Čempionų lygos aštuntfinalių starte - minimalios "Real", "Man Utd" ir "PSV" pergalės © Eurofootball.lt
Pasibaigus žiemos pertraukai antradienį UEFA Čempionų lygoje startavo atkrintamosios varžybos. Pirmosiose aštuntfinalio kovose pergales iškovojo namuose žaidę "Real" ir "PSV" klubai bei svečiuose rungtyniavęs "Man Utd", o "Celtic" ir "Milan" susitikimas baigėsi be įvarčių.

Bene labiausiai intriguojanti dvikova vyko Madride, kur susikovė senų sąskaitų turintys vietos "Real" klubas ir Miuncheno "Bayern". Rungtynės sėkmingiau prasidėjo šeimininkams ir jau 10 minutę suklydus svečių gynybos linijai vienas prieš vieną išbėgęs Raulis antru bandymu įveikė vartininką Oliverį Kahną ir išvedė savo komandą į priekį.

23 minutę panašiai suklydo "Real" gynyba ir išsivadavęs nuo Fabio Cannavaro "globos" kamuolį į vartus tiksliu smūgiu galva nukreipė bei rezultatą išlygino brazilas Lucio. Tačiau lygus rezultatas truko neilgai, nes po Davido Beckhamo atliktų standartinių padėčių Madrido klubas atstatė ir dar padidino savo pranašumą.

Sužaidus 28 minutes po D.Beckhamo kampinio kamuolį į vartus galva su labai nedidele Raulio pagalba pasiuntė Ivanas Helguera, o 34 minutę legionierius iš Anglijos atliko baudos smūgį ir po I.Helgueros perdavimo galva iš arti O.Kahną sušaudė "Real" puolėjas Ruudas van Nistelrooy.

Pirmasis kėlinys taip ir baigėsi "Real" užtikrintai pirmaujant rezultatu 3-1, tad po pertraukos šeimininkai stengėsi numušti žaidimo tempą ir išlaikyti dviejų įvarčių persvarą. Vis tik "Bayern" nenuleido rankų ir du kartus Ispanijos ekipos vartams grasino po keitimo aikštėje pasirodęs Claudio Pizarro - iš pradžių I.Casillasui nepagavus kamuolio puolėjas iš Peru galva pataikė į "Real" vartų išorinę virpsto dalį, o vėliau suklaidino du gynėjus ir smūgiavo į apatinį vartų kampą, bet savo komandą išgelbėjo puikiai sužaidęs šeimininkų vartininkas.

Fabio Capello auklėtiniai pavojaus signalo neišgirdo ir rungtynių pabaigoje į varžovų vartų šturmą pakilęs "Bayern" pasiekė savo - likus porai minučių iki pagrindinio laiko pabaigos tiksliu smūgiu iš baudos aikštelės prieigų kamuolį į I.Casillaso ginamų vartų kampą pasiuntė Markas van Bommelis. "Real" iškovojo pergalę rezultatu 3-2, tačiau "Bayern" pelnė du svarbius įvarčius svečiuose ir galės siekti minimalaus revanšo namuose.

Nedidelę staigmeną pateikė Eindhoveno "PSV" klubas, kuriam pavyko savo aikštėje palaužti praėjusių metų finalininką Londono "Arsenal". Atkakliose rungtynėse svečiai iš Anglijos neišnaudojo turėtos teritorinės persvaros, o vienintelį įvartį antrojo kėlinio viduryje smūgiu iš toli įmušė ekvadorietis Edisonas Mendezas.

Geriau sekėsi kitam Anglijos klubui "Man Utd", kuris svečiuose vos skandalu nevirtusiose rungtynėse palaužė "Lille" ekipą. Sužaidus kiek daugiau nei valandą prancūzus netikėtai į priekį išvedė Peteris Odemwingie, tačiau jo įvartis buvo neįskaitytas. o 83 minutę varžovams nespėjus sustatyti gyvatvorės baudos smūgiu pasižymėjo Ryanas Giggsas.

Tai sukėlė didelį šeimininkų nepasitenkimą ir jie net ruošėsi palikti aikštę, bet jie vėliau persigalvojo ir mačas vis tik baigėsi minimalia "Man Utd" pergale, kuri leido Alexo Fergusono treniruojamai ekipai žengti rimtą žingsnį ketvirtfinalio link.

Įvarčių antradienio vakare nebuvo pelnyta tik Glazge, kur žaidė "Celtic" ir "Milan" komandos. Abi vienuolikės turėjo galimybių pasižymėti, tačiau jų neišnaudojo - mačas baigėsi nulinėmis lygiosiomis. Atsakomieji aštuntfinalio susitikimai bus žaidžiami už dviejų savaičių.

Antradienio aštuntfinalio rungtynių statistika

"%c00003" 3 - 2 "%c00001"
10' [1 - 0] Raul Gonzalez
23' [1 - 1] Ferreira da Silva Lucio
28' [2 - 1] Raul Gonzalez
34' [3 - 1] Ruud van Nistelrooy
88' [3 - 2] Mark van Bommel

"%c00119" 0 - 0 "%c00062"

"%c00094" 0 - 1 "%c00040"
83' [0 - 1] Ryan Giggs

"%c00128" 1 - 0 "%c00041"
61' [1 - 0] Edison Mendez