"Chelsea" prarado taškus Anglijos lygoje © Eurofootball.lt
Anglijos "Premier" lygos 35-ojo turo rungtynėse svarbius taškus namuose prarado Londono "%c00042" klubas, kuris savo aikštėje nesugebėjo laimėti prieš "%c00050" ir gerokai susikomplikavo savo viltis kovoti dėl čempionų titulo.

Londonas, "Stamford Bridge" stadionas
Teisėjas: Robas Stylesas
"Chelsea" 2 - 2 "Bolton"
19' [0 - 1] Lubomir Michalik
22' [1 - 1] Salomon Kalou
33' [2 - 1] Salomon Kalou
54' [2 - 2] Kevin Davies

"Chelsea": (4-3-3)

Petras Cechas; Geremi, Ricardo Carvalho (29' Frankas Lampardas), Johnas Terry, Wayne'as Bridge'as; Michaelis Essienas, Lassana Diarra (60' Cole'as), Johnas Obi Mikelis; Shaunas Wrightas-Phillipsas, Andrejus Ševčenko (45' Drogba), Salomonas Kalou

Atsarginiai: Carlo Cudicini, Frankas Lampardas, Khalidas Boulahrouzas, Joe Cole'as, Didier Drogba

"Bolton": (4-4-2)

Jussi Jaaskelainenas; Ivanas Campo, Ricardo Gardneris, Garry Speedas, Abdoulaye Meite; Lubomiras Michalikas, Andranikas Teymourianas, Davidas Thompsonas, Kevinas Daviesas; Nicolasas Anelka (90' Martinas), Idanas Talis (78' Sinclairas)

Atsarginiai: Ali Al Habsi, Ricardo Vaz Te, Cesaras Martinas, Jamesas Sinclairas, Blazejus Augustynas

Komandų naujienos

"Chelsea" šiame mače verčiasi be traumuotų saugų Michaelio Ballacko (kulkšnis) bei Arjeno Robbeno (kelis), tačiau į rikiuotę po diskvalifikacijos grįžo Michaelis Essienas.

Treneris Jose Mourinho nusprendė leisti pailsėti Ashley Cole'ui, Frankui Lampardui, Didier Drogba, Joe Cole'ui bei toli gražu ne visada į startinę sudėtį patenkančiam Paulo Ferreirai, kurie žaidė UEFA Čempionų lygos pusfinalyje savaitės viduryje.

Kur kas didesnių bėdų turi "Bolton" treneris Samas Allardyce'as - dėl įvairių priežasčių komandai padėti negalės El-Hadji Dioufas, Talis Ben Haimas, Abdoulaye Faye, Kevinas Nolanas, Nicky Huntas bei Steliosas Giannakopoulosas.

Rungtynių chronologija

Oras Londone - puikus ir saulėtas. Pilnutėliame "Stamford Bridge" stadione komandos turės visas sąlygas pademonstruoti aukščiausio lygio futbolą.

Šeimininkai rungtyniauja įprastais mėlynos spalvos marškinėliais, svečių apranga - balta.

Prieš prasidedant mačui visi stadione susirinkę aistruoliai minutę atsistoję plojo neseniai mirusio legendinio Anglijos rinktinės žaidėjo Alano Bello garbei.

1' Rungtynės prasideda

3' "Chelsea" iškart perima žaidimo kontrolę į savo rankas ir rezga atakas, tačiau "Bolton" kol kas sėkmingai ginasi.

4' Pirmasis bandymas smūgiuoti iš toli, tačiau M.Essieno bandymą blokuoja A.Teymourianas

5' A.Meite klysta savo baudos aikštelėje nepataikydamas į kamuolį, kuris perduodamas iš krašto "Chelsea" puolėjui, tačiau netikėtos progos sulaukęs A.Ševčenka nesuvaldo kamuolio ir svečiai likviduoja pavojų

6' S.Kalou įsiveržia į baudos aikštelę kairiuoju kraštu, suklaidindamas gynėją, tačiau jo skersuotas kamuolys nesuranda kelio į tinklą ir praskrieja lygiagrečiai vartų linijos.

8' Trenerio Jose Mourinho ir viso "Chelsea" atsarginių suolelio juoką sukėlė nesusipratimas tarp šeimininkų žaidėjų bandant atlikti baudos smūgį - kamuolys buvo perduotas šalia stovėjusiam žaidėjui, tačiau šis buvo nusisukęs ir jį prarado

10' Pirmąją progą smūgiuoti turi kone visą laiką besiginantis "Bolton", bet D.Thompsono iš 25 metrų smūgiuotas kamuolys pataiko į komandos draugą N.Anelką ir išskrieja už galinės linijos

12' Žaidimas kiek aprimo, londoniečiai kontroliuoja kamuolį.

Puikios naujienos "Chelsea" gerbėjams - Liverpulyje, "Goodison Park" stadione "Everton" pirmauja prieš "Man Utd" 1-0. Įvartį įmušė Alanas Stubbsas

14' "Bolton" po truputį atsigauna - neblogą progą smūgiuoti turėjo N.Anelka, tačiau jo bandymas iš kairiojo baudos aikštelės krašto praskriejo virš vartų.

16' Ekipos apsikeičia aukštais perdavimais į baudos aikštelę, tačiau didesnio pavojaus pavyko išvengti

ĮVARTIS! 0-1!

20' Kamuolys pataikė į Geremi ranką ir teisėjas skyrė baudos smūgį iš kairiojo atakos krašto.
Po aukšto perdavimo "Chelsea" baudos aikštelėje kilo sumaištis ir Kalou nesugebėjo išmušti kamuolio toliau nuo savo vartų. Tuo puikiai pasinaudojo pirmąsias rungtynes "Premier" lygoje startinėje sudėtyje žaidžiantis L.Michalikas, iš kelių metrų nepalikdamas vilčių vartininkui P.Cechui.

ĮVARTIS! 1-1!

22' "Chelsea" vėl perėmė iniciatyvą ir per keletą akimirkų rezultatą išlygino - W.Bridge'as skersavo kamuolį į baudos aikštelę iš kairiojo krašto ir S.Kalou puikiu smūgiu griūvant galva atstatė pusiausvyrą.

24' Šeimininkai pakilime - po aukšto perdavimo iš krašto vos įvarčio į savo vartus neįsimušė vienas "Bolton" gynėjų - kamuolį atmušė vartininkas. Nuo kampinio svečiai apsigynė sėkmingai.

26' Geltona kortelė "Bolton" žaidėjui Ri.Gardneriui už pavojingai aukštai iškeltą koją prieš S.Wrightą-Phillipsą

28' A.Ševčenka puikiai susistabdė kamuolį baudos aikštelės prieigose ir sukdamasis smūgiavo į vartus, tačiau ukrainiečiui pritrūko kelių centimetrų

29' Keitimas "Chelsea" gretose - skausmus jaučiantį ir neseniai traumą išsigydžiusį R.Carvalho keičia F.Lampardas. J.Mourinho pasinaudoja tuo stiprindamas puolimą - vietoje gynėjo išleidžiamas atakuojantis ir kūrybingas saugas.

31' Puikios dvi šeimininkų atakos! Iš pradžių A.Ševčenka nestabdydamas kamuolio po perdavimo iš kairiojo krašto smūgiavo į vartus, bet kamuolį pirštų galais virš skersinio nukreipė J.Juskellainenas.

Iškart po šio epizodo buvo kampinis - J.Juskellainenas nepasiekė aukšto perdavimo ir griuvo, bet gynėjų sumaištyje S.Wrightui-Phillpsui pataikyti į vartus nepavyko - smūgis buvo netikslus

32' "Chelsea" visiškai dominuoja aikštėje

33' ĮVARTIS! 2-1!

34' "Chelsea" pelnytai įsiveržia į priekį, kai po kampinio įveikęs savo gynėją kamuolį į vartus galva antrą kartą siunčia S.Kalou. Po jo smūgio kamuolys po gynėjo bandymo jį atmušti atsitrenkė į skersinį ir, dar kartą atsimušęs į vartininko nugarą, pateko į tinklą.

37' "Bolton" futbolininkai atrodo kiek sutrikę - jiems sunkiai sekasi užmegzti bent kiek lygesnį žaidimą su puikią sportinę formą demonstruojančiu ir nuolat atakas rezgančiu "Chelsea"\

40' F.Lampardo bandymą smūgiuoti iš arti paskutinę akimirką blokuoja gynėjas. Nuo kampinio svečiai šiaip taip apsigina sėkmingai.

41' Kiek pavojingesnė "Bolton" kontrataka, bet iš krašto skersuotą kamuolį toliau nuo savo vartų išmuša vartininkas

42' Dabar abiejų komandų žaidime šioks toks atoslūgis - futbolininkai laukia pertraukos

44' "Bolton" pradėjo daugiau kontroliuoti kamuolį, bet nieko pavojingesnio nesukuria. Teisėjas prideda 1 minutę.

45' Nuo paskutinio svečių kampinio "Chelsea" apsigina sėkmingai ir teisėjas skelbia pirmojo kėlinio pabaigą.

Pertrauka. "Chelsea" turi iniciatyvą ir pelnytai pirmauja. Tuo tarpu "Bolton", išnaudoję vienintelę sukurtą realią progą, turėtų džiaugtis, kad šeimininkų persvara kol kas tėra vienas įvartis.

Tuo tarpu Liverpulyje rezultatas lieka tas pats - "Everton" po pirmojo kėlinio pirmauja 1-0. Vienintelį įvartį rungtynėse gražiu baudos smūgiu iš 28 metrų pelnė A.Stubbsas. Verta pažymėti, jog kamuolį šiek tiek lietė ir jo skriejimo kryptį pakeitė Michaelas Carrickas.

Negana to, "Everton" turėjo ir dar keletą progų pasižymėti. Vienos atakos metu po Jonathano Lescotto smūgio galva kamuolys atsimušė į skersinį.

"Man Utd" į tai atsakė Wayne'o Rooney ir Alano Smitho smūgiais, tačiau pirmąjį atrėmė vartininkas, o antrasis buvo kiek netikslus.

Po pertraukos "Chelsea" gretose aštriai žaidusį A.Ševčenką keičia D.Drogba.

46' Prasideda antrasis kėlinys

47' Pirmasis kampinis prie svečių vartų - gynėjai išmuša kamuolį.

49' S.Wrighto- Phillipso smūgis iš toli praskriejo šalia vartų.
Po susidūrimo su K.Davisu medikų pagalbos prireikia "Chelsea" saugui J.Obi-Mikeliui, tačiau rungtynės jis tęsti galės.

51' Labai tolimas ir labai netikslus A.Teymouriano smūgis - kamuolys praskriejo netoli kampinio vėliavėlės.

53' "Bolton" suaktyvina žaidimą ir perima iniciatyvą. "Chelsea" atsikerta greitomis atakomis.

54'ĮVARTIS! 2-2

55' "Bolton" netikėtai išlygina santykį! Po baudos smūgio kamuolys pakabinamas baudos aikštelėje ir ten visiškai vienas paliktas K.Davisas galva siunčia jį į vartus! Savo ginamą žaidėją paleido M.Essienas.

Everton" 2 - 0 "Man Utd". Lyderiai pralaimi, antrąjį įvartį pelnė Manuelis Fernandesas.

Po šios žinios stadione griaudi "Chelsea" sirgalių aplodismentai.

57' Pavojingas po keitimo aikštėje pasirodžiusio D.Drogbos baudos smūgis, bet kamuolys praskriejo šiek tiek virš vartų.

60' Keitimas "Chelsea" gretose - gynybinio stiliaus saugą L.Diarrą keičia Joe Cole'as.

61' Šeimininkai nenuilsdami atakuoja ir siekia dar kartą pasiųsti nepelnytai rezultatą išlyginusius svečius į nokdauną.

62' Dar vienas labai pavojingas D.Drogba smūgis iš kairio krašto, tačiau ir vėl šiek tiek netikslus.

64' J.Cole'as smūgiuoja iš 25 metrų, bet yra kiek netikslus ir "Bolton" dar kartą apsigynė. Šeimininkų atakos nesiliauna.

"Everton" 2 - 1 "Man Utd". Johno O'Shea įvartis grąžina viltį pirmenybių lyderiams

66' S.Wrightas-Phillipsas įsiveržė į baudos aikštelę dešiniuoju kraštu ir skersavo kamuolį, bet jo perdavimo niekas, futbolininkų terminais, 'uždaryti' nesugebėjo.

68' Dar vienas gaisras prie svečių vartų - šį kartą po F.Lampardo baudos smūgio iš dešiniojo krašto ir 25 metrų kamuolys praskrieja pro pat tolimąjį vartų virpstą. Ar pavyks "Chelsea" galiausiai pralaužti varžovų gynybą?

"Everton" 2 - 2 "Man Utd". Sero Alekso Fergusono auklėtiniai sugebėjo atsigauti net ir atsilikinėdami 2-0 ir dabar, po Phillo Neville'o įvarčio į savo vartus, rezultatas yra lygus!

71' "Bolton" retai pavyksta pereiti į varžovų aikštės pusę, bet labai pavojingų progų "Chelsea" pastaruoju metu taip pat nesukuria.

74' S.Kalou įsiveržia į baudos aikštelę ir smūgiuoja gerokai virš vartų. Nusivylimo atodūsis "Stamford Bridge" stadione.

76' D.Drogba bandė prasimesti kamuolį, tačiau šis baudos aikštelėje, prie pat 16 metrų linijos, neabejotinai pataikė tiesiai gynėjui A.Meite į delną, bet teisėjas skirti 11 metrų baudinio nesiryžo. J.Mourinho turės ką apie tai pasakyti po rungtynių.

78' Keitimas "Bolton" gretose - vietoje I.Talio aikštėje pasirodė J.Sinclairas.

79' Greita "Chelsea" ataka, bet Geremi perdavimas į baudos aikštelę labai netikslus. "Bolton" telieka atsimušinėti.

82' "Chelsea" skuba ir uždirba kampinį, nuo kurio apsigina svečių gynėjai.

"Everton" 2 - 3 "Man Utd". W.Rooney pelno dramatišką įvartį 78 minutę ir tai jau yra didžiulė grėsmė "Chelsea", kadangi, jei londoniečiai nelaimės, Mančesterio komandos pranašumas turnyrinėje lentelėje išaugs iki 5 taškų

85' "Chelsea" pastangos kažką sukurti kol kas - nevaisingos. D.Drogba ir S.Kalou puolime rungtyniauja aktyviai, tačiau "Bolton" gynyba kol kas nepralaužiama, o laikas eina.

88' Geremi smūgis iš 30 metrų silpnas ir netikslus. "Chelsea" gerbėjų veidai pasako viską - toks rezultatas gali palaidoti viltis apginti Anglijos čempionų titulą antrą sezoną iš eilės.

89' Sumaištis baudos aikštelėje, bet paskutinę sekundę D.Drogba smūgiuoti į vartus sutrukdo R.Gardneris.

90' Šį sezoną "Chelsea" keliskart išsigelbėjo paskutinėmis sekundėmis... Teisėjas prideda 4 minutes.

91' Keitimas "Bolton" komandoje - N.Anelką keičia C.Martinas.

92' Tuo tarpu visi "Chelsea" futbolininkai jungiasi į atakas ir bando išplėšti dramatišką pergalę.

94' Viskas! Finalinis teisėjo švilpukas skelbia, kad "Chelsea" nuo "Man Utd" ekipos, kuri išplėšė pergalę Liverpulyje 4-2, atsilieka jau 5 taškais.

"Bolton" šiame mače nusišypsojo fortūna - vargu, ar svečiai nusipelnė šio taško, nors ir gynėsi itin patikimai bei griovė visus "Chelsea" bandymus išplėšti pergalę.

Dvejos rungtynės bei mačas tarpusavyje Londone gegužės 9 dieną - tai viltis, kuri liko Londono klubui.

Dėkojame visiems, stebėjusiems šias rungtynes "Eurofootball.lt" portale. Iki kitų susitikimų.