"Arsenal" suklupo savo aikštėje, "Man Utd" sutriuškino "Stoke" © Eurofootball.lt
Šeštadienį popiet sužaistos dar šešerios Anglijos "Premier" lygos XIII turo rungtynės.

Kiek netikėtą nesėkmę savo aikštėje patyrė Londono "Arsenal" ekipa, 0-2 nusileidusi puikiai sezoną pradėjusiai Birmingemo "Aston Villa" komandai.

Svečiai puikiai galimybę įsiveržti į priekį turėjo jau 20 minutę, kai baudos aikštelėje prieš Ashley Youngą prasižengus Theo Walcottui teisėjas skyrė 11 metrų baudinį. Tiesa, pats Youngas jo ir nesugebėjo realizuoti - nevykusį smūgį atrėmė vartininkas Manuelis Almunia.

Rungtynės vyko apylygiai, tačiau varžovų vartams pavojingiau grasino "Aston Villa". 30 minutę po puikaus reido šiek tiek tikslumo pritrūko tam pačiam Youngui, o dar po kelių minučių už galvos turėjo griebtis saugas Garethas Barry, po puikaus Gabrielio Agbonlahoro perdavimo iš 11 metrų mušęs tiesiai į vartininką.

Po didžiosios pertraukos arti tikslo buvo Walcottas, bet jo bandymą atrėmė vartininkas Bradas Friedelis ir "Aston Villa" galiausiai sugebėjo pralaužti Londono komandos gynybą - 70 minutę Youngas perdavė kamuolį į baudos aikštelę, o ten, mėgindamas sukliudyti smūgiuoti Agbonlahorui, kamuolį į savų vartų tinklą nukreipė gynėjas Gaelis Clichy.

Tiesa, "Arsenal" turėjo šansą jau netrukus atstatyti pusiausvyrą, bet Emmanuelis Adebayoras bandymu galva pataikė į virpstą.

Londoniečiai turėjo desperatiškai atakuoti ir "Aston Villa" tuo puikiai pasinaudojo - greitos atakos metu pabėgęs nuo Williamo Gallas antrąjį įvartį pelnė Agbonlahoras.

Į trečiąją vietą turnyrinėje lentelėje pakilo čempiono titulą ginantis "Man Utd" klubas, namie be jokio vargo 5-0 sutriuškinęs "Stoke".

Mačas šeimininkams prasidėjo labai sėkmingai - sužaidus vos keletą minučių baudos smūgiu varžovų vartininką nuginklavo ir savo komandą į priekį išvedė Cristiano Ronaldo. Tai buvo jau 100-asis portugalo įvartis "Man Utd" komandoje nuo 2003 metais įvykusio perėjimo iš Lisabonos "Sporting".

"Stoke" į tai atsakė įprasta sau ataka - po išsimetimo iš užribio kamuolys nuskriejo iki pat varžovų vartų ir ten, mėgindamas apsiginti, įvarčio į savo vartus vos neįsimušė Johnas O'Shea. Jį išgelbėjo puikiai sužaidęs Edwinas van der Saras.

Nepaisant to, Mančesterio vienuolikės pranašumas nekėlė abejonių ir prieš didžiąją pertrauką tai virto antruoju įvarčiu - po Ronaldo perdavimo iš 15 metrų pasižymėjo saugas Michaelas Carrickas.

Antrasis kėlinys tebuvo formalumas, mat jau pačioje jo pradžioje techniškai apsisukęs trečiąjį komandos įvartį pelnė bulgaras Dimitaras Berbatovas.

Šeimininkai ir toliau spaudė varžovus bei sukūrė bent kelias šimtaprocentines progas, bet ketvirtąjį tikslų smūgį žiūrovai išvydo tik 84 minutę - įspūdingu smūgiu iš 22 metrų savo debiutą "Premier" lygoje pažymėjo 17-metis saugas Danny Welbeckas.

Galiausiai "Stoke" triuškinimą baigė tas, kas jį ir pradėjo - 89 minutę dar vieną baudos smūgį realizavo Ronaldo.

Londono "Arsenal" 0 - 2 Birmingemo "Aston Villa"
70' [0 - 1] Gael Clichy (į savus vartus)
80' [0 - 2] Gabriel Agbonlahor

20' Ashley Young ("Aston Villa") nerealizavo 11 metrų baudinio

"Blackburn" 1 - 2 "Sunderland"
45' [1 - 0] Christopher Veijeany Samba
49' [1 - 1] Kenwyne Jones
71' [1 - 2] Djibril Cisse

Londono "Fulham" 2 - 1 Londono "Tottenham"
33' [1 - 0] Simon Davies
70' [2 - 0] Andy Johnson
81' [2 - 1] Frazer Campbell

"Man Utd" 5 - 0 "Stoke"
4' [1 - 0] Cristiano Ronaldo
45' [2 - 0] Michael Carrick
49' [3 - 0] Dimitar Berbatov
84' [4 - 0] Danny Welbeck
89' [5 - 0] Cristiano Ronaldo

"Newcastle" 2 - 2 "Wigan"
3' [0 - 1] Ryan Taylor
81' [1 - 1] Michael Owen
87' [2 - 1] Obafemi Martins
89' [2 - 2] Titus Bramble

54' iš aikštės pašalintas Emmerson Boyce ("Wigan")

Londono "West Ham" 0 - 0 "Portsmouth"