Baltijos futbolo lygą laimėjo Liepojos "Metalurgs" © Eurofootball.lt
2007 metų Baltijos futbolo lygos nugalėtoju tapo Benjamino Zelkevičiaus treniruojamas ir du lietuvius savo gretose turintis Liepojos "Metalurgs" klubas, kuris pirmą kartą surengto turnyro finale nesunkiai įveikė "Ventspils" ekipą ir atsakomosiose rungtynėse.

Liepojos "Daugava" stadionas, 1000 žiūrovų
Teisėjas - Audrius Žuta (Lietuva)
Liepojos "Metalurgs" 5 - 1 "Ventspils"
(Pirmos rungtynės 3-1, bendras rezultatas 8-2)
35' [1 - 0] Girts Karlsons
41' [1 - 1] Igors Savčenkovs
49' [2 - 1] Genadijs Solonicins
66' [3 - 1] Girts Karlsons
75' [4 - 1] Girts Karlsons
78' [5 - 1] Deniss Ivanovs

"Metalurgs": Spole; Klava, Zirnis (71' Surnins), Ferreira, Ivanovs; Bleidelis, Solonicins, Miceika (46' Rubins), Tamošauskas; Kamešs (71' Žuravlovs), Karlsons

"Ventspils": Vanins; Kačanovs, Soleičuks (61' Gončars), Savčenkovs, Zangarejevs; Zizilevs, Lazdinš, Kolesničenko, Misikovs (46' Slesarčuks); Butriks, Grebis (75' Dedovs)

Po pirmųjų rungtynių, kurias "Metalurgs" išvykoje laimėjo rezultatu 3-1, "Ventspils" ekipos treneris Romanas Grigorčiukas komandos startinėje sudėtyje atliko net šešis pakeitimus, tuo tarpu vienas iš nedaugelio "Metalurgs" pasikeitimų buvo tai, kad šį kartą žaidė saugas iš Lietuvos Tomas Tamošauskas.

Pirmajame kėlinyje įvarčiais apsikeitė šeimininkų puolėjas Girtas Karlsonas ir svečių žaidėjas Igoris Savčenkovas, tačiau netrukus po pertraukos intrigą kovoje dėl lygos nugalėtojo vardo gerokai sumažino "Metalurgs" kapitono Genadijaus Solonicino įvartis.

Latvijos čempionei "Ventspils" ekipai norint nugalėti jau reikėjo įmušti tris kartus ir nepraleisti nei vieno trijų įvarčių, ir nesugebėję kažko rimčiau priešpastatyti varžovams svečiai per likusią rungtynių dalį buvo sutriuškinti.

12-os minučių laikotarpyje dar du įvarčius pelnė G.Karlsonas, vieną pridėjo Denisas Ivanovas, ir "Metalurgs" Baltijos lygos čempionų titulą užsitikrino įspūdinga pergale rezultatu 5-1.

Nugalėtojų ekipoje D.Miceika žaidė iki pertraukos, o T.Tamošauskas rungtyniavo visą mačą. "Metalurgs" komandai tai buvo revanšas "Ventspils" už nesėkmę Latvijos čempionate, kuriame Liepojos klubas antrus metus iš eilės liko už varžovų nugarų.

Priminsime, jog Baltijos lygoje šį sezoną dalyvavo po keturias stipriausias komandas iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos. Grupių varžybas pavyko įveikti tik vienam estų, trims latvių - Daugpilio "Dinaburg" buvo pašalintas iš turnyro - ir visiems Lietuvos klubams. Pusfinalyje susikovė Latvijos ir Lietuvos čempionai bei vicečempionai, ir pajėgesni buvo latviai.