26 turas: "Chelsea" mažina atotrūkį iki trijų taškų © Eurofootball.lt
Šeštadienį Anglijos „Premier“ lygos čempionate buvo sužaisti devyni 26-ojo turo mačai. Liverpulio derbis tarp „Liverpool“ ir „Everton“ baigėsi lygiosiomis, „Chelsea“ minimaliu rezultatu palaužė „Charlton“, „Blackburn“ ir „Fulham“ nugalėjo namuose, „Wigan“ įveikė „Portsmouth“, „Aston Villa“ šventė pergalę prieš „West Ham“, „Bolton“ svečiuose įveikė „Watford“, o Middlesbrough“ ir „Arsenal“ varžybos baigėsi taikiai.

Londono derbyje vienas autsaiderių „Charlton“ susikovė su čempionų titulą ginančiu „Chelsea“ klubu. Rungtynės prasidėjo gana blankiai, ir pirmoji pavojinga proga iškilo 13-ąją minutę, kai „Chelsea“ puolėjo Andrejaus Ševčenkos smūgį iš dešinio krašto atrėmė Scottas Carsonas. Kiek vėliau Michaelio Ballacko smūgis galva buvo nesėkmingas.

18-ąją susitikimo minutę anglas Frankas Lampardas tolimu smūgiu iš už baudos aikštelės ribų sugebėjo pasiųsti kamuolį į tolimąjį apatinį vartų kampą ir išvedė „Chelsea“ į priekį. Po minutės prie S.Carsono vartų kilo dar vienas pavojus, kai po Wayne`o Bridge`o perdavimo iš kairio krašto galva kiek virš vartų skersinio smūgiavo A.Ševčenka.

Po keturių minučių sekė aikštės šeimininkų ataka. Gynėjas Talalis El-Karkouri gudriu smūgiu vos nepermetė kamuolio per svečių vartininką Petrą Čechą. Pirmojo kėlinio pabaigoje galingą F.Lampardo baudos smūgį atmušė S.Carsonas.

Antrajame kėlinyje ir viena, ir kita komanda žaidė savo žaidimą, bet progų nekūrė. Tik 67-ąją minutę po Marcuso Bento perdavimo šeimininkų gynėjas Amdy Faye smūgiavo labai stipriai, bet į kamuolį puikiai sureagavo P.Čechas. Po penkių minučių tas pats A.Faye iššvaistė dar vieną progą, nes jo smūgį vėl atrėmė „Chelsea“ vartų sargas.

Artėjant rungtynėms prie pabaigos aktyvesnių veiksmų ėmėsi svečiai. Po keitimo aikštėję pasirodę Salomonas Kalou ir Shaunas Wrightas-Phillipsas daug kartų grasino S.Carsono vartams. Pirmiausia S.Kalou po Didier Drogba perdavimo būdamas laisvas pataikė į virpstą, po to du S.Wrighto-Phillipso bandymus atmušė „Charlton“ vartų sargas, vienas muštas kamuolys lėkė greta vartų.

Po šios pergalės Jose Mourinho treniruojami auklėtiniai iki trijų taškų mažina atsilikimą nuo lyderių „Man Utd“, o „Charlton“ išlieka 19-oje vietoje.

„Blackburn“ savo aikštėje ginklus surėmė su „Sheffield United“ ekipa. Aikštės šeimininkai į priekį išsiveržė 22-ąją minutę, kai po Bretto Emertono perdavimo galva taikliai į tolimąjį vartų kampą smūgiavo saugas iš Norvegijos Mortenas Gamstas Pedersenas.

Tačiau „Blackburn“ pirmavo vos tris minutes. Per sausio žiemos transferų langą į „Sheffield United“ ekipą atėjęs puolėjas Johnas Steadas atėmė kamuolį iš Christopherio Sambos ir sugebėjo išlyginti rezultatą.

Rungtynių pabaigoje aikštės šeimininkai liko žaisti mažumoje, kai už antrą geltoną kortelę buvo išvytas Stephenas Warnockas. Vis dėlto „Blackburn“ parodė charakterį ir po tikslaus M.Gamsto Pederseno atliko baudos smūgio nugalėjo priešininkus 2-1.

Po šio laimėjimo „Blackburn“ pakilo į 9-ąją poziciją, o „Sheffield United“ išsaugo 16-ąją vietą.

Londono „Fulham“ susitiko su „Newcastle“. Pirmame kėlinyje pavojingų momentų užfiksuota nebuvo. Tik kėlinio pabaigoje šeimininkų vartus gelbėjo Janas Lastuvka, kojomis atmušęs Steveno Tayloro bandymą, o kiek vėliau po „Newcastle“ naujoko Oguchi Onyewu smūgio kamuolys atšokęs rikošetu kliudė virpstą.

Antrame kėlinyje sužaidus vos keturias minutes „Fulham“ išsiveržė į priekį. Patyręs „Newcastle“ saugas Nicky Buttas pabandė perduoti kamuolį vartininkui, bet prie jo pirmasis suskubo „Fulham“ puolėjas Heidaras Helgusonas, kuris permetęs kamuolį per Steveną Harperį išvedė savo komandą į priekį.

Šeimininkų atakos palaipsniui tapo vis pavojingesnės. S.Harperis iš pradžių atmušė Briano McBride`o smūgį galva, o po to ir Carloso Bocanegros ataką. Tuo tarpu svečiai atsakė pavojingu Jameso Milnerio išpuoliu. Bet 73 minutę „Fulham“ padvigubino pranašumą, kai po Papa Bouba Diopo perdavimo iš vos kelių metrų kamuolį į tinklą galva pasiuntė amerikietis B.McBride`as.

Rungtynių pabaigoje „Newcastle“ vis dėlto pavyko sušvelninti rezultatą. Tai padarė 9-ąjį įvartį „Premier“ lygoje pelnęs nigerietis Obafemi Martinsas. Po šio laimėjimo „Fulham“ šoktelėjo į 13 vietą, o „Newcastle“ nusirito į dešimtąją.

„Man City“ namuose priėmė „Reading“ ekipą Aikštės šeimininkų gynyba buvo pramušta likus žaisti dešimt minučių iki susitikimo pabaigos. 79-ąją minutę po Steve`o Sidwello perdavimo svečių komandai įvartį pelnė Leroy`us Lita, o dar po 10 minučių tas pats žaidėjas šiose varžybose ir padėjo tašką.

Po šios pergalės „Reading“ šoktelėjo į 6-ąją vietą, o „Man City“ nukrito į 15-ąją poziciją.

„Watford“ ir „Bolton“ rungtynėse nugalėtojas buvo nulemtas 63-iąją minutę, kai tiksliai į vartus smūgiavo „ristūnų“ puolėjas iš Prancūzijos Nicolas Anelka.

„Wigan“ ir „Portsmouth“ susitikime pergalę savo komandai padovanojo 68-ąją minutę įvartį pelnęs Lee McCullochas, kurio smūgis padėjo nutraukti 8 iš eilės pralaimėtų rungtynių seriją.

Tuo tarpu „Aston Villa“ namuose 1-0 nugalėjo Londono „West Ham“ ekipą. Nugalėtojų gretose 36 minutę pasižymėjo Birminghamo klubo naujokas Johnas Carew.

Vakarinėse rungtynėse „Riverside“ stadione „Middlesbrough“ susikovė su Londono „Arsenal“. Svečių saugo Tomašo Rosicky bandymas pirmosiomis kėlinio minutėmis vaisių nedavė. Kiek vėliau gerą šansą pasižymėti turėjo „Boro“ puolėjas Markas Viduka, bet jo muštas kamuolys skriejo pro šalį.

Antrame kėlinyje sužaidus 60 minučių į Jenso Lehmanno ginamus vartus buvo paskirtas 11 metrų baudinys. Pagrindiniu jo kaltininku tapo gynėjas Phillipe`as Senderos, kuris neleistinai sustabdė svečių atakų lyderį Yakubu Aiygebeni ir už tai buvo išvarytas iš aikštės. Pats nukentėjusysis stojo prie žymos ir smūgiavęs taikliai išvedė savo komandą į priekį.

Po įmušto įvarčio šeimininkai pabandė pasiųsti „kanonierius“ į gilų nokdauną, bet M.Vidukos smūgį atrėmė J.Lehmannas. Vis dėlto 77-ąją minutę svečių komandos atakų lyderis Thierry Henry sugebėjo išlyginti rezultatą ir taip išplėšė lygiąsias.

Po šių lygiųjų „Arsenal“ išlieka ketvirtoje vietoje, o „Middlesbrough“ nukrito vienu laipteliu žemyn – į 12-ąją vietą.