17 turas: Įvarčių lietus "Premier" lygoje © Eurofootball.lt
Šeštadienį Anglijos „Premier“ lygoje buvo sužaistos aštuonerios 17-ojo turo varžybos. Net aštuoni įvarčiai buvo įmušti „Wigan“ ir „Blackburn“ susitikime, dviem mažiau buvo pelnyta „Man Ciy“ ir „Bolton“ rungtynėse. Du mačai pasibaigė lygiosiomis, o „Tottenham“, „Middlesbrough, „Newcastle“ ir „Tottenham“ iškovojo sunkias pergales.

Tikra įvarčių fiesta buvo užfiksuota Mančesterio priemiesčio „Wigan“ ir „Blackburn“ ekipų varžybose. Aikštės šeimininkai pradžioje pirmavo 3-0, tačiau antrame kėlinyje greitai iššvaistė persvarą, bet visgi sugebėjo palaužti tvirtus lygos vidutiniokus.

Įvarčių liūtis prasidėjo 10-ąją minutę, kai „Wigan“ ekipos puolėjas Marcusas Bentas iš kairiojo krašto perdavė kamuolį olandui Denny Landzaatui ir šis iš už baudos aikštelės prieigų tiksliai mušė į apatinį vartų kampą. Prabėgus vos dviem minutėm rezultatas švieslentėje jau rodė 2-0. Iš artimos distancijos pasižymėjo iš Londono „Charlton“ ekipos pasiskolintas puolėjas M.Bentas.

Įpusėjus pirmajam kėliniui Steve`o Bruce`o auklėtiniai sugebėjo „įsūdyti“ ir trečiąjį įvartį. Po Ryano Tayloro atlikto baudos smūgio kamuolį galva į vartus nukreipė austras Paulas Scharneris. Besibaigiant kėliniui „Rovers“ ekipai pavyko sušvelninti ir kiek pagerinti nuotaiką prieš pat pertrauką, kai po gynėjo Stepheno Warnocko perdavimo kamuolį į viršutinį vartų kampą pasiuntė Roque Santa Cruzas.

Antrame kėlinyje sužaidus 5 minutes „Blackburn“ futbolininkai dar labiau priartėjo nuo savo pabėgusių varžovų, nes po australo Bretto Emertono „skerso“ tiksliai į vartus mušė Paragvajaus rinktinės puolėjas R.S.Cruzas. Vis tik netrukus Marko Hugheso vienuolikei iškilo didžiulės problemos, kadangi iš aikštės už antrąją geltoną kortelę buvo pašalintas B.Emertonas.

Kad ir kaip bebūtų keista, „Blackburn“ net ir žaisdami dešimtyje sugebėjo išlyginti rezultatą. 61-ąją minutę dėką antrojo rezultatyvaus S.Warnocko perdavimo R.S.Cruzas galva „sušaudė“ Chrisą Kirklandą ir pasižymėjo „hat-tricku“.

Rezultatui esant 3-3 aikštės šeimininkai galiausiai susiėmė ir išnaudojo kiekybinę persvarą. Po penkių minučių dublį po Luiso Antonio Valencia tikslaus perdavimo atliko M.Bentas. likus žaisti dešimt minučių nigerietis Julius Aghahowa atidavė kamuolį M.Bentui iš pastarasis iš arti padėjo tašką šiame mače.

Kitame mače „Man City“, kuris dar nė karto nepralaimėjo savo aikštėje, susitiko su „Bolton“ klubu. Jau sužaidus 7 minutes Mančesterio ekipa pradėjo įrodinėti, kas jų tvirtovėje yra šeimininkas. Po puolėjo Dariuso Vassello perdavimo kamuolį į tuščius vartus nukreipė italas Rolando Bianchi.

Pirmame kėlinyje prabėgus pusvalandžiui „ristūnams“ pavyko išlyginti rezultatą. Prancūzijos rinktinės puolėjas Nicolas Anelka efektingai kulnu atidavė kamuolį senegaliečiui El Hadji Dioufui ir šis tiksliai mušė į tolimąjį vartų kampą.
Prieš pat pirmojo kėlinio pabaigą svečiams pavyko persverti rezultatą savo naudai. Po gynėjo Anthony Gardnerio perdavimo kamuolį į vartus nukreipė „Bolton“ klubo kapitonas Kevinas Nolanas.

Antrojo kėlinio pradžioje „Man City“ vienuolikei pavyko atstatyti pusiausvyrą, kai vokiečio Dietmaro Hamanno perduotą kamuolį į savus vartus galva pasiuntė Liubomiras Michalikas. Šeimininkai žaidė įtikinamiau ir ko pasėkoje 77-ąją minutę po bulgaro Martino Petrovo perdavimo tiksliai mušė D.Vassellas. Jau per pridėtinį teisėjo laiką paskutinę vinį į „Bolton“ karstą „įkalė“ po keitimo pasirodęs Kelvinas Etuhu.

Dar vienose rungtynėse Londono „West Ham“ dar kartą namuose susitiko su savo skriaudikais Anglijos Lygos Taurėje (Carling Cup) Liverpulio „Everton“. Ir šiandien „plaktukai“ revanšo taip ir nepaėmė.

Pačioje pirmojo kėlinio pabaigoje ispanas Mikelis Arteta atliko perdavimą australui Timui Cahillui, po kurio tikslaus perdavimo „West Ham“ vartininką lengvai nuginklavo praėjusiame ture „hat-tricku“ pasižymėjęs Aiyegbeni Yakubu. Visus klausimus išsprendė paskutinę minutę pelnytas Andrew Johnsono įvartis, kuris pasižymėjo po to, kai R.Greenas nesugebėjo sugraibyti kamuolio.

„Portsmouth“ namuose pačioje rungtynių pabaigoje turėjo pripažinti pastaruoju metu vis geriau atrodančio Londono „Tottenham“ klubo pranašumą. 81-ąją minutę po Aarono Lennono perdavimo įvartį pelnė legionierius iš Bulgarijos Dimitaras Berbatovas.

„Sunderland“ su Birmingemo „Aston Villa“ išsiskyrė taikiai rezultatu 1-1. Mačo pradžioje po Rosso Wallace`o pakelto kampinio galingai galva smūgiavęs gynėjas Danny Higginbothamas išvedė „juodąsias kates į priekį“, bet 73-iąją minutę jaunasis škotas Shaunas Maloney realizavo baudos smūgį.

„Birmingham“ nesugebėjo išsaugoti turėtos persvaros ir su „Reading“ tenkinosi lygiosiomis 1-1. 4-ąją minutę šeimininkus į priekį išvedė puolėjas iš Suomijos Mikaelis Forssellas, bet 51-ąją minutę paskirtą 11 metrų baudinį realizavo svečių saugas iš Airijos Stephenas Huntas.

„Midlesbrough“ išvykoje minimaliu rezultatu 1-0 sugebėjo nugalėti vis dar labai gilioje duobėje esantį „Derby“ klubą. 38-ąją minutę po saugo Stewarto Downingo perdavimo iš kairiojo krašto kamuolį į vartus nukreipė turkas Tuncay`us Sanli.

Vakarinėse rungtynėse Londono „Fulham“ susikovė su „Newcastle“ klubu. Viską lėmė paskutinę minutę „šarkų“ ekipos saugo Joey`aus Bartono sėkmingai realizuotas 11 metrų baudinys.