"Ajax" pergalė ir dar vienas "AZ" kluptelėjimas © Eurofootball.lt
Sekmadienį Olandijos „Eredivisie“ čempionate buvo sužaistos paskutinės penkerios 6-ojo turo varžybos. Daugiau nei įtikinamą pergalę iškovojo „Ajax“ klubas, tuo tarpu „AZ“ išvykoje nusileido absoliutiems čempionato autsaideriams „Heracles“, „Utrecht“ namuose turėjo pripažinti „Vitesse“ pranašumą, „NEC“ nugalėjo „Willem“, o mačas tarp „De Graafschap“ ir „Twente“ baigėsi nulinėmis lygiosiomis.

Amsterdame vykusiosiose rungtynėse praėjusių metų šalies vicečempionas vietos „Ajax“ klubas namuose susikovė su naujoku „Venlo“ klubu. Prabėgus jau 3 minutėms visų nuostabiai Karimas Soltani tiksliu smūgiu išvedė svečius į priekį.

Visgi viskas stojo į savas vėžias 16-ąją minutę, kai rezultatą išlygino naujasis „Ajax“ klubo puolėjas Alberto Luque. Praėjus dar trims minutėms po jo taiklaus smūgio „Ajax“ jau pirmavo, o 22-ąją minutę buvęs „Newcastle“ ekipos puolėjas dėl traumos privalėjo palikti aikštelę.

Bet aikštės šeimininkai nepalūžo ir toliau spaudė savo varžovus. 27-ąją minutę rezultatą Amsterdamo komandos naudai padvigubino Hedwigesas Maduro, o traumuotą A.Luque pakeitęs vasarą iš Londono „Chalrton“ atvykęs saugas iš Danijos Dennisas Rommedahlis prabėgus kiek daugiau nei pusvalandžiui pridėjo ir ketvirtąjį įvartį.

Antrajam kėlinyje taip pat po keitimo į aikštę išbėgęs puolėjas iš Belgijos Laurentas Delorge 77-ąją minutę dar labiau įtvirtino „Ajax“ pranašumą. Be įvarčio šiose rungtynėse neliko ir „Ajax“ klubo žvaigždė, puolėjas Klaasas Janas Huntelaaras, pasižymėjęs priešpaskutinę kėlinio minutę.

Ir toliau sunkiai klostosi pirmenybėse Alkmaaro „AZ“ vienuolikei. Luiso van Gaalo auklėtiniai šį kartą išvykoje rezultatu 2-1 nusileido prieš tai dar pergalės džiaugsmo nepatyrusiems Almelo „Heracles“ futbolininkams.

13-ąją minutę po taiklaus Moussa Dembele smūgio „AZ“ ekipa pirmavo 1-0. Bet prabėgus šiek tiek daugiau nei dešimčiai minučių rezultatą „Heracles“ komandai išlygino Evertonas. Pergalę aikštės šeimininkams atnešė 56-ąją minutę Robo Maaso sėkmingai realizuotas 11 metrų baudinys.

Šešių įvarčių trileryje „Utrecht“ namuose 2-4 turėjo nusileisti prieš „Vitesse“ ekipa. Įpusėjant rungtynėms svečiai pirmavo net 3-0. Įvarčius įmušė Gillas Swertsas, Civardas Sprockelas ir Madsas Junkeris.

Bet šeimininkai atrado savyje jėgos ir 62-ąją minutę Gregooras van Dijkas įmušdamas 11 metrų baudinį sušvelnino rezultatą ir gražino komandai viltį. Bet tai viltis buvo užgesinta praėjus dar 15 minučių, kai vėl trijų įvarčių pranašumą „Vitesse“ ekipai gražino gruzinas Haimas Megrelishvili. Tačiau „Utrecht“ net ir tuomet nepasidavė ir likus žaisti 5 minutes puolėjas Robinas Nelisse vėl sumažino pranašumą, bet daugiau šeimininkams paadaryti nepavyko.

Dar vienas autsaideris Nijmegeno „NEC“ klubas namuose minimaliu rezultatu 1-0 šventė pergalę prieš „Willem“. Tiesa, sužaidus apie 30 minučių svečiai žaidė 10-yje, kadangi iš aikštės buvo pašalintas Kevinas Robsonas. Pergalę „NEC“ atnešė tikslus Rutgerio Worno smūgis iš 11 metrų žymos.

Turnyrinės lentelės kaimynai, naujokas Doetinchemo „De Graafschaap“ ir Enschedo „Twente“ sužaidė be įvarčių 0-0.