12 turas: "Real" ir "Villarreal" laimėjo "trilerius" © Eurofootball.lt
Madrido "Real" sekmadienį sėkmingai pasinaudojo "Barcelona" pralaimėjimu šeštadienį ir laimėjęs septynių įvarčių trilerį su "Mallorca" atstatė keturių taškų atotrūkį nuo Katalonijos klubo, kurį aplenkti pavyko po permainingos kovos "Sevilla" komandą įveikęs "Villarreal".

Madride vykusiame trileryje šeimininkai į priekį išsiveržė 12 minutę, kai įspūdingai apsikeitęs perdavimais su tautiečiu Marcelo brazilas Robinho galva nuginklavo "Mallorca" vartininką.

Tačiau tas pats Marcelo po kelių minučių buvo priverstas griebtis už galvos, kai nepataikė į kamuolį ir taip leido Fernando Varelai išbėgti vienam prieš Ikerą Casillasą ir šį nuginkluoti.

Nors dar po kelių minučių Robinho atstatė "Real" pranašumą pasinaudojęs sumaištimi "Mallorca" gynyboje, dar nesibaigus pirmajam kėliniui F.Varela įspūdingu smūgiu iš beveik 25 metrų vėl išlygino rezultatą.

Įpusėjus antrajam kėliniui Danielis Guiza pasinaudojo sumaištimi "Real" gynyboje ir smūgiu iš maždaug 14 metrų trečią kartą rungtynėse nuginklavo I.Casillasą, tačiau "Real" jau po trijų minučių, kai Robinho kairiajame atakos krašte įspūdinga technika suklaidino du varžovus ir puikiai perdavė kamuolį Rauliui, kuriam teliko formalumas pasiųsti kamuolį į tuščius vartus vos iš kelių metrų.

Galutinį tašką rungtynėse padėjo olandas Ruudas van Nistelrooy`us, po preciziško Raulio perdavimo atsidūręs visiškai vienas prieš vartininką ir nesunkiai įmušęs pergalingą įvartį.

Nuo lyderių neatsilikti ir toliau bando Barselonos "Espanyol", sekmadienį 12-ojo turo rungtynėse namuose pačioje pabaigoje išplėšęs pergalę iš Bilbao "Athletic" futbolininkų, kai šie 90-ą minutę įsimušė įvartį į savus vartus. Šia pergale antrasis Barselonos klubas nutraukė trijų iš eilės lygiųjų seriją, o paskutinį pralaimėjimą klubas buvo patyręs rugsėjo 22 dieną, o nuo tada įveikė net tris favoritais laikomus klubus: "Sevilla", "Valencia" ir Madrido "Real".

Ir toliau nesėkmingai rungtyniauja Valensijos "Levante", šįkart svečiuose turėjusi pripažinti minimalų "Valladolid" pranašumą. Praėjusiame ture 3-0 "Almeria" futbolininkus sutriuškinęs Valensijos klubas iškovojo pirmą ir vienintelę pergalę šiame sezone, tačiau sekmadienį patyrė jau dešimtą pralaimėjimą per 12 rungtynių ir su 4 taškais lieka absoliučiu turnyro autsaideriu.

Lyderių tempo neišlaiko Madrido "Atletico", praėjusiame ture 4-3 pralaimėjęs "Villarreal" futbolininkams, o šįkart nesugebėjęs įveikti vos 16 vietą užimančios "Almeria" vienuolikės.

Tuo tarpu pirmą pergalę nuo rugsėjo mėnesio iškovojo Huelvos "Recreativo", sekmadienį 1-0 įveikęs Pamplonos "Osasuna" futbolininkus. Vos antrą pergalę šiame sezone iškovojo Sevilijos "Betis", namuose kiek netikėtai 2-1 įveikęs "Zaragoza" futbolininkus. Sevilijos klubui abu įvarčius per paskutiniąsias dešimt minučių įmušė Marianas Pavone.

Bene labiausiai intriguojančioje dvikovoje vakare "Villarreal" namuose priemė "Sevilla" ekipą. Pirmieji į priekį po Guillermo Franco įvarčio išsiveržė šeimininkai, tačiau jų persvarą jau po minutės panaikino "Sevilla" žvaigždė Freddie Kanoute, o nepaisant Danielio Alveso pašalinimo prieš pertrauką antrojo kėlinio pradžioje svečius į priekį išvedė kitas puolėjas Luisas Fabiano.

Tačiau "Villarreal", kaip ir čempionato lyderis "Real" kiek anksčiau vykusiame mače, sugebėjo nugalėti sėkmingiau sužaidęs paskutinį pusvalandį - 68 minutę G.Franco pavyko išlyginti skirtumą, o pergalę šeimininkams nulėmė likus keturioms minutėmis iki pagrindinio laiko pabaigos realizuotas Matiaso Fernandezo 11 metrų baudinys.

Ši pergalė leido "Villarreal" pakilti į antrąją turnyrinės lentelės poziciją ir toliau išlaikyti vos vieno taško deficitą nuo pirmaujančio "Real" klubo.

12 turo sekmadienio rungtynių statistika

La Korunijos "Deportivo" 0 - 1 Santandero "Racing"
69` [0 - 1] Mohamed Tchite

90` iš aikštės pašalintas Filipe Kasmirski ("Deportivo")

Barselonos "Espanyol" 2 - 1 Bilbao "Athletic"
2` [0 - 1] Igor Gabilondo
40` [1 - 1] Raul Tamudo
90` [2 - 1] Aitor Ocio (į savus vartus)

90+5` iš aikštės pašalintas Jarque ("Espanyol")

Sevilijos "Betis" 2 - 1 "Zaragoza"
34` [0 - 1] Andres D'Alessandro
80` [1 - 1] Mariano Pavone
90` [2 - 1] Mariano Pavone

"Valladolid" 1 - 0 Valensijos "Levante"
70` [1 - 0] Carlos Martins

82` iš aikštės pašalintas Gerard ("Valladolid")

Huelvos "Recreativo" 1 - 0 Pamplonos "Osasuna"

"Almeria" 0 - 0 Madrido "Atletico"

Madrido "Real" 4 - 3 "Mallorca"
12` [1 - 0] Robinho
14` [1 - 1] Fernando Varela
17` [2 - 1] Robinho
37` [2 - 2] Fernando Varela
59` [2 - 3] Daniel Guiza
62` [3 - 3] Raul
73` [4 - 3] Ruud van Nistelrooy

"Villarreal" 3 - 2 "Sevilla"
31' [1 - 0] Guillermo Franco
32' [1 - 1] Frederic Kanoute
50' [1 - 2] Luis Fabiano
68' [2 - 2] Guillermo Franco
86' [3 - 2] Matias Fernandez (11m.)

44' Daniel Alves ("Sevilla") pašalintas iš aikštės