"Arsenal" įtikinamai nugalėjo "Reading" © Eurofootball.lt
Vėlyvą pirmadienio vakarą Anglijos „Premier“ lygos čempionate buvo sužaistos paskutinės 13-ojo turo rungtynės. „Madejski“ stadione vietos „Reading“ susikovė su dar pralaimėjimo kartėlio pirmenybėse nepatyrusiu sostinės Londono „Arsenal“ klubu. Įtikinamą pergalę rezultatu 3-1 šventė „kanonieriai“.

„%c00315“ 1 – 3 Londono „%c00041“
44‘ [0 – 1] Mathieu Flamini
52‘ [0 – 2] Emmanuel Adebayor
78‘ [0 – 3] Alexandr Hleb
87‘ [1 – 3] Nicky Shorey

Pačioje rungtynių pradžioje Arsene`o Wengero auklėtiniai galėjo išsiveržti į priekį, bet puolėjas iš Togo Emmanuelis Adebayoras pataikė į virpstą. Po šio epizodo aikštės šeimininkai lyg pabudo iš miego.

Tolimą gynėjo Brynjaro Gunnarssono smūgį atrėmė „kanonierių“ vartų sargas Manuelis Almunia. Vis tik „Reading“ ekipai užduotis pramušti „Arsenal“ gynybos sieną buvo per sunki. Rezultatas 0-0 išliko iki 44-osios minutės.

Prieš pat pertrauką po saugo iš Baltarusijos Alexandro Helbo žemo perdavimo vartininką Marcusą Hahnemanną nuginklavo šiame sezone vietą startinėje sudėtyje išsikovojęs jaunasis prancūzas Mathieu Flamini.

Iš karto po pertraukos prabėgus septynioms minutėms 1000-ąjį „Arsenal“ ekipos įvartį „Premier“ lygos čempionatuose įmušė E.Adebayoras, kuriam tai buvo jau septintasis tikslus smūgis šiame Anglijos čempionate.

Netrukus rezultatas galėjo tapti jau 3-0 „kanonierių“ naudai, bet afrikiečio E.Adebayoro pelnytas įvartis nebuvo įskaitytas dėl užfiksuotos nuošalės. Nesustabdomas Londono klubas greitai pelnė ir trečiąjį savo įvartį. Į baudos aikštelę įsiveržęs baltarusis A.Hlebas suklaidino vartininką ir pasiuntė kamuolį į tinklą.

Vis dėlto „Reading“ kovojo iki galo. Po komandos kapitono Nicky Shorey atlikto baudos smūgio kamuolys atsimušė į virpstą, bet likus žaisti tris minutes šeimininkams pavyko kiek sušvelninti rezultatą.

Po Airijos rinktinės saugo Stepheno Hunto smūgio galva kamuolys pataikė į skersinį, ir prie jo pirmasis suskubęs kairiojo krašto gynėjas N.Shorey iš artimos distancijos nuginklavo M.Almunia.

Po šios pergalės „Arsenal“ kartu su „Man Utd“ klubu turi po 30 taškų, tačiau „kanonieriai“ dėl daugiau pelnytų įvarčių lenkia savo aršiausius priešininkus ir užima pirmąją vietą. Steve`o Coppello treniruojamas „Reading“ išlieka 12-oje pozicijoje.