico" vartų galiausiai baigėsi išlyginamuoju įvarčiu. Po Jordi Alba perdavimo kiek netikėtai visiškai laisvas paliktas Luisas Suarezas vienu lietimu kamuolį nukreipė į vartų stačiakampį.

Po išlyginamojo įvarčio Diego Simeone vadovaujamai komandai vėl pavyko neutralizuoti šeimininkų spaudimą, bet 74-oji minutė "Camp Nou" stadione tapo lemtinga, kai po D. Alveso perdavimą dar kartą J. Oblaką nuginklavo L. Suarezas. Urugvajiečio įvartis šiame susitikime tapo lemtingas ir "Barca" prieš atsakomąjį mačą įgijo vieno įvarčio pranašumą.

Kitoje dvikovoje ginklus tarpusavyje surėmė Miuncheno "Bayern" ir Lisabonos "Benfica" futbolininkai. Svečiai iš Portugalijos pasismaginti bavarams neleido ir nusileido tik po greitai praleisto rungtynių įvarčio.

Nugalėtojas šiame susitikime paaiškėjo po 2-ąją minutę pelnyto įvarčio. Nuo pat pradžių varžovų aikštės pusėje pavojingas atakas regzti pradėję bavarai įsiveržė į priekį po Arturo Vidalio smūgio su galva. "Benfica" turėjo šiame susitikime keletą progų, tačiau nei viena jų nesibaigė įvarčiu.

Abu atsakomieji mačai Madride ir Lisabonoje įvyks balandžio 13-ąją dieną.

"Barcelona" 2 - 1 "Atletico Madrid"
25' [0 - 1] F. Torres
63' [1 - 1] L. Suarez
74' [2 - 1] L. Suarez
35' F. Torres ("Atletico") pašalintas iš aikštės

"Bayern" 1 - 0 "Benfica"
2' [1 - 0] A. Vidal