16 turas: "Real" metus baigs pirmoje vietoje © Eurofootball.lt
Sekmadienį Ispanijos pirmenybių 16-ąjame ture buvo sužaistos aštuonerios varžybos. Eilinę pergalę iškovojo ir pirmąją vietą iki metų pabaigos užsigarantavo čempionato lyderis Madrido "Real", "Valladolid" klubas namie nesugebėjo palaužti devyniese rungtynes baigusių "Sevilla" futbolininkų, nulinėmis lygiosiomis baigėsi ir dar du susitikimai - "Recreativo de Huelva" namie atsilaikė prieš Madrido "Atletico" vienuolikę taip nutraukdami svečių trijų pergalių seriją, o "Mallorca" nesugebėjo palaužti svečių iš Bilbao.

Savo progą išnaudojo Sevilijos "Real Betis", kuris namuose dviejų įvarčių persvarą įveikė aukščiau esančius "Almeria" futbolininkus.

Rungtynių pradžioje aktyviau žaidę svečiai pasiekė savo tikslą. 10-ąją minutę po namų komandos žaidėjo Fernando Vega pražangos baudos aikštelėje, buvo paskirtas 11 metrų baudinys, kurį realizavo svečių ekipos žaidėjas Alvaro Negredo.

Vis dėlto "Almeria" ekipa susikomplikavo savo padėtį, kai 15-ąją ir 24-ąją minutėmis buvo pašalinti du šios ekipos futbolininkai. Netrukus buvo paskirtas 11 metrų baudinys į svečių komandos vartus, kurį realizavo Edu. Taikiai pasibaigęs pirmasis kėlinys suteikė vilčių du žaidėjus praradusiai "Almeria" ekipai, tačiau jas galutinai panaikino du tikslūs Hugo Mariano Pavone smūgiai 51-ąją ir 84-ąją minutėmis.

Kitose rezultatyviose šio turo varžybose vieni lyderių "Villareal" futbolininkai išvykoje laimėjo prieš "Getafe" ekipą, užimančią tik 14 vietą Ispanijos "Premier" lygoje. Nuo pat pirmųjų susitikimo minučių atakuoti pradėję svečiai netruko išsiveržti į priekį.16-ąją minutę "Villareal" puolėjas iš Turkijos Nihatas po kontraatakos išvedė savo ekipą priekį. Vėliau abi komandos turėjo progų įmušti, tačiau savo progą dar kartelį išnaudojo Nihatas, kuris 79-ąją minutę antrą kartą nuginklavo jaunąjį "Getafe" vartininką Oscarą Ustari.

84-ąją minutę po svečių ekipos saugo Cani perdavimo trečiąjį rungtynių įvartį pelnė Santiago Cazorla, tačiau šeimininkai nepasidavė ir po dviejų minučių Kepa Blanco pelnė įvartį sirgalių palaikomai "Getafe" ekipai. 89-ąją minutę laimė vėl nusišypsojo šeimininkams, kai po pražangos baudos aikštelėje Fabrizio Fuentesas uždirbo 11 metrų baudinį į savo komandos vartus ir dar buvo nubaustas raudona kortele. Vis dėlto K.Blanco smūgis nuo 11 metrų žymos buvo netikslus ir šeimininkai turėjo tenkintis pralaimėjimu rezultatu 1-3.

Dar viename lygiosiomis pasibaigusiame susitikime kovojo ties iškritimo riba balansuojanti La Korunijos "Deportivo", bei turnyrinės lentelės viduryje įsitaisiusi "Zaragoza" komanda.

Svečiai 18-ąją minutę sukūrė pirmą realią progą įvarčiui ir ją tuoj pat pasinaudojo, kai "Zaragoza" atakų lyderis Diego Milito nuginklavo "Deportivo" vartininką Gustavo Munua. Pirmojo kėlinio pabaigoje "Deportivo" puolėjas Xisco įmušė įvartį į svečių vartus, tačiau tikslus smūgis buvo neįskaitytas dėl nuošalės. Vis dėlto 54-ąją minutę tiksliai smūgiuodamas galva įvartį šeimininkams pelnė Fabricio Coloccini.

Rungtynių pabaigoje pavojingai smūgiavęs "Deportivo" žaidėjas Albertas Celadesas pataikė į virpstą, o 88-ąją minutę iš aikštės dėl antros geltonos kortelės pašalintas šeimininkų ekipoje kovingai rungtyniavęs Davidas Chapi nepadarė "meškos paslaugos" savo komandai. Rungtynės baigėsi taikiai, o La Korunijos "Deportivo" futbolininkams beliko gailėtis dėl neįskaityto įvarčio.

Iš iškritimo zonos pakilo "Murcia" vienuolikė, kuri namie dėka antrajame kėlinyje pelnytų įvarčių laimėjo prieš šį sezoną neblogą formą demostruojančią "Racing Santander" ekipą. Po nerezultatyvaus pirmojo kėlinio 56-ąją minutę "Murcia" išsiveržė į priekį po ekipos puolėjo iš Švedijos Henoko Goitomo tikslaus smūgio. Šeimininkų nelaimei 63-ąją minutę po pakelto kampinio galva pasižymėjo "Racing Santander" puolėjas Ebi Smolarekas.

Namuose žaidusi "Murcia" vienuolikė neketino prarasti svarbių taškų savo aikštėje ir savo tikslą pasiekė. 84-ąją minutę šeimininkų žaidėjai gavo teisę mušti 11 metrų baudinį po priešininkų pražangos baudos aikštelėje. Baudinį realizavo ir savo ekipą į priekį išvedė Fernando Baiano. Šis smūgis lėmė "Murcia" pergalę 2-1.

Paskutinėje sekmadienio dvikovoje "Karališkasis" Madrido "Real" superklubas namie įveikė Pamplonos "Osasuna" futbolininkus. 16-ąją minutę po Wesley Sneijderio sukto baudos smūgio stipriu smūgiu galva pasižymėjo visiškai laisvas paliktas "Real" puolėjas olandas Ruudas van Nistelrooy. Sužaidus pusvalandį įvarčio autorius turėjo dar vieną progą, tačiau jo stiprų smūgį atlaikė "Osasuna" vartų sargas Ricardo.

Antrajame kėlinyje po gerą šansą pasižymėti turėjo "Real" puolėjai Raulis ir Robinho, tačiau jų smūgiai skriejo virš vartų. 76-ąją minutę savo komandos pranašumą padvigubino Wesley Sneijderis, kuris po gražios kombinacijos tarp kelių Madrido ekipos žaidėjų tikslai smūgiavo į svečių komandos vartus.

"Karališkasis" klubas laimėjo rungtynes dviejų įvarčių persvara ir tai leido jiems išsaugoti 4 taškų pranašumą prieš antrojoje vietoje esančią "Barcelona" komandą.

"Villareal" iš ketvirtosios pozicijos pakilo į trečiąją, aplenkdamas lygiosiomis sužaidųsį Madrido "Atletico" klubą, o šį sezoną į Ispanijos "Premier" lygą sugrįžusi "Murcia" ekipa iškovojo svarbius tris taškus ir iš 17 vietos pakilo į penkioliktąją.

Sekmadienio rungtynių statistika

"Valladolid" 0 - 0 "Sevilla"

52' Federico Fazio ("Sevilla"), 82' Luis Fabiano ("Sevilla") pašalinti iš aikštės

"Murcia" 2 - 1 "Racing Santander"
56' [1 - 0] Henok Goitom
63' [1 - 1] Euzebiusz Smolarek
84' [2 - 1] Fernando Baiano (11m.)

"Mallorca" 0 - 0 "Athletic Bilbao"

34' José Carlos Nunes ("Mallorca") pašalintas iš aikštės

"Getafe" 1 - 3 "Villareal"
16' [0 - 1] Nihat
79' [0 - 2] Nihat
84' [0 - 3] Santiago Cazorla
86' [1 - 3] Kepa Blanco

89' Fabrizio Fuentes ("Villareal") pašalintas iš aikštės
90' Kepa Blanco ("Getafe") nerealizavo 11m. baudinio

"Deportivo" 1 - 1 "Zaragoza"
18' [0 - 1] Diego Milito
54' [1 - 1] Fabricio Coloccini

88' David Chapi ("Deportivo") pašalintas iš aikštės

"Betis" 3 - 1 "Almeria"
10' [0 - 1] Alvaro Negredo
28' [1 - 1] Edu (11m.)
51' [2 - 1] Hugo Mariano Pavone
84' [3 - 1] Hugo Mariano Pavone

15' Santiago Acasiete Ariadela ("Almeria"), 24 David Cobeño Iglesias '("Almeria") pašalinti iš aikštės.

"Recreativo" 0 - 0 "Atletico"

"Real" 2 - 0 "Osasuna"
16' [1 - 0] Ruud van Nistelrooy
76' [2 - 0] Wesley Sneijder