Čempionų lygoje aiškėja atkrintamųjų varžybų dalyviai © Eurofootball.lt
Antradienį UEFA Čempionų lygoje vyko aštuonerios V turo rungtynės.

Dėl vietų aštuntfinaliuose jau gali būti ramūs 8 klubai - tai "Man Utd", "Villarreal", Miuncheno "Bayern", "Lyon", "Porto", Londono "Arsenal", Turino "Juventus" bei Madrido "Real".

Ankstyvajame vakaro mače "Zenit" ir Turino "Juventus" išsiskyrė taikiai 0-0.

Įdomu pažymėti, jog paskutinį kartą Rusijos klubas prestižiškiausio Senojo žemyno futbolo turnyro grupės etape pergalę šventė dar 2006 metų spalio 17 dieną.

Rusijos ekipa ilgą laiką turėjo teritorinį pranašumą, tačiau pirmajame kėlinyje net keliskart šeimininkams nusišypsojo sėkmė - dukart šiek tiek tikslumo pritrūko puolėjui Vincenzo Iaquintai, kartą pataikiusiam į virpstą, šiek tiek virš vartų mušė ir gynėjas Olofas Mellbergas.

"Zenit" pavojingų atakų surengė nedaug, bet 39 minutę kamuolys atsidūrė "Juventus" vartų tinkle - po kampinio varžovų vartininką nuginklavo Ivica Križanacas. Tiesa, šoninio teisėjo pakelta vėliavėlė įvarčio šventimą greitai nutraukė.

Antrojo kėlinio pradžioje Vyacheslavas Malafeevas turėjo atremti pavojingą Alessandro Del Piero smūgį, tačiau "Zenit" futbolininkai, suprasdami mačo svarbą, perėmė iniciatyvą ir ėmė spausti varžovus.

Iš pradžių Alexas Manningeris apgynė savo vartus po Danni smūgio, o netrukus portugalui, atsidūrusiam itin patogioje situacijoje, paskutinę akimirką atakuoti vartus sutrukdė gynėjas Claudio Marchisio.

Dar kiek vėliau Pavelas Pogrebnyakas galingu smūgiu iš toli pataikė į virpstą, o paskutinę "Zenit" progą iššvaistė Danny, 84 minutę pasiuntęs kamuolį greta vartų.

Sunkią pergalę savų žiūrovų akivaizdoje iškovojo Londono "Arsenal" ekipa, po atkaklios kovos 1-0 įveikusi Kijevo "Dinamo".

'Kanonieriai' visas rungtynes turėjo aiškų teritorinį pranašumą, tačiau paversti jo ne tik įvarčiais, bet ir pavojingomis situacijomis nesugebėjo.

Negana to, antrajame kėlinyje ukrainiečiai, suprasdami pergalės svarbą, ėmė vis dažniau lankytis varžovų aikštės pusėje, o geriausią progą pasižymėti turėjo 78 minutę, kai vienas prieš vartininką iššokęs Artemas Milevsky nesugebėjo pergudrauti vikriai vartus palikusio Manuelio Almunios.

Ir "Dinamo" už tai brangiai sumokėjo - 87 minutę po tikslaus tolimo Cesco Fabregaso perdavimo kamuolį krūtine susitabdęs po keitimo aikštėje pasirodęs puolėjas Nicklasas Bendtneris tiksliu smūgiu į viršutinį vartų kampą nepaliko vilčių Stanislavui Bogushiui.

Be to, netrukus Ukrainos ekipa liko dešimtyje - paspartinti baudos smūgio realizaciją norėjęs Aleksandras Aliyevas stumtelėjo teisėją ir buvo išvytas iš aikštės. Kiek anksčiau tas pats futbolininkas akivaizdžiai simuliuodamas lyg pakirstas griuvo ant vejos aikštės viduryje, bet išvydęs artėjantį kamuolį ir suprasdamas, kad apgaulė neveiksminga, pašoko ir tęsė žaidimą.

Įtikinamą pergalę namie iškovojo Vokietijos čempionas Miuncheno "Bayern", 3-0 sutriuškinęs Bukarešto "Steaua".

Šeimininkai į priekį įsiveržė 57 minutę, kai po Franco Ribery perdavimo iš arti savo komandą į priekį išvedė puolėjas Miroslavas Klose.

Netrukus krito ir antrasis įvartis - 61 minutę Phillipas Lahmas skersavimo kamuolį į baudos aikštelę, o ten lūkuriavęs Klose atmetė jį Luca Toni, kuris tiksliu smūgiu galva padvigubino skirtumą.

Rumunų triuškinimą baigė tas, kas ir pradėjo - trečiąjį įvartį vėlgi pelnė Klose.

Ketvirtą kartą iš eilės nulinėmis lygiosiomis tarpusavio dvikovą baigė "Villarreal" bei "Man Utd" ekipos, šį kartą taikiai išsiskyrusios Ispanijoje.

Arčiausiai tikslo šiame mače pirmojo kėlinio pabaigoje buvo Cristiano Ronaldo, bet jo smūgiuotą kamuolį vartininkas Diego Lopezas sugebėjo nukreipti į skersinį.

82 minutę geriausiu pasaulio futbolininku tituluojamas portugalas išprovokavo pražangą, už kurią gynėjas Joanas Capdevilla buvo nubaustas raudona kortele. Varžovą pargriovęs ispanas, ko gero, nusipelnė geltonos kortelės, tačiau teisėjas Roberto Rosetti ilgai negalvojęs pašalino "Villarreal" futbolininką iš aikštės.

E grupė:

"Aalborg" 2 - 1 Glazgo "Celtic"
53' [0 - 1] Barry Robson
73' [1 - 1] Caca
87' [2 - 1] Gary Caldwell

"Villarreal" 0 - 0 "Man Utd"

82' iš aikštės pašalintas Joan Capdevilla ("Villarreal")

F grupė:

Miuncheno "Bayern" 3 - 0 Bukarešto "Steaua"
57' [1 - 0] Miroslav Klose
61' [2 - 0] Luca Toni
71' [3 - 0] Miroslav Klose

"Fiorentina" 1 - 2 "Lyon"
15' [0 - 1] Jean Makoun
27' [0 - 2] Karim Benzema
45' [1 - 2] Alberto Gilardino

G grupė:

Londono "Arsenal" 1 - 0 Kijevo "Dinamo"
87' [1 - 0] Niclas Bendtner

89' iš aikštės pašalintas Olexandr Aliyev ("Dinamo")

Stambulo "Fenerbahce" 1 - 2 "Porto"
19' [0 - 1] Lisandro Lopez
28' [0 - 2] Lisandro Lopez
63' [1 - 2] Kazim Kazim-Richard

H grupė:

Sankt Peterburgo "Zenit" 0 - 0 Turino "Juventus"

Borisovo BATE 0 - 1 Madrido "Real"
7' [0 - 1] Raul

Visas turnyrines lenteles galite išvysti paspaudę [link="http://eurofootball.lt/index.php?page=leagues&id=9&news=1"]čia[/link] (puslapio dešinėje, apačioje)