9 turas: į priekį išsiveržė "Sevilla" © Eurofootball.lt
Ispanijos čempionate pirmą kartą šiame sezone į priekį išsiveržė ambicingieji UEFA Taurės laimėtojai "Sevilla" futbolininkai. Jie sekmadienį įveikė savo varžovus ir pasinaudoję "Real" bei "Barcelona" nesekmėmis pakilo į pirmąją turnyrinės lentelės vietą.

Didžiausiu sekmadienio rungtynių netikėtumu tapo Madrido "Real" pralaimėjimas namuose. Karališkasis klubas rungtynėse su Vigo "Celta" atsilikinėjo 35 minutę, kai po Fabiano Canobbio perdavimo iš krašto pasižymėjo brazilas Nene. Nors antrojo kėlinio pradžioje po Raulio pakelto kampinio smūgiu galva rezultatą išlygino "Real" brazilas Emersonas, iki rungtynių pabaigos likus žaisti aštuonias minutes pergalę po Angelio perdavimo iš krašto išplėšė saugas Jorge.

Verta paminėti, kad tai buvo pirmasis trenerio Fabio Capello pralaimėjimas namuose per abu kartus, kai jis vadovavo "Real".

Nors "Barcelona" lygiosiomis šeštadienį nepasinaudojo "Real", tai puikiai išnaudojo "Sevilla", 2-0 įveikusi šiemet prastą formą demonstruojančius Pamplonos "Osasuna" futbolininkus. Šiemet namuose dar nepralaimėjusi "Sevilla" į priekį išsiveržė antrojo kėlinio pradžioje, kai už pražangą prieš Renato buvo skirtas vienuolikos metrų baudinys, kurį sėkmingai realizavo Malio rinktinės puolėjas Fredericas Kanoute. Būtent Renato smarkiai prisidėjo ir prie antrojo įvarčio, atiduodamas rezultatyvų perdavimą brazilui Adriano Correiai.

"Real" nesėkme puikiai pasinaudojo šiemet įspūdingai žaidžianti "Zaragoza", penkių įvarčių trileryje 3-2 įveikusi sezoną tragiškai pradėjusius Sevilijos "Betis" futbolininkus ir pakilusi į trečią turnyrinės lentelės vietą.

Ir toliau iš nedidelės duobės neišbrenda "Valencia", šįkart svečiuose sužaidusi tik lygiosiomis 1-1 su Barselonos "Espanyol". Šeimininkai išsiveržė į priekį pirmojo kėlinio viduryje, kai pirmas prie po Ivano de la Pena`os smūgio atšokusio kamuolio suskubo saugas Albertas Riera.

"Valencia" pavyko išlyginti rezultatą pirmojo kėlinio pabaigoje, kai Davidas Silva pasiuntė kamuolį į Carloso Kameni ginamus vartus. Nors antrojo kėlinio pradžioje raudoną kortelę prieš save išvydo A.Riera, dešimtyje likę "Espanyol" futbolininkai atsilaikė ir iškovojo penktąsias lygiąsias šiame sezone.

Statistika

Barselonos "Espanyol" 1 - 1 "Valencia"
23` [1 - 0] Albert Riera
44` [1 - 1] Silva

53` iš aikštės pašalintas Albert Riera ("Espanyol")

Madrido "Real" 1 - 2 Vigo "Celta"
36` [0 - 1] Nene
43` [1 - 1] Emerson
82` [1 - 2] Jorge

Bilbao "Athletic" 0 - 0 "Racing Santander"

40` iš aikštės pašalintas Igor Gabilondo ("Athletic")

"Zaragoza" 3 - 1 Madrido "Getafe"
39` [1 - 0] Carlos Diogo
68` [1 - 1] Manu Del Moral (11 m.)
74` [2 - 1] Diego Milito
90` [3 - 1] Ewerthon

11` iš aikštės pašalintas Ruben Pulido ("Getafe")

Huelvos "Recreativo" 2 - 1 Taragonos "Gimnastic"
7` [0 - 1] Irurzun
31` [1 - 1] Javi Guerrero
90` [2 - 1] Mario

81` iš aikštės pašalintas MUgel Angel Llera ("Gimnastic")

"Sevilla" 2 - 0 Pamplonos "Osasuna"
50` [1 - 0] Frederic Kanoute
88` [2 - 0] Adriano Correia

"Villarreal" 3 - 2 Sevilijos "Betis"
4` [0 - 1] Edu
20` [1 - 1] Diego Forlan
47` [1 - 2] Alberto Rivera
57` [2 - 2] Pascal Cygan
59` [3 - 2] Cani