Anglijoje - "Arsenal" ir "Chelsea" pergalės © Eurofootball.lt
Šeštadienį Anglijos čempionate sužaistos dar šešerios IV turo rungtynės.

Tris taškus iškovojo ir į pirmąją turnyrinės lentelės vietą, kurią dalijasi su "Liverpool", vėl pakilo Londono "Chelsea" klubas, išvykoje 3-1 įveikęs ambicingąją "Man City" ekipą.

Šeimininkams dvikovos pradžia susiklostė pasakiškai - jau 13 minutę už daugiau nei 30 milijonų svarų komandą rugsėjo 1 dieną papildęs brazilas Robinho puikiu baudos smūgiu nukreipė kamuolį į Petro Cecho ginamų vartų tinklą ir sukėlė tikrą ekstazę tarp gausiai stadione susirinkusių aistruolių.

Nepaisant to, "Chelsea" futbolininkai nepasimetė ir jau po kelių akimirkų švieslentėje degė du vienetai - po kampinio ir sumaišties baudos aikštelėje galingu smūgiu vartų tinklo vos nesuplėšė gynėjas Ricardo Carvalho.

Londono ekipa dominavo ir 53 minutę ši persvara virto įvarčiu - suklaidinęs gynėją iš 10 metrų techniškai pasižymėjo Frankas Lampardas. Ir tai dar nebuvo pabaiga - po aštraus Joe Cole'o perdavimo 69 minutę trečią kartą Ianą Harte'ą nuginklavo Nicolasas Anelka.

"Man City" viltys išplėšti lygiąsias atgimė 77 minutę, kuomet iš aikštės už paskutinės vilties pražangą buvo išvytas gynėjas Johnas Terry, bet "Chelsea" atsilaikė ir šventė pergalę.

Triuškinančią pergalę iškovojo Londono "Arsenal" klubas, išvykoje net 4-0 įveikęs "Blackburn".

Svečiai į priekį įsiveržė sužaistus vos 8 minutes, kuomet po aštraus Theo Walcotto perdavimo iš 9 metrų kamuolį į tinklą pasiuntė olandas Robinas van Persie. "Blackburn" lyderis Roque Santa Cruzas net dukart galėjo atstatyti pusiausvyrą, tačiau iš pradžių iš 12 metrų siuntė kamuolį virš vartų, o dar kiek vėliau iš arti į vartus nepataikė ir galva.

Už tai šeimininkai brangiai sumokėjo - prieš pat didžiąją pertrauką Londono ekipos persvarą padvigubino Emmanuelis Adebayoras, pasižymėjęs galva.

Antroje dvikovos pusėje "Arsenal" pranašumas nekėlė abejonių - vedami puikią sportinę formą pastaruoju metu demonstruojančio Walcotto, londoniečiai dominavo, bet trečiasis įvartis krito tik 82 minutę - Emmanuelio Eboue uždirbtą 11 metrų baudinį realizavo Adebayoras.

Ir tai dar nebuvo pabaiga - jau prieš pat finalinį teisėjo švilpuką paskutinę vinį į šeimininkų karstą įkalė ir vadinamąjį 'hattrick'ą' į savo sąskaitą įsirašė Adebayoras - Togo rinktinės futbolininkas pelnė įvartį išvengęs nuošalės spąstų bei iššokęs vienas prieš vartininką Paulą Robinsoną.

Nesėkmę namie patyrė permainas bei krizę patiriantis "Newcastle" klubas, 1-2 turėjęs pripažinti lygos naujokės "Hull" komandos pranašumą.

Svečiai į priekį įsiveržė 34 minutę, kai po bevertės Nicky Butto pražangos prieš Peterį Halmosi teisėjo skirtą 11 metrų baudinį realizavo Marlonas Kingas.

Tas pats Kingas po didžiosios pertraukos padvigubino pranašumą precižiškai tiksliu smūgiu iš 14 metrų, o šeimininkų viltys išplėšti bent lygiąsias atgimė 81 minutę, kuomet Charleso N'Zogbios smūgiuotas kamuolys atsimušė į virpstą, bet prie jo suskubęs ekipos naujokas puolėjas Xisco nesuklydo - 1-2.

Nepaisant to, itin grubi Danny Guthrie pražanga prieš Craigą Faganą įtvirtino pelnytą "Hull" pergalę prieš komandą, kurios gerbėjai rengia protesto akcijas prieš klubo savininkus dėl netikėto vyriausiojo trenerio Kevino Keegano pasitraukimo.

"Blackburn" 0 - 4 Londono "Arsenal"
8' [0 - 1] Robin van Persie
45' [0 - 2] Emmanuel Adebayor
82' [0 - 3] Emmanuel Adebayor
90' [0 - 4] Emmanuel Adebayor

Londono "Fulham" 2 - 1 "Bolton"
15' [1 - 0] Zoltan Gera
42' [2 - 0] Bobby Zamora
82' [2 - 1] Kevin Davies

"Newcastle" 1 - 2 "Hull"
34' [0 - 1] Marlon King (iš 11 m. baudinio)
54' [0 - 2] Marlon King
81' [1 - 2] Xisco

90' iš aikštės pašalintas Danny Guthrie ("Newcastle")

"Portsmouth" 2 - 1 "Middlesbrough"
24' [0 - 1] Mido
59' [1 - 1] Jermain Defoe
87' [2 - 1] Jermain Defoe

"West Bromwich Albion" 3 - 2 Londono "West Ham United"
3' [1 - 0] James Morrison
29' [1 - 1] Mark Noble
35' [1 - 2] Lucas Neill
37' [2 - 2] Roman Bednar
83' [3 - 2] Chris Brunt

"Wigan" 1 - 1 "Sunderland"
15' [0 - 1] Titus Bramble (į savus vartus)
78' [1 - 1] Amr Zaki

86' iš aikštės pašalintas Lee Cattermole ("Wigan")

"Man City" 1 - 3 Londono "Chelsea"
13' [1 - 0] Robinho
16' [1 - 1] Ricardo Carvalho
53' [1 - 2] Frank Lampard
69' [1 - 3] Nicolas Anelka

77' John Terry ("Chelsea") pašalintas iš aikštės