14 turas: "Lyon" didina persvarą © Eurofootball.lt
Šeštadienį buvo sužaisti aštuoneri Prancūzijos futbolo pirmenybių "Ligue 1" 14-ojo turo susitikimai. Dar vieną pergalę iškovojo ir atotrūkį nuo artimiausių persekiotojų padidino čempionų titulą ginantis "Lyon", o tuo tarpu "P.S.G" ir "Monaco" ekipos vėl barstė taškus.

Šį kartą "Lyon" išvykoje susitiko su absoliučiu čempionato autsaideriu "Sedan" klubu, tačiau nesugebėjo nuginkluoti varžovų vartų - vienintelį mačo įvartį runtynėms artėjant į pabaigą 80-ąją minutę į savo vartus įsimušė "Sedan" žaidėjas Nadjinas Abdou. Tai buvo jau 12-oji "Lyon" pergalė šiame sezone ir kolkas Lijono klubas tvirtai pirmauja čempionate artimiausius persekiotojus lenkdamas daugiau nei 10 taškų.

Antroje vietoje po šio turo ir toliau liko "Lille" klubas, nepaisant to, kad nesugebėjo įveikti "Sochaux" ekipos - mačas baigėsi nulinėmis lygiosiomis.

Pasinaudojęs tuo taškais su "Lille" susilygino ir į trečiąją vietą pakilo labai sėkmingai pastaruoju metu žaidiantis "Lens" klubas, namuose 2-0 įveikęs krizę išgyvenantį "Nantes". Pirmasis rungtynių įvartis krito jau pirmąją mačo minutę, kuomet pasižymėjo Adama Coulibaly, o galutinai "Nantes" palaužė 83-ąją minutę Yaya Keita taiklus smūgis. Po šios pergalės "Lens" savo sąskaitoje turi 25 taškus ir nuo "Lyon" atsilieka 12.

Ir toliau taškus barsto ir taip sunkiai šį sezoną juos renkantis "Monaco" klubas. Šiame turo "Monaco" futbolininkai namuose nesugebėjo įveikti naujoko "Lorient", nors pirmavo po 7-ąją minutę pelnyto Yaya Toure įvarčio. Vėliau "Lorient" pelnė du įvarčius be atsako ir tik tikslus Jeremy Menezo smūgis 50-ąją minutę padėjo kunigaikštystės klubui savo sirgaliu akivaizdoje iškovoti bent tašką.

Nesėkmingai šis turas susiklostė ir Paryžiaus "P.S.G" klubui, namuose turėjusiam pripažinti praėjusio sezono vicečempiono "Bordeaux" pranašumą. Svečiau į priekį išsiveržė 28-ąją minutę, kuomet pasižymėjo Geraldo Mauricio Wendelis. Sostinės klubas nesugebėjo atsakyti tuo pačiu ir iki rungtynių pabaigos likus 3 minutėms buvo nubaustas dar kartą - antrąjį savo ekipos įvartį pelnė Lilianas Laslandesas.

Ir toliau Prancūzijos futbolo specialistus stebina "Nancy" ekipa. Šį kartą "Nancy" minimaliu rezultatu 1-0 įveikė "Troyes" ir surinkusi tiek pat taškų kaip "Lille" bei "Lens" šiuo metu užima netikėtai aukštą 4-ąją vietą. Vienintelį šio mačo įvartį 77-ąją minutę pelnė Sebastienas Puygrenier.

Šeštadienio rungtynių rezultatai:

"%c00065" 0 - 0 "%c00094"

"%c00067" 1 - 1 "%c00098"
45` [0 - 1] Stephane Sessegnon
89` [1 - 1] Sylvain Marveaux

38` John Utaka ("Rennes") pašalintas iš aikštės

"%c00146" 2 - 1 "%c00090"
19` [1 - 0] Frederic Piquionne
27` [2 - 0] Pascal Feindouno
45` [2 - 1] Cyril Rool

"%c00023" 0 - 2 "%c00064"
28` [0 - 1] Geraldo Mauricio Wendel
87` [0 - 2] Lilian Laslandes

"%c00254" 1 - 0 "%c00255"
77` [1 - 0] Sebastien Puygrenier

"%c00036" 2 - 2 "%c00293"
7` [1 - 0] Yaya Toure
23` [1 - 1] Hamed Namouchi
49` [1 - 2] Ulrich Le Pen
50` [2 - 2] Jeremy Menez

"%c00093" 2 - 0 "%c00066"
1` [1 - 0] Adama Coulibaly
83` [2 - 0] Yaya Keita

"%c00307" 0 - 1 "%c00055"
80` [0 - 1] Nadji Abdou (į savo vartus)