24 turas: "Lazio", "Fiorentina" ir "Sampdoria" kyla į viršų © Eurofootball.lt
Sekmadienį Italijos čempionate įvyko likusios 24 turo rungtynės. Svarbias pergales kovoje dėl vietų kitų metų Europos turnyruose pelnė „Lazio“, „Fiorentina“ bei „Sampdoria“, tuo tarpu jų pagrindiniai varžovai „Palermo“, „Atalanta“ bei „Catania“ nesugebėjo įveikti savo varžovų.

„Lazio“ ekipa namuose priėmė „Torino“ klubą, kurį treniruoja buvęs „Lazio“ strategas Alberto Zaccheroni. Romos komanda šventė pergalę rezultatu 2-0.

Pergalę šeimininkams atnešė du makedoniečio Gorano Pandevo įvarčiai. 10 minutę jis gavo perdavimą iš komandos draugo Massimo Mutarelli ir permetė kamuolį per varžovų vartininką hristianą Abbiati. 60 minutę G.Pandevas gavo kamuolį iš Stefano Mauri ir jo smūgis dar kartą pasiekė tikslą.

Tuo tarpu „Lazio“ turnyrinės lentelės kaimynas „Palermo“ namuose nesugebėjo įveikti „Chievo“ ir sužaidė su Veronos klubu lygiosiomis 1-1.

„Palermo“ į priekį išsiveržė dėka vaikiškos „Chievo“ gynėjo klaidos. Paolo Sammarco, bandydamas išmušti kamuolį į varžovų aikštės pusę, padarė klaidą ir kamuolys netgi skriejo į jo komandos vartų pusę. Ten buvęs šeimininkų puolėjas Davidas Di Michele gavo kamuolį ir pasiuntė jį į vartus.

Visgi tai nepalaužė „Chievo“ klubo ir prieš pat pirmojo kėlinio pabaigą komanda išlygino rezultatą. Victoras Obinna suklaidino varžovų gynėją Cristiano Zaccardo ir taikliu smūgiu į tolimajį vartų kampą užtikrino savo komandai tašką.

„Fiorentina“ rungtynių pabaigoje sugebėjo palaužti „Catania“ ekipą rungtynėse, kurios baigėsi rezultatu 1-0. Tai „Catania“ klubui buvo namų rungtynės, tačiau dėl tragiškų riaušių prieš dvi savaites, kuomet žuvo policininkas, klubas neteko teisės rungtyniauti namų stadione, tad šis susitikimas vyko Rimini mieste.

Rungtynių persilaužimas įvyko 58 minutę, kuomet už pražangą prieš varžovą raudoną kortelę prieš save išvydo „Catania“ gynėjas Mauro Minelli. Pasinaudoję kiekybine persvara, „Fiorentina“ žaidėjai ėmė dominuoti aikštėje ir 87 minutę buvo įmuštas pergalingas įvartis. Luca Toni galva nukreipė Manuelio Pasqualio skersuotą kamuolį į varžovų vartus.

Claudio Ranieri debiutas „Serie A“ vadovaujant „Parma“ ekipai buvo nesėkmingas – jo vadovaujama ekipa namuose 0-1 nusileido „Sampdoria“ ekipai. Genujos klubui pergalę atnešė 57 minutę pelnytas Fabio Quagliarellos įvartis. Italas, gavęs kamuolį iš komandos draugo Reto Zieglerio, permetį kamuolį per vartininką, taip nulemdamas savo ekipos pergalę.

Rezultatyviausiose šeštadienio runtynėse „Udinese“ iššvaistė dviejų įvarčių pranašumą ir tesugebėjo sužaisti lygiosiomis 2-2 su autsaideriu „Ascoli“.

„Udinese“ į priekį išsiveržė 35 minutę. Vincenzo Iaquinta atsidūrė vienas prieš varžovų vartininką Gianluca Pagliuca ir jo pirmasis smūgis buvo atmuštas, tačiau sėkmė nusišypsojo V.Iaquintai ir kamuolys atšoko pas puolėją ir šįkart jam beliko pasiųsti kamuolį į tuščius vartus. Udinės ekipa skirtumą padvigubino vos už septynerių minučių. Tas pats V.Iaquinta perdavė kamuolį Paulo Barreto ir brazilas nuginklavo varžovų vartininką.

Visgi „Ascoli“, visų nuostabai, antrajame kėlinyje sugebėjo išlyginti rezultatą. 58 minutę Simone Pesce skersavo kamuolį į varžovų baudos aikštelę ir ten niekieno nedengiamas Andrea Soncinas galva pasiuntė kamuolį į vartus. Dar po 11 minučių Viktoro Boudianskio smūgiuotas kamuolys atšoko nuo vartų skersinio ir greičiausiai sureagavęs Andrea Soncinas antrą kartą pasiuntė kamuolį į vartus ir tapo rungtynių didvyriu iškovodamas savo ekipai svarbų tašką.

„Reggina“ namuose priėmė „Atalanta“ klubą ir rungtynės baigėsi lygiosiomis 1-1.

Pirmieji įvartį šiose rungtynėse pelnė šeimininkai. 64 minutę puikius Giacomo Tedesco perdavimas pasiekė Nicolą Amoruso ir šis šaltakraujiškai pasiuntė kamuolį į varžovų vartus. Tačiau po dešimties minučių kitame aikštės gale „Reggina“ gynėjas Maurizio Lanzaro, bandydamas išmušti varžovo Leonardo Talamonti smūgiuotą kamuolį, nukreipė šį į savo vartus ir rezultatas tapo lygus.

„Livorno“ pagaliau užbaigė savo nesėkmių seriją, namuose 2-1 įveikęs „Messina“ ekipą. Šeiminikai į priekį išsiveržė dėka priešininkų vartininko klaidos. Stefano Fiore smūgiavo tiesiai į „Messina“ vartininką Nicholą Caglioni, tačiau vartininkas nesugebėjo sugauti kamuolio ir šis atsidūrė vartuose.

„Livorno“ pergalę užtikrino 69 minutę Cristiano Lucarelli pelnytas įvartis. Italas gavo perdavimą iš Davido Balleri ir, susitabdęs kamuolį krūtine, ir taikliai smūgiavo atšokusį kamuolį į vartus.

„Messina“ dar sugebėjo įmušti paguodos įvartį - 88 minutę Marco Zoro įvartis sušvelnino skirtumą, tačiau „Livorno“ žaidėjai sugebėjo apsiginti ir iškovoti pergalę po 10 rungtynių pertraukos.

Sekmadienio rungtynių rezultatai:

„%c00019“ 2 – 0 „%c00251“
10` [1 – 0] Goran Pandev
60` [2 – 0] Goran Pandev

„%c00200“ 1 – 1 „%c00068“
23` [1 – 0] David Di Michele
45` [1 – 1] Victor Obinna

„%c00318“ 0 – 1 „%c00143“
87` [0 – 1] Luca Toni

58` iš aikštės išvarytas Mauro Minelli („Catania“)

„%c00029“ 0 – 1 „%c00070“
57` [0 – 1] Fabio Quagliarella

„%c00262“ 2 – 2 „%c00063“
35` [0 – 1] Vincenzo Iaquinta
41` [0 – 2] Paulo Barreto
58` [1 – 2] Andrea Soncin
69` [2 – 2] Andrea Soncin

„%c00081“ 1 – 1 „%c00215“
63` [1 – 0] Nicola Amoruso
74` [1 – 1] Maurizio Lanzaro (į savo vartus)

„%c00213“ 2 – 1 „%c00214“
26` [1 – 0] Stefano Fiore
69` [2 – 0] Cristiano Lucarelli
88` [2 – 1] Marco Zoro

David Suazo („Cagliari“) – 7.

Pastaba: dėl korupcijos skandalo iš "Fiorentina" atimta 15, iš "Reggina" - 11, iš "Milan" - 8, iš "Lazio" - 3 taškai. Dėl finansinių priežasčių iš "Siena" atimtas 1 taškas.