Austrų ir šveicarų triuškinamos pergalės draugiškose rungtynėse © Eurofootball.lt
Penktadienį draugiškose rungtynėse triuškinamas pergales iškovojo būsimojo Europos čempionato šeimininkės Austrija ir Šveicarija, įveikusios ne pačias stipriausias rinktines.

Įtikinamą pergalę rezultatu 3-1 iškovojo ir Italija, nugalėjusi Belgiją. Pasaulio čempionai nuo pat pradžių spaudė varžovus, o į priekį įsiveržė jau 9 minutę, kai po puikaus Andrea Pirlo perdavimo iš krašto nestabdydamas kamuolio jį į vartų tinklą pasiuntė Antonio Di Natale.

Italai, žaidę treneriui Roberto Donadoni įprasta 4-3-3 taktine formacija, ir toliau dominavo ir padvigubino persvarą dar prieš didžiąją pertrauką – A.Di Natale pažeme nuginklavo bejėgį varžovų vartininką.

Po didžiosios pertraukos aikštėje pasirodė ir veteranas Aleksandro Del Piero, sukūręs trečiąjį įvartį – būtent po jo perdavimo prasiveržęs dešiniuoju kraštu įmušė Mauro Camaronesi.

Belgams dvikovos pabaigoje pavyko rezultatą sušvelninti, tačiau Italijos ekipos pranašumas nekėlė abejonių.

Austrija pagaliau pajuto pergalės skonį, kai 5-1 sutriuškino Maltą, nors po pirmojo kėlinio pirmavo tik 2-1. Vieną įvartį austrams pelnė 38 metų veteranas Ivica Vastičius.

Naujajame Saint Galeno stadione Šveicarija 3-0 palaužė kaimyninį Lichtenšteiną. Du įvarčius pelnė Alexanderis Frei.

„A.Frei praėjusiame sezone turėjo sunkią traumą. Tačiau jo nesėkmės jau praeityje, kiekvienose rungtynėse jis kaunasi negailėdamas jėgų“,- savo lyderį gyrė šveicarų treneris Jakobas Kuhnas.

Kitose rungtynėse šią savaitę lietuvius nugalėję čekai 3-1 pranoko škotus, o italai tokiu pačiu rezultatu įveikė belgus. Prasidėjusiame Baltijos taurės turnyre Latvija minimalia persvara nugalėjo Estiją.

Čekija 3 – 1 Škotija
59‘ [1 – 0] Libor Sionko
84‘ [2 – 0] Michal Kadlec
85‘ [2 – 1] David Clarkson
90‘ [3 – 1] Libor Sionko

Latvija 1 – 0 Estija
48‘ [1 - 0] Jurijs Laizans (iš 11 m.)

Šveicarija 3 – 0 Lichtenšteinas