11 turas: Lyderiai tarpusavyje mačus baigė lygiosiomis © Eurofootball.lt
Sekmadienį Olandijos „Eredivisie“ čempionate įvyko dvejos super varžybos. „Feyenoord“ namuose su „Ajax“ išsiskyrė taikiai, o „PSV“ ir „AZ“ mačas taip pat baigėsi lygiosiomis. „Groningen“ patyrė antrąjį triuškinantį pralaimėjimą, o „Heerenveen“ minimaliu rezultatu nugalėjo „Vitesse“.

Vienose iš centrinių turo rungtynių Roterdame vietos „Feyenoord“ surėmė ginklus su vienu aršiausiu savo priešininku Amsterdamo „Ajax“ klubu. Neprabėgus nė pusvalandžiui aikštės šeimininkai sugebėjo išsiveržti į priekį.

27-ąją minutę po Luigi Bruinso ir Roy`aus Makaay`aus kombinacijos pirmąjį įvartį Olandijos pirmenybėse įmušė vasarą iš Ispanijos „Barcelona“ klubo atvykęs kairiojo krašto gynėjas Giovanni van Bronckhorstas.

Po pertraukos svečiams pavyko ne tik išlyginti, bet ir persverti rezultatą savo naudai. 52-ąją minutę „Ajax“ ekipoje įvarčiu pasižymėjo saugas iš Danijos Dennisas Rommedahlis. Prabėgus 15 minučių Amsterdamo klubą į priekį išvedė saugas Siemas de Jongas.

„Ajax“ klubą ištiko didžiulė nesėkmė, kai dėl traumos aikštę privalėjo palikti George`as Ogararu, o komanda jau buvo išnaudojusi visų trijų leidžiamų keitimų limitą ir turėjo mačą užbaiginėti dešimtyje

74-ąją minutę į svečių vartus buvo paskirtas 11 metrų baudinys. Prie žymos stojusio Theo Lucius smūgį atrėmė vartininkas Maartenas Stekelenburgas, bet prie atšokusio kamuolio greičiau suskubęs puolėjas Jonathanas de Guzmanas išplėšė savo komandai lygiąsias.

Kitame centriniame mače Eindhovene čempionų titulą ginantis „PSV“ klubas susikovė su šįmet ne patį geriausią formą demonstruojančiu Alkmaaro „AZ“ klubu. Sužaidus 4 minutes svečiai atliko baudos smūgį, bet Simonas Cziommeris buvo kiek netikslus.

Po keturių minučių dar vienas išpuolis kilo prie „PSV“ vartininko iš Brazilijos Heurelho Gomeso vartų, bet „AZ“ puolėjas iš Brazilijos Ari Ferreira iš dešinio krašto smūgiavo tiesiai į savo tautietį.

Įpusėjus pirmajam kėliniui bene pavojingiausia progą įmušti sukūrė aikštės šeimininkai, kai puolėjas iš Serbijos Danko Lazovičius sienele susižaidė su kolega puolime Jeffersonu Farfanu ir galingu smūgiu iš eigos sudrebino vartų skersinį.

36-ąją minutę krito ir pirmasis šio susitikimo įvartis. Puikiai sudirbo „AZ“ klubo puolėjų duetas. Moussa Dembele kulniuku atliko fantastišką perdavimą brazilui A.Ferreira, ir pastarasis būdamas tiesiai prieš vartus pasiuntė kamuolį į apatinį vartų kampą.

Pirmojo kėlinio pabaigoje aikštės šeimininkai suorganizavo šturmą. D.Lazovičius apsivaręs gynėją stipriai smūgiavo į „AZ“ vartininką Boy`ų Watermaną. Po Kennetho Perezo pakelto kampinio gynėjas Ericas Addo galva mušė kiek virš vartų skersinio.

Po pertraukos „PSV“ futbolininkams vis tik pavyko išlyginti rezultatą. Po pražangos prieš D.Lazovičių teisėjas paskyrė baudos smūgį, ir prie kamuolio stojęs jaunasis Peru rinktinės puolėjas J.Farfanas nuostabiu smūgiu pasiuntė kamuolį į tolimąjį vartų kampą.

Antrąjį triuškinantį pralaimėjimą patyrė „Groningen“ futbolininkai. Šį kartą jie išvykoje rezultatu 5-1 nusileido Kerkradės „Roda“ vienuolikei. Nugalėtojų gretose dublį atliko estas Andresas Operas, po kartą pasižymėjo Anouaras Hamdoui, Rolandas Lamah ir Sekou Cisse. „Groningen“ ekipoje paguodos įvartį pelnė Erikas Nevlandas.

Po įspūdingos pergalės 9-0 „Heerenveen“ klubas ir toliau neatleidžia vadžių ir skina vieną pergalė po kitos. Praėjusią savaitę pirmą kartą privertę šiame čempionate pasiduoti „PSV“ futbolininkus, šį kartą „Heerenveen“ minimaliu rezultatu nugalėjo Arnhemo „Vitesse“. Įvartį 50-ąją minutę įmušė Michaelas Bradley.