Baltijos taurės starte - moterų rinktinės lygiosios ir WU-15 pergalė

Rugpjūčio 4 dieną Rygoje startavo tradicinis Baltijos taurės turnyras, kuriame rungiasi Estijos, Farerų Salų, Latvijos ir Lietuvos nacionalinės moterų bei WU-15 (merginų iki 15 metų) rinktinės.

Pirmą turnyro dieną nudžiugino Vytauto Jančiausko treniruojama Lietuvos WU-15 rinktinė, kuri įtikinamai 3:1 pranoko bendraamžes iš Latvijos. Sunkesnis išbandymas laukė nacionalinės moterų rinktinės - mūsiškės po pirmo kėlinio atsiliko rezultatu 0:2, bet sugebėjo atsitiesti ir baigti susitikimą su latvėmis lygiosiomis 2:2.

Rimanto Viktoravičiaus auklėtinės turnyro starte turėjo pademonstruoti charakterį. Pirmajame kėlinyje iniciatyvą turėjo latvės, kurios persvarą įgijo jau 16 minutę. Renatė Fedotova pelnė įvartį iš dešinio krašto, o 31 minutę Sandra Voitanė nuginklavo vartininkę Gretą Kaselytę.

Lietuvės palaipsniui perėmė rungtynių kontrolę nuo antrojo kėlinio vidurio ir dažniau rengė atakų dešiniajame aikštės krašte. 76 minutę puikų reidą atliko Simona Veličkaitė ir atidavė perdavimą Gabijai Gedgaudaitei, kuriai teliko nukreipti kamuolį į tuščius vartus. S. Veličkaitė sublizgėjo dar sykį 80 minutę ir tiksliu smūgiu išlygino rezultatą. Rungtynių pabaigoje abi komandos neišnaudojo savo progų, tad dvikova pasibaigė 2:2.

Tuo tarpu Lietuvos WU-15 rinktinei pirmoji Baltijos taurės kova pasibaigė sėkmingai. Gabija Valiukevičiūtė išvedė lietuvaites 1:0 prieš pat rungtynių pertrauką, o Erikos Šupelytės ir Judita Sabatauskaitės tikslūs smūgiai užtikrino pergalę 3:1.

Penktadienį Lietuvos futbolininkės susikaus su Farerų Salų bendraamžėmis. WU-15 rinktinė rungtynes žais nuo 11 valandos Rygos Arkadijos stadione, o nacionalinė - nuo 14 valandos Iecavos miesto stadione.

Rungtynių statistikos:

Latvija - Lietuva 2:2 (2:0)

Rygos Arkadijos stadionas

Įvarčiai: 16 min. Renāte Fedotova, 31 min. Sandra Voitāne  (Latvija); 76 min. Gabija Gedgaudaitė,  80 min. Simona Veličkaitė (Lietuva)

Įspėtos: 73 min. Olga Matīsa, 90+1 min. Liene Vāciete (Latvija) 40 min. Simona Veličkaitė, 44 min. Vestina Neverdauskaitė (Lietuva)

Lietuvos nacionalinės moterų rinktinės sudėtis: Greta Kaselytė, Vestina Neverdauskaitė, Milda Liužinaitė, Algimantė Mikutaitė, Ugnė Šmitaitė (61 min. Samanta Karasiovaitė), Dovilė Gailevičiūtė, Liucija Vaitukaitytė, Karolina Ragauskaitė (39 min. Laura Ruzgutė, 88 min. Paulina Potapova), Simona Veličkaitė, Kamilė Vaičiulaitytė (46 min. Paulina Narbutaitė), Lijana Gedminaitė (59 min. Gabija Gedgaudaitė)

Latvija WU-15 - Lietuva WU-15 1:3 (0:1)

Įvarčiai: 71 min. - iš 11 m baudinio Diāna Suvitra (Latvija WU-15); 39 min. Gabija Valiukevičiūtė, 48 min. Erika Šupelytė, 75 min. Judita Sabatauskaitė (Lietuva WU-15)

Lietuvos WU-15 rinktinės sudėtis: Dominyka Vaiginytė, Goda Tamulynaitė (28 min. Kamilė Gudelevičiūtė), Eva Jakaitė, Milita Ragauskaitė, Alina Špakovskaja, Marija Galkina, Dorotėja Aidukaitė (78 min. Agnetė Kuprytė), Gabija Toropovaitė (64 min. Ugnė Lazdauzkaitė), Meda Šeškutė, Gabija Valiukevičiūtė (72 min. Judita Sabatauskaitė), Erika Šupelytė (78 min. Karolina Zelbaitė).