Anglija susikomplikavo padėtį nesėkme Rusijoje © Eurofootball.lt
Trečiadienį Maskvoje sužaistos neabejotinai įdomiausios dienos 2008 metų Europos čempionato atrankos rungtynės, kuriose šeimininkai Rusijos futbolininkai priemė Anglijos rinktinę. Pergalę po dramatiškos ir permainingos kovos iškovojo Rusijos rinktinė, kuri dabar turi visus šansus patekti į Europos čempionato finalinį turnyrą ir užverti kelią anglams.

Maskvos "Lužniki" stadionas, 74000 žiūrovų
Teisėjas - Luis Medina Cantalejo (Ispanija)
Rusija 2 - 1 Anglija
29' [0 - 1] Wayne Rooney
69' [1 - 1] Roman Pavlyuchenko (11m.)
73' [2 - 1] Roman Pavlyuchenko

Prieš mačą daug buvo kalbama apie dirbtinę "Lužniki" aikštę, ir spėliones apie tai, kad tokios sąlygos bus pranašumas rusams dar labiau paskatino prieš mačą įvykęs aikštės laistymas.

Anglijos rinktinei, kaip ir buvo tikimasi, negalėjo padėti komandos kapitonas Johnas Terry, tad vietą gynybos centre užėmė Solas Campbellas, o vietoje traumuoto Ashley Cole'o kairėje žaidė Joleonas Lescottas.

Sausakimšame "Lužniki" stadione olando Guuso Hiddinko treniruojami rusai nuo rungtynių pradžios daug kontroliavo kamuolį ir kūrė pavojingesnius išpuolius. 11 minutę po susidūrimo su Joe Cole'u baudos aikštelėje griuvo Aleksandras Keržakovas, tačiau mačo arbitras ispanas Luisas Medina Cantalejo nusprendė, jog rusas griuvo pats.

Nepaisant aktyvaus žaidimo šeimininkai nesukūrė rimtesnių progų įmušti, tačiau 25 minutę svečiams kiek užsnūdus gindamiesi po Konstantino Zyrjanovo tolimo smūgio Anglijos rinktinės vartininkas sugebėjo atmušti kamuolį į virpstą.

Anglams išskyrus vieną pusprogę taip nesisekė sukurti ką nors pavojingesinio, tačiau kėlinio viduryje jie išsiveržė į priekį - po Micah Richardso perdavimo iš aikštės gilumos Michaelas Owenas galva tiksliai numetė kamuolį W.Rooney, ir pastarasis puikiai susistabdęs kamuolį įspūdingu stipriu smūgiu nuginklavo varžovų vartininką.

Svečiai gana užtikrintai išlaikė savo pranašumą iki pertraukos, o antrajame kėlinyje sužaidus penkias minutes turėjo šimtaprocentinę galimybę padidinti persvarą. Po uždirbto baudos smūgio Garethas Barry atliko tolimą perdavimą iš dešiniojo krašto į kairijį baudos aikštelės kraštą, kur visiškai laisvas buvo S.Gerrardas.

Tačiau "Liverpool" žvaigždė nusprendė smūgiuoti vienu lietimu, ir mušdamas į artimąjį kampą nepataikė į vartus.

Netrukus labai arti tikslo W.Rooney galva permetus kamuolį į vartų pusę jau buvo M.Richardsas, bet jam nepavyko pasiekti kamuolio, kurį skriejantį į vartus atmušė vartininkas Vladimiras Gabulovas.

Palaikomi daugiatūkstantinės minios šeimininkai sugebėjo atsitiesti ir po ilgesnio spaudimo sugebėjo pasiekti rezultatų. 69 minutę W.Rooney gynyboje "pramiegojo" K.Zyrjanovo spurtą ir stumtelėjo varžovą iš nugaros. Už tai teisėjas L.M.Cantalejo į Anglijos vartus skyrė 11 metrų baudinį, kurį tiksliu smūgiu realizavo Romandas Pavliučenka.

Po keitimo aikštėje pasirodęs R.Pavliučenka dar po keturių minučių pasiuntė "Lužniki" stadione susirinkusius žiūrovus į euforiją. Vartininkas Paulas Robinsonas prieš save atmušė tolimą Aleksejaus Berezutskio smūgio ir pirmas prie kamuolio suskubęs R.Pavliučenka pasiuntė jį į tinklą - rusai išsiveržė į priekį rezultatu 2-1.

Toks staigus situacijos pasikeitimas pribloškė anglus ir jie dar kelias minutes turėjo desperatiškai gintis nuo varžovų bandymu pralaužti tankią gynybą prie pat baudos aikštelės.

80 minutę Anglijos rinktinės treneris Steve'as McClarenas atliko net tris keitimus iš karto - į aikšę išbėgo saugai Frankas Lampardas bei Stewartas Downingas ir aukštaūgis puolėjas Peteris Crouchas.

Tačiau paskutinės svečių atakos buvo bergždžios - su W.Rooney tolimais smūgiais nesunkiai susitvarkė V.Gabulovas, o po kampinio Solas Campbellas galva smūgiavo virš vartų.

Tuo tarpu šeimininkai dar galėjo įmušti trečią kartą, bet kamuolys rikošetu atšokęs nuo Rio Ferdinando praskriejo visiškai šalia virpsto, o greitose kontratakose R.Pavliučenka turėtų šansų neišnaudojo.

Rusija laimėjo dramatiškas rungtynes rezultatu 2-1 ir dabar turi puikias galimybes pateikti vieną didžiausių atrankos turnyro sensacijų - patekti į Europos čempionatą tuo pačiu iš kovos eliminuojant Anglijos rinktinę.

Tam G.Hiddinko auklėtiniams reikia laimėti dvi paskutines rungtynes prieš prieš Izraelį ir Andorą svečiuose arba nugalėti nors kartą, ir tikėtis, jog savo vienintelėse likusiose rungtynėse prieš Kroatiją suklups anglai, kurie vis dar turi dviejų taškų pranašumą.