12 turas: Pirmoji "Lyon" nesėkmė © Eurofootball.lt
Savaitgalį buvo žaidžiami Prancūzijos futbolo pirmenybių "Ligue 1" 12-ojo turo susitikimai. Didžiausią staigmeną pateikė šiame sezone labai banguotai žaidžiantis "Rennes" klubas, namuose minimalia persvarą įveikdamas čempiono titulą ginantį ir iki šios nepraleimėjusį "Lyon".

Route de Lorient stadione vykusiame mače aikštės šeimininkai "Rennes" futbolininkai nuo pat rungtynių pradžios parodė, kad nesiruošia iš anksto pasiduoti ir pirmieji išsiveržė į priekį. Jau 13-ąją rungtynių minutę pirmąjį, o kaip vėliau paaiškėjo ir vienintelį mačo įvartį pelnė Stephane`as Imbia. Po praleisto įvarčio "Lyon" puolė atakuoti, tačiau "Rennes" sėkmingai gynėsi ir iškovojo pergalę. Negana to, 76-ąją minutę raudoną kortelę prieš save išvydo ir iš aikštės buvo pašalintas "Lyon" ekipos lyderis Juninho Penambucano.

Pirmaja "Lyon" nesėkme nesugebėjo pasinaudoti nedidelėje duobėje pastaruoju metu atsiduręs "Marseille" klubas. Iki šio turo antroje vietoje žengusi ekipa namuose 0-1 turėjo pripažinti naujoko "Lorient" pranašumą ir su 20 taškų savo sąskaitoje nukrito į 6-ąją poziciją.

Tuo tarpu antroje pozicijoje po šio turo atsidūre futbolo specialistus šį sezoną stebinanti "Nancy" ekipa. Šiame ture praėjusio sezono Prancūzijos lygos taurės laimėtojai namuose 2-1 palaužė dabartini vicečempioną "Bodeaux". "Nancy" pirmieji išsiveržė į priekį, kai 15-ąją minutę pasižymėjo Sebastienas Puygrenier ir nors Jeanui-Claude Darchevillei 31-ąją minutę buvo pavykę išlyginti rezultatą, antrojo kėlinio pradžioje Moncefas Zerka sėkmingai realizavo į "Bordeaux" vartus skirtą 11-os metrų baudinį ir taip išplėšė savo ekipai pergalę.

Vis sėkmingiau runtyniauja "Lens" klubas, sparčiai kylantis į turnyrinės lentelės viršų. Šiame ture "Lens" išvykoje net 1-3 nugalėjo sostinės "P.S.G" ekipą ir "Ligue 1" dabar užima 4-ąją vietą. Verta paminėti, kad po pirmojo kėlinio "Lens" atsilikinėjo 1-0, tačiau antroje rungtynių pusėje įrodė savo pranašumą ir įmušė 3 įvarčius be atsako. Du iš jų pelnė vos antrajame kėlinyje aikštėje pasirodęs Danielis Cousinas.

"Mes visiškai nežaidėme pirmajame kėlinyje, tad antrajame blogiau pasirodyti buvo nebeįmanoma, - po runtynių kalbėjo "Lens" strategas Francois Gillotas. - Aš išleidau Danieli Cousiną į aikštę todėl, kad tyreniruočiu metu mačiau, jog jis jau yra visiškai atsigavęs ir įgavęs puikią formą."

12-ojo turo rezultatai:

"%c00067" 1 - 0 "%c00055"
13` [1 - 0] Stephane M`Bia

76` Juninho ("Lyon") pašalintas iš aikštės

"%c00065" 1 - 0 "%c00255"
68` [1 - 0] Guirane Ndaw

"%c00036" 0 - 0 "%c00090"

"%c00306" 0 - 3 "%c00094"
24` [0 - 1] Nicolas Fauvergue
61` [0 - 2] Peter Odemwingie
90` [0 - 3] Yohan Cabaye

"%c00071" 0 - 1 "%c00293"
48` [0 - 1] Pierre-Andre Gignac

"%c00025" 2 - 3 "%c00098"
15` [0 - 1] Ibrahima Bangoura
56` [1 - 1] Kanga Akale
78` [2 - 1] Luigi Pieroni (iš 11m.)
81` [2 - 2] Ibrahima Bangoura (iš 11m.)
90` [2 - 3] Ibrahima Bangoura

"%c00307" 1 - 1 "%c00066"
44` [0 - 1] Dimitri Payet
62` [1 - 1] Gregory Pujol

"%c00146" 3 - 0 "%c00092"
11` [1 - 0] Vincent Hognon
23` [2 - 0] Bafetibis Gomis
87` [3 - 0] Bafetibis Gomis

"%c00254" 2 - 1 "%c00064"
15` [1 - 0] Sebastien Puygrenier
31` [1 - 1] Jean-Claude Darcheville
55` [2 - 1] Moncef Zerka (iš 11m.)

"%c00023" 1 - 3 "%c00093"
27` [1 - 0] Sylvain Armand
50` [1 - 1] Daniel Cousin
67` [1 - 2] Daniel Cousin
81` [1 - 3] Olivier Thomert