A.Veličkos įvarčio "Hearts" vėl nepakako © Eurofootball.lt
Intriga kovoje dėl pirmosios vietos Škotijos "Premier" lygoje silpsta - šeštadienį nugalėtojų titulą ginantis Glazgo "Celtic" atkaklioje dvikovoje paskutinėmis akimirkomis palaužė Edinburgo "Hearts" klubą, kurį į priekį buvo išvedęs Andrius Velička. Dvejos 13 turo rungtynės baigėsi lygiosiomis, o "Falkirk" šventė pergalę išvykoje po dar vieno Anthony Stokeso "hat-tricko".

Laikinasis "Hearts" strategas Eduardas Malofejevas padarė tris pakeitimus ekipos sudėtyje lyginant su rungtynėmis prieš "Dunfermline" saugų linijoje į aikštę išbėgo lietuviai Saulius Mikoliūnas, Marius Žaliūkas ir portugalas Bruno Aguiaras, o senegalietis Ibrahimas Tallis gynybos grandyje užėmė susirgusio kapitono Steveno Pressley vietą. Susitikimą nuo pradžių taip pat pradėjo ir Deividas Česnauskis bei Andrius Velička, o Nerijus Barasa ir Edgaras Jankauskas liko ant atsarginių suolo.

Svečiai "Celtic Park" stadione iš karto pademonstravo savo nusiteikimą ir pradėjo netiksliu tolimu Paulo Hartley smūgiu, tačiau apskritai abi komandos rungtynes pradėjo atsargiai. "Celtic" gretose pirmas vartininko Craigo Gordono budrumą išbandė Shunsuke Nakamura, o šeimininkams sukūrus pirmą pavojingesnį išpuolį "Hearts" vartų sargas atrėmė Maciejaus Zurawskio smūgį ir Kenny Milleriui iš sunkios padėties nepavyko pasižymėti antruoju bandymu.

Toks pasyvokas žaidimas buvo palankus Edinburgo ekipai ir nors iš pradžių S.Mikoliūno bandymas iš baudos aikštelės prieigų buvo netaiklus, įpusėjus kėliniui saugą tiksliu perdavimu "išvedė" A.Velička, ir įsiveržęs į baudos aikštelę lietuvis suklaidino du gynėjus, bet jo smūgį koja atrėmė vartininkas Arturas Borucas, o į netikėtai atšokusį kamuolį D.Česnauskis pataikyti nesugebėjo.

Netrukus D.Česnauskis jau pats gana lengvai prasiveržė dešiniu kraštu ir atmetė kamuolį A.Veličkai, tačiau buvęs "Kauno" puolėjas iš dėkingos padėties mušė nesėkmingai ir puiki proga liko neišnaudota. Pirmasis kėlinys taip ir baigėsi švieslentėje degant dviem nuliams. Per pertrauką E.Malofejevas nusprendė vietoje D.Česnauskio į aikštę įleisti N.Barasą, kuriam tai buvo sugrįžimas po kelių mėnesių reabilitacijos dėl traumos.

Antrojo kėlinio "Hearts" išlaikė iniciatyvą ir atakos smaigalyje vienas po kito atsidurdavo lietuviai - sugebėjęs išsaugoti kamuolį ir aplenkti varžovą aikštės krašte S.Mikoliūnas iš baudos aikštelės kampo smūgiavo šalia virpsto, vėliau po kovos baudos aikštelėje dar kartą mušė pro šalį, o A.Velička atėmęs kamuolį iš Evanderio Sno aikštės viduryje ir nubėgęs link "Celtic" baudos aikštelės smūgiavo virš vartų.

70 minutę po puikaus N.Barasos perdavimo A.Velička sėkmingai susitvarkė su kamuoliu, tačiau dar kartą mušė virš skersinio, bet puolėjo iš Lietuvos pastangos vis tik atsipirko po dviejų minučių, kai po eilinės "Celtic" klaidos aikštės viduryje jis gavęs B.Aguiaro perdavimą gražiai įveikė Stepheno McManuso gynybą ir tiksliu smūgiu į vartų kampą nepaliko vilčių A.Borucui. Tai buvo ketvirtasis lietuvio įvartis lygoje šį sezoną.

Praleidę įvartį šeimininkai ėmėsi lyginti rezultato ir spausti varžovus. "Keltų" žaidimą pagyvino aikštėje po keitimo pasirodęs Jiri Jarošikas, kuris iš aštraus kampo pataikė į vartų tinklą iš kitos pusės, ir Shaunas Maloney, po savo uždirbto baudos smūgio mušęs pro šalį. Visgi, kai atrodė, kad "Hearts" pavyks atsilaikyti, likus keturioms minutėms po kampinio galva rezultatą išlygino J.Jarošikas.

Mačo pabaigoje fortūna, kaip ir pirmąją 2006 metų dieną, kai abiejų komandų dvikovoje Edinburge "Celtic" išplėšė pergalę dviem vėlyvais įvarčiais, nusišypsojo Glazgo klubui. Trečią pridėtinio laiko minutę N.Barasos smūgiuotas kamuolys praskriejo visiškai šalia A.Boruco ginamų vartų virpsto, ir netrukus kitoje aikštės pusėje bėgant paskutinėms rungtynių sekundėms po kampinio ir sumaišties baudos aikštėlėje vartininkas C.Gordonas iš pradžių atrėmė S.McManuso smūgį arti, bet bandydamas sugauti kamuolį įsimetė jį į savo vartus.

"Hearts" patyrė dramatišką nesėkmę ir dabar lygoje pirmaujančio "Celtic" pranašumas padidėjo jau iki 13 taškų. Be to, sekmadienį Edinburgo klubą dar galės aplenkti trečioje vietoje esantis Glazgo "Rangers", kuris svečiuose žais prieš autsaiderį "Dundee United", o pirmadienį pasivyti ir "Aberdeen", taip pat išvykoje rungtyniausiantis su "Inverness".

Tiesa, kol kas su "Rangers" vienodai taškų turi į ketvirtą vietą pakilusi "Kilmarnock" ekipa, kuri Edinburge sužaidė lygiosiomis su "Hibernian". Pagrindiniai rungtynių įvykiai klostėsi pirmoje antrojo kėlinio pusėje - 49 minutę po Sheltono Martiso įvarčio į savo vartus pirmavo svečiai, bet per aštuonias minutes viską aukštyn kojomis apvertė saugų Michaelo Stewarto ir Steveno Fletcherio tikslūs smūgiai. Vis dėlto "Kilmarnock" pavyko iškovoti tašką, nes 65 minutę suklydus vartininkui Zbigniewui Malkowskiui rezultatą išlygino Stevenas Naismithas.

Antru "hat-tricku" per savaitę pasižymėjo "Falkirk" puolėjas Anthony Stokesas - jo trys įvarčiai padėjo komandai laimėti derbį išvykoje prieš "Dunfermline". Iš Londono "Arsenal" pasiskolintas 18 metų žaidėjas pirmąjį įvartį pelnė sužaidus vos 33 sekundes, ir svečiams dominuojant 59 minutę įmušė antrą kartą, o 80 minutę pasižymėjo devintuoju įvarčiu per ketverias rungtynes bei užtikrino savo komandai pergalę.

Įvarčių nebuvo įmušta tik mače tarp turnyrinės lentelės kaimynų "Motherwell" ir "St Mirren". Geriausią progą nulemti pergalę turėjo "St Mirren" atakų lyderis Johnas Suttonas, bet 70 minutę jo muštą 11 metrų baudinį atrėmė šeimininkų "Motherwell" vartininkas Colinas Meldrumas. Po šių lygiųjų devintą vietą užimantis "St Mirren" taškais susilygino su pozicija aukščiau esančiu "Hibernian", ir dabar nuo 19 taškų turinčio bei trečioje vietoje žengiančio "Rangers" atsilieka vos trimis.

Šeštadienio 13 turo rezultatai

"%c00119" 2 - 1 "%c00219"
72' [0 - 1] Andrius Velička
86' [1 - 1] Jiri Jarošik
90' [2 - 1] Craig Gordon (į savo vartus)

"%c00192" 2 - 2 "%c00228"
49' [0 - 1] Shelton Martis (į savo vartus)
53' [1 - 1] Michael Stewart
57' [2 - 1] Steven Fletcher
65' [2 - 2] Steven Naismith

"%c00151" 0 - 3 %c00259"
1' [0 - 1] Anthony Stokes
59' [0 - 2] Anthony Stokes
80' [0 - 3] Anthony Stokes

"%c00230" 0 - 0 "%c00298"