36 turas: "Man Utd" padidino persvarą iki 5 taškų © Eurofootball.lt
Šeštadienį Anglijos "Premier" lygos pirmenybėse buvo sužaistos aštuonerios 36-ojo turo varžybos. Lyderis "Man Utd" atsilikinėdamas dviejų įvarčių skirtumu vis dėlto nugalėjo "Everton" vienuolikę, "Chelsea" prarado du svarbius taškus mače su "Bolton", "Liverpool" netikėtai nusileido "Portsmouth", "West Ham" lengvai susidorojo su "Wigan", o pergales taip pat iškovojo "Sheffield United", "Aston Villa", "Tottenham" ir "Blackburn".

Rungtynėse Liverpulyje tarp "Everton" ir "Man Utd" viskas prasidėjo gana netikėtai. Vienos atakos metu po kampinio ir Jonathano Lescotto smūgio galva kamuolys atsimušė į skersinį, o pirmą įvartį mače gražiu baudos smūgiu iš 28 metrų kamuoliui rikošetu atšokus nuo Michaelo Carricko pelnė Alanas Stubbsas.

"Man Utd" į tai atsakė Wayne'o Rooney ir Alano Smitho smūgiais, tačiau pirmąjį atrėmė vartininkas Ianas Turneris, o antrasis buvo kiek netikslus.

Antrojo kėlinio pradžioje Manuelis Fernandesas puikiu smūgiu iš 16 metrų išvedė šeimininkus į priekį 2-0 ir atrodė, kad tai lems "Man Utd" nesėkmę.

Nepaisant to, šeimininkai patys atgaivino intrigą - 61 minutę vartininkas Ianas Turneris nesugebėjo sugraibyti kamuolio, perduoto į baudos aikštelę, ir šis nukrito tiesiai Johnas O'Shea po kojomis. Airis tuo pasinaudojo ir pasiųsdamas kamuolį į tuščius vartus ir sušvelnindamas rezultatą 2-1.

Dar po 6 minučių "Man Utd" pakėlė kampinį ir prie "Everton" vartų linijos kilo sumaištis. Gynėjai bandė išmušti kamuolį toliau, puolėjai - pasiųsti jį į tinklą, tačiau pastarųjų pareigą atliko būtent Liverpulio komandos gynėjas Phillas Neville'as - anglas, bandydamas išmušti kamuolį, sunkiai suprantamai ir stipriai smūgiavo sau į vartus - 2-2.

78-ąją minutę "Everton" galutinai palūžo, kuomet buvęs šios komandos žaidėjas Wayne'as Rooney suklaidino gynėją ir smūgiavo vartininkui tarp kojų, išvesdamas "Man Utd" į priekį. Paskutinę vinį į šeimininkų karstą jau per teisėjo pridėtą laiką įkalė "Premier" lygoje debiutavęs 21 metų saugas Chrisas Eaglesas, pelnęs įvartį po to, kai atsidūrė vienas prieš I.Turnerį.

Kadangi kitose rungtynėse nugalėtojų titulą ginantis Londono [link="http://www.eurofootball.lt/index.php?page=news&id=9634"]"Chelsea" sužaidė lygiosiomis su "Bolton"[/link], pirmoje vietoje esančio "Man Utd" atotrūkis likus trims rungtynėms iki čempionato pabaigos, įskaitant ir mačą tarpusavyje Londone gegužės 9 dieną, padidėjo iki penkių taškų.

Vėlesniame susitikime Mančesterio priemiestyje Vigane vietos "Wigan" surėmė ginklus su 19-oje vietoje esančiu Londono "West Ham" klubu. Pirmojo įvarčio susirinkusiems žiūrovams prireikė laukti pusvalandį, kai svečių saugas Luisas Boa Morte po Lucaso Neillo perdavimo nukreipė kamuolį į Johno Filano ginamų vartų tinklą. Pirmojo kėlinio pabaigoje puikų šansą po Emmersono Boyce`o perdavimo neišnaudojo Emile`is Heskey, kurio smūgis galva buvo netikslus.

Antrame kėlinyje 57-ąją minutę "West Ham" padvigubino savo pranašumą, kai po trijų žaidėjų Carloso Tevezo, George`o McCartney ir Bobby Zamoros kombinacijos kamuolį į vartus pasiuntė legionierius iš Izraelio Yossi Benayounas. Svečiai iš Londono vis labiau spaudė savo varžovus, kol galiausiai galutinai juos pribaigė.

Likus žaisti penkioms minutėms L.Boa Morte atliko puikų perdavimą po keitimo pasirodžiusiam Marlonui Harewoodui, kuris tiksliu smūgiu padėjo tašką šiose rungtynėse. Tai buvo penktoji "West Ham" pergalė per paskutiniąsias septynerias varžybas ir komanda pakilo vienu laipteliu aukštyn, tuo tarpu "Wigan" tai buvo septintos nelaimėtos rungtynės iš eilės ir ekipa užima 17-ąją vietą.

Kitose varžybose "Middlesbrough" susitiko su Londono "Tottenham" vienuolike. Jau 12-ąją rungtynių minutę kamuolys spėjo pabuvoti aikštės šeimininkų vartuose, kai po bulgaro Dimitaro Berbatovo, kuris susidorojo su gynėju Emanueliu Pogatetzu, perdavimo pasižymėjo Robbie Keane`as.

Antrame kėlinyje sužaidus vos kelias minutes krito ir antrasis įvartis. 47-tą minutę po egiptiečio Hossamo Ghaly perdavimo D.Berbatovas nestabdydamas kamuolio iš 20 metrų nuotolio pasiuntė kamuolį į tinklą. Bet 66-ąją minutę "Middlesbrough" pavyko rezultatą sušvelninti. 11-ąjį įvartį čempionate pelnė australas Markas Viduka.

Šeimininkai pajutę, jog gali išplėšti lygiąsias nenustojo atakuoti, ir dar vieną M.Vidukos smūgį šį kartą atmušė "Spurs" vartų sargas Paulas Robinsonas. Iki rungtynių pabaigos likus 10 minučių vėl Anglijos nacionalinės rinktinės vartininkas turėjo gelbėti savo komandą nuo to pačio australo atakos.

Bet 83-iąją minutę aikštėje pasirodęs Aaronas Lennonas atliko rezultatyvų perdavimą R.Keane`ui, kuris sužlugdė visas "Boro" viltis iškovoti bent tašką. Tiesa mačo pabaigoje po Stewarto Downingo pakelto kampinio kamuolį tiksliu smūgiu galva į vartus nukreipė "Middlesbrough" gynėjas E.Pogatetzas, bet tai buvo viskas, ką sugebėjo padaryti šeimininkai per likusį laiką.

Martino Jolo auklėtiniai savo treneriui 100-ųjų rungtynių proga padovanojo svarbią pergalę ir pakilo į 8-ąją vietą, o "Middlesbrough" ir toliau lieka 14-ti.

Dar vienose rungtynėse "Portsmouth" klubas jėgas išmėgino su nestipriausia sudėtimi žaidusia "Liverpool" ekipa. Pirmąją pavojingą progą sukūrė aikštės šeimininkai, kai po vartininko Davido Jameso perdavimo Gary O‘Neillas "šovė" greta šį kartą "Liverpool" vartus gynusio Jerzy Dudeko vartų.

27-ąją minutę krito ir pirmasis susitikimo įvartis. Po ilgo D.Jameso perdavimo ir po vaikiškos J.Dudeko klaidos galva kamuolį į tuščius vartus nukreipė "Pompey" komandos puolėjas Benjani Mwaruwari.

Po penkių minučių šeimininkai padvigubino rezultatą, kai smūgiu į viršutinį vartų kampą pasižymėjo legionierius iš Kroatijos Niko Kranjčaras. Pirmojo kėlinio pabaigoje "Liverpool" saugas Boudewijnas Zendenas stipriu smūgiu sudrebino "Pompey" vartų skersinį.

Antrame kėlinyje kiek atsigavę svečiai sugebėjo sumažinti varžovų pranašumą iki 2-1. Įvartį 59-ąją minutę po Robbie Fowlerio perdavimo galva įmušė gynėjas iš Suomijos Sami Hyypia. Vis dėlto "Portsmouth" komandai pavyko iškovoti svarbią pergalę kuri juos pakėlė į 7-ąją vietą, o "Liverpool" išliko trečioje pozicijoje.

Kitose varžybose akis į akį susitiko "Blackburn" ir Londono "Charlton" vienuolikės. Pirmasis įvartis buvo įmuštas tik 60-ąją minutę, kai tiksliu smūgiu rezultatą švieslentėje šeimininkų naudai atidarė Jasonas Robertsas. Po vienuolikos minučių "Charlton" išlygino rezultatą, o pasižymėjo rezultatyviausias komandos žaidėjas Darrenas Bentas.

77-ąją minutę svečių komandą ištiko nesėkmė - kamuolį į savus vartus nukreipė gynėjas Hermannas Hreidarssonas. Po trijų minučių "Blackburn" padvigubino savo persvarą, kai antrąjį savo įvartį pelnė J.Robertsas. "Charlton" ekipa buvo palaidota 83-iąją minutę, kai tašką šiame mače įvarčiu padėjo jaunoji "Blackburn" žvaigždė Mattas Derbyshire`as.

Po pergalės "Blackburn" įsitvirtino 10-oje vietoje, o "Charlton" nepasinaudojo proga pakilti iš iškritimo zonos ir nukrito į 19-ąją poziciją.

Taip pat šios dienos varžybose "Man City" namuose rezultatu 0-2 turėjo pripažinti Birminghamo "Aston Villa" ekipos pranašumą. 24-tą minutę komandą į priekį išvedė norvegas Johnas Carew, o likus 15 minučių pergalingą įvartį baudos smūgiu pelnė jaunasis Shaunas Maloney.

Kovoje tarp čempionato naujokų "Sheffield United" ir jau kitą sezoną rungtyniausiančiam žemesnėje "Championship" lygoje "Watford" klubų baigėsi šeimininkų pergale rezultatu 1-0. Pirmojo kėlinio pabaigoje po Michaelio Tonge`o smūgio kamuolys atsimušė į "Watford" žaidėją Chrisą Powellą ir rikošetu įskriejo į vartus.

Šeštadienio 36 turo rungtynių rezultatai

"Chelsea" 2 – 2 "Bolton"
19' [0 - 1] Lubomir Michalik
22' [1 - 1] Salomon Kalou
33' [2 - 1] Salomon Kalou
54' [2 - 2] Kevin Davies

"Everton" 2 – 4 "Man Utd"
12‘ [1 – 0] Alan Stubbs
50‘ [2 – 0] Manuel Fernandes
61‘ [2 – 1] John O‘Shea
67‘ [2 – 2] Phil Neville (į savus vartus)
79‘ [2 – 3] Wayne Rooney
90+2‘ [2 – 4] Chris Eagles

"Wigan" 0 – 3 "West Ham"