13 turas: "PSV" įsitvirtino lyderio pozicijoje © Eurofootball.lt
13-ojo turo varžybos sužaistos Olandijos "Eredivisie". Vienvaldžiu čempionato lyderiu išliko "PSV", kuris pasinaudojęs "Ajax" suklupimu namuose padidino pranašumą prieš varžovą iki trijų taškų, į kovą dėl trečiosios vietos grįžo dvikovą prieš "AZ" laimėjęs "Feyenoord", o rungtynės Den Haage nutrauktos dėl sirgalių invazijos į aikštę.

Eindhovene vietos "PSV" susirungė su čempionato naujokais Roterdamo "Excelsior". Šiame mače pirmieji į priekį 29-ąją minutę išsiveržė daugkartiniai Olandijos čempionai, o įvartį pelnė Dramblio Kaulo Kranto puolėjas Arouna Kone. Pirmojo kėlinio pabaigoje dar vieną pridėjo gynėjas iš Brazilijos Alexas.

Rungtynes "PSV" žaidėjai užbaigė triuškinamai, kai likus žaisti kiek daugiau nei dešimt minučių įmušė dar tu įvarčius. 80-ąją minutę rezultatą 3-0 padarė Peru rinktinės puolėjas Jeffersonas Farfanas, o 85-ąją minutę vinį į "Excelsior" "karstą" įkalė meksikietis gynėjas Carlosas Salcido.

Didžiausias dėmesys buvo nukreiptas į Roterdamą, kur "Feyenoord" priėmė praėjusių metų pirmenybių sidabro medalininkus Alkmaaro "AZ". Susirinkusiems žiūrovams įvarčio laukti prireikė beveik viso pusvalandžio, kai pagaliau 29-ją minutę svečių vartų sargą Jobą Bultersą nuginklavo šeimininkų saugas Nicky Hofsas. Bet vos už trijų minučių "Feyenoord" vartininkas Henkas Timmeris privalėjo trauktis kamuolį jau iš savų vartų tinklo, o pasižymėjo Demy De Zeeuwas.

Įpusėjus antrajam kėliniui aikštės šeimininkams pavyko išsiveržti į priekį, o tai 56-ąją minutę padarė Timothas Derijckas. Bet svečiai nebuvo linkę taip anksti kelti baltos vėliavos ir 74-ąją minutę vienam iš "AZ" komandos lyderių Danny Koevermansui pavyko rezultatą išlyginti. Vis dėlto paskutinį žodį šiose varžybose tarė "Feyenoord" saugas N.Hofsas, kuris 81-ąją minutę įmušęs savo antrąjį įvartį ir padovanojo savo komandai labai svarbią pergalę.

Du svarbius taškus prarado ilgą laiką čempionate pirmavęs Amsterdamo "Ajax", kuris namuose ginklus surėmė su gan gerą žaidimą demonstruojančiu Enschedo "Twente". Svečių tai įrodė jau 8-ąją minutę, kai savo komandą į priekį nestabdydamas kamuolio taikliu smūgiu išvedė Orlando Engelaaras. Vis tik antrame kėlinyje "Ajax" klubo lyderis Wesley Sneijderis įmušęs gražų baudos smūgį išlygino rezultatą.

Dar vienas mačas įvyko Hagoje, kur pirmenybių autsaideris "Den Haag" susitiko su Arnhemo "Vitesse". Jau 13-ą susitikimo minutę aikštės šeimininkai buvo priversti verstis mažumoje, kadangi iš aikštės buvo pašalintas Pascalis Bosschaartas. Šia galimybe puikiai pasinaudojo svečiai. 21-ąją minutę į "Den Haag" vartus buvo paskirtas 11 metrų baudinys, kurį realizavo "Vitesse" komandos atakų lyderis Danko Lazovičius.

Antrojo kėlinio pradžioje svečiai padvigubino savo persvarą, o tai padarė Anduele Prijoras. Varžovai pradėjo triuškinti "Den Haag" vienuolikę po 66-ąją minutę tikslaus Etienne Esajas įvarčio. Tačiau likus žaisti 23 minutes aikštės šeimininkų sirgaliai įpuolė į aikštę ir policijai nepavykus sustabdyti fanų mačas buvo nutrauktas.

Visi 13 turo rezultatai

"Heracles" 2 - 0 "NAC"
14' [1 - 0] Everton
89' [2 - 0] Stefaan Tanghe

"PSV" 4 - 0 "Excelsior"
29' [1 - 0] Arouna Kone
44' [2 - 0] Alex
80' [3 - 0] Jefferson Farfan
85' [4 - 0] Carlos Salcido

"Feyenoord" 3 - 2 "AZ"
29' [1 - 0] Nicky Hofs
32' [1 - 1] Demy de Zeeuw
56' [2 - 1] Timothy Derijck
74' [2 - 2] Danny Koevermans
81' [3 - 2] Nicky Hofs

"NEC" 1 - 2 "Sparta"
34' [0 - 1] Jeffrey Vlug
57' [0 - 2] Yuri Rose
77' [1 - 2] Romano Denneboom

"RKC" 0 - 2 "Heerenveen"
13' [0 - 1] Lasse Nilsson
20' [0 - 2] Afonso Alves

"Utrecht" 2 - 0 "Roda"
26' [1 - 0] Rick Kruijs
70' [2 - 0] Gregoor Van Dijk (11m.)

67' Vladan Kujovic ("Roda") pašalintas iš aikštės

"Groningen" 4 - 1 "Willem II"
38' [1 - 0] Erik Nevland
56' [2 - 0] Goran Lovre
66' [2 - 1] Anouar Hadouir
85' [3 - 1] Yevgeni Levchenko (11m.)
90' [4 - 1] Glen Salmon

"Den Haag" 0 - 3 "Vitesse"
(Rungtynės nutrauktos)
21' [0 - 1] Danko Lazovic (11m.)
47' [0 - 2] Anduele Prijor
66' [0 - 3] Etienne Esajas

13' Pascal Bosschaart ("Den Haag") pašalintas iš aikštės

"Ajax" 1 - 1 "Twente"
8' [0 - 1] Orlando Engelaar
48' [1 - 1] Wesley Sneijder