A lygos apžvalga: lyderių trejetas dar labiau pabėgo © E. Žaldario nuotr.

„Optibet A lygos“ 19-ajame ture pergales iškovojo visos trys pirmaujančios komandos.

Duetas. Po rinktinių pertraukos Vilniaus „Žalgiris“ į savo sąskaitą įsirašė dar vieną pergalę – svečiuose rezultatu 2:1 nugalėtas Telšių „Džiugas“.

Abu įvarčius pelnė Mathiasas Oyewusi bei Jurijus Kendyšas. Per ketverių pastarųjų rungtynių atkarpą taikliais smūgiais pasižymi tik šie žaidėjai.

Nepavyko. „Džiugas“ ankstesniais metais bent sykį namuose atimdavo taškus iš žalgiriečių, o šiemet buvo patirti abu pralaimėjimai.

Žemaitijos klubas patyrė 12-ąjį pralaimėjimą ir su 11 taškų vis dar žengia 10-oje pozicijoje.

Atomazga. „Kauno Žalgiris“ lygiosiomis sužaidė ketvirtą iš eilės. Praėjusios savaitės akistata su Marijampolės „Sūduva“ finišavo taikiai – 1:1.

Įvarčiai buvo pelnyti 93-iąją bei 97-ąją minutę, šeimininkus nuo pralaimėjimo išgelbėjo ilgametis komandos žaidėjas Edvinas Kloniūnas.

Nuskriaudė. Laikinosios sostinės klubas šiame sezone „Sūduvai“ paskolino 20-metį Oyinlola Kayode. Futbolininkas iš Nigerijos per 15 mačų yra pelnęs 2 įvarčius.

Vieną iš taiklių smūgių O. Kayode pasiuntė būtent į „Kauno Žalgirio“ vartus, iškovotas taškas leido atotrūkį nuo Vilniaus „Riterių“ padidinti iki 4 taškų.

Sugrįžimai. Kauno rajono „Hegelmann“ komanda pirmą kartą šiemet sužaidė lygiosiomis. Mėlynai balti pasidalino po tašką su turnyro lentelės kaimyne Alytaus DFK „Dainava“ – 0:0.

Andrius Skerla metė į kovą traumas išsigydžiusį duetą – Michaelą Thuique bei Luką Čerkauską, dainaviečių gretose aikštėje pasirodė irgi kurį laiką nežaidęs puolėjas Kazeemas Aderounmu.

Nuomonės. Pirmojo kėlinio kėlinio pabaigoje vartininkas Tomas Švedkauskas, gelbėdamas savo komandą, atliko paskutinės vilties pražangą bei užsidirbo raudoną kortelę.

Tiesa, žaidėjo pranašumas svečiams papildomo impulso nedavė – vyr. treneris Sergejus Kuznecovas pademonstruotu žaidimu nebuvo patenkintas, savo ruožtu, A. Skerla antrąjį kėlinį įvertino geriau negu pirmąjį.

Efektyvumas. FA „Šiauliai“ trejų iš eilės lygiųjų seriją pavertė istorija. 19-ajame ture Mindaugo Čepo kariauna 2:0 nugalėjo Vilniaus „Riterius“ ir išsilaikė 2-oje vietoje.

Naudingu pasirodymu išsiskyrė Oleksijus Ščebetunas – po beveik dviejų mėnesių vėl taikliu smūgiu pasižymėjęs ukrainietis taip pat atliko rezultatyvų perdavimą.

Dešimt. Tiek mačų pergalės skonio nepajaučia Vladimiro Jankovičiaus treniruojama komanda, pastarąjį kartą prieš daugiau nei du mėnesius įveikusi „Sūduvą“.

Per 19 susitikimų „Riteriai“ yra pelnę vos 9 įvarčius ir tai yra gana ryškiai blogiausias rezultatas lygoje.

Likimas. Nikaragvos rinktinę į startavusią CONCACAF Aukso taurę atvedęs „Panevėžio“ puolėjas Ariagneris Smithas šiame turnyre nežaidė – jo komanda prieš pat turnyrą buvo diskvalifikuota.

Anksčiau į Lietuvą sugrįžęs A. Smithas pelnė pergalingą įvartį, o čempionato lyderiai laimėjo ketvirtą kartą iš eilės 1:0 nugalėdami Gargždų „Bangą“.

Naujokas. „Bangos“ gretose praėjusį sekmadienį įvyko debiutas – pirmą kartą aikštėje pasirodė kairiojo krašto gynėjas Konstantinas Šulcas.

30-metis ukrainietis prieš tai šalies čempionate atstovavo Klaipėdos „Atlanto“ ir Telšių „Džiugo“ komandoms.