11 turas: favoritų pergalės Ispanijoje © Eurofootball.lt
Sekmadienį vykusiose Ispanijos čempionato 11-o turo rungtynėse pergales iškovojo favoritai, o puolėjų krizę išgyvenanti "Barcelona" paneigė skeptikų prognozes ir 4-1 įveikusi "Mallorca" sugrįžo į pirmą vietą turnyrinėje lentelėje.

Be traumuotų puolėjų Samuelio Eto`o, Javiero Saviolos ir Lionelio Messi žaidę Barselonos futbolininkai Maljorkoje išsiveržė į priekį 2-0 po dviejų islando Eiduro Gudjohnseno įvarčių. Abu kartus islandas pasižymėjo atsidūręs vienas prieš varžovų vartininką.

Nors Victoras buvo sušvelninęs rezultatą, saugas Andresas Iniesta ir puolėjas veteranas Santi Ezquerro užtvirtino "Barcelona" pergalę.

Po šios pergalės "Barcelona" grįžo į pirmą turnyrinės lentelės vietą. Antroje žengia "Sevilla", šeštadienį 3-0 sutriuškinusi traumų krizę išgyvenančią "Valencia", o trečią vietą su 23 taškais užima Madrido "Real", šeštadienį namuose įtikinamai 3-1 įveikę Santandero "Racing".

Ketvirtą poziciją užima "Zaragoza", sekmadienį 3-0 sutriuškinusi Taragonos "Gimnastic". Šeimininkai į priekį išsiveržė po Argentinos rinktinės saugo Pablo Aimaro įvarčio, o vėliau po įvartį pridėjo saugai Oscaras ir Gerardas Pique.

Du Portugalijos rinktinės saugo Maniche bei vienas Fernando Torreso įvartis padėjo "Atletico" 3-0 Valensijoje sutriuškinti vietos "Levante" ir pakilti į penktą vietą turnyrinėje lentelėje.

Tuo tarpu autsaiderių dvikovoje San Sebastiane tarp "Real Sociedad" ir Sevilijos "Betis" užfiksuotos nulinės lygiosios. Tai reiškia, kad neseniai trenerį pakeitęs Baskijos klubas dar nėra iškovojęs nei vienos pergalės.

Ir toliau visus stebina Huelvos "Recreativo". Po ilgokos pertraukos į aukščiausiąją lygą grįžęs klubas šoktelėjo net į šeštą vietą, šįkart namuose 2-0 įveikęs praėjusio sezono bronzos medalininkus Pamplonos "Osasuna". Tiesa, šiemet pastaroji ekipa žaidžia labai prastai - vasarą praradę trenerį jie iškrito iš UEFA Čempionų lygos dar kvalifikaciniame etape, o Ispanijos čempionate užima netikėtą 18 vietą.

Paskutinėse sekmadienio rungtynėse - Galicijos derbyje - pergalę šventė Vigo "Celta", La Korunijoje minimaliu rezultatu palaužusi vietos "Deportivo". Tai buvo pirmas "Deportivo" pralaimėjimas namuose. Negana to, sekmadienio rungtynėse jie dominavo pusantro kėlinio, tačiau likus žaisti apie penkiolika minučių po Jonathano Aspaso perdavimo svečius į priekį išvedė brazilas puolėjas Nene. Rungtynes šeimininkai baigė dešimtyje, kadangi antrojo kėlinio pabaigoje raudoną korteleę prieš save išvydo gynėjas Alberto Lopo.

Statistika

La Korunijos "Deportivo" 0 - 1 Vigo "Celta"
74` [0 - 1] Nene

89` iš aikštės išvarytas Alberto Lopo ("Deportivo")

"Mallorca" 1 - 4 "Barcelona"
41` [0 - 1] Eidur Gudjohnsen
58` [0 - 2] Eidur Gudjohnsen
70` [1 - 2] Victor
86` [1 - 3] Andres Iniesta
90` [1 - 4] Santiago Ezquerro

82` iš aikštės išvarytas Fernando Varela ("Mallorca")

Valensijos "Levante" 0 - 3 Madrido "Atletico"
34` [0 - 1] Fernando Torres (11 m.)
69` [0 - 2] Maniche
75` [0 - 3] Maniche

65` iš aikštės išvarytas Cesar ("Levante")

Barselonos "Espanyol" 3 - 2 "Athletic Bilbao"
48` [0 - 1] Francisco Yeste (11 m.)
54` [1 - 1] Raul Tamudo
61` [2 - 1] Raul Tamudo
67` [2 - 2] Aritz Aduriz
90` [3 - 2] Walter Pandiani

San Sebastiano "Real Sociedad" 0 - 0 Sevilijos "Betis"

"Zaragoza" 3 - 0 Taragonos "Gimnastic"
50` [1 - 0] Pablo Aimar
54` [2 - 0] Oscar
70` [3 - 0] Gerard Pique

Huelvos "Recreativo" 2 - 0 Pamplonos "Osasuna"
45` [1 - 0] Javi Guerrero
76` [2 - 0] Ikechukwu Uche

"Villarreal" 1 - 0 Madrido "Getafe"
52` [1 - 0] Roberto Abbondanzieri (į savus vartus)