"Žalgiris" sezoną baigė sėkminga gaida © Eurofootball.lt
Paskutiniame Lietuvos čempionato ture vyko Vilniaus derbis - "Vilniaus" klubas susitiko su "Žalgiriu". Lengvą pergalę rezultatu 6-0 iškovojo "Žalgiris", kuriam tai leido sezoną baigti ketvirtoje vietoje, tuo tarpu "Vilnius" nukrito į septintą.

Vilniaus "Vėtros" stadionas, 430 žiūrovų
Teisėjas - Vijūnas Vasiliauskas
"%c00140" 0 - 6 "%c00032"
12' [0 - 1] Cvetan Čurlinov
43' [0 - 2] Iulian Bursuc
66' [0 - 3] Virmantas Lemežis
74' [0 - 4] Cvetan Čurlinov
78' [0 - 5] Virmantas Lemežis
81' [0 - 6] Cvetan Čurlinov

"Vilnius": Tamulionis; Ovsejuk, Viršilo, Freidgeimas, V.Ivanov; Papšys, Pašin (80' Zagurskas), E. Biskys (46' B.Biskys), Stempkovskij, Skrockas (46' Krasnovskis), Matulevičius

"Žalgiris": Šetkus (80' Surgautas); Ostap, Veikutis, I.Steško, Aleksa; Morinas, Lemežis, A.Steško (74' Remėza), Bursuc; Mižigurskis (70' Kožiak), Čurlinov

Pirmasis mačo įvartis krito 13 minutę - "Vilniaus" vartininkas Mantas Tamulionis palikęs vartus bandė išmušti kamuolį, tačiau šis atsimušė į varžovų puolėją Cvetaną Čurlinovą ir įriedėjo į šeimininkų vartus.

"Vilnius" atsakė Deivydo Matulevičiaus smūgiu galva virš vartų, o "Žalgirio" puolėjų Valerijaus Mižigurskio ir Cvetano Čurlinovo bandymai įmušti iš baudos aikštelės prieigų buvo nesėkmingi, pro šalį iš toli "šovė" ir Gerdas Aleksa.

Kėlinio viduryje šeimininkams buvo pavykę perimti iniciatyvą ir 28 minutę jie turėjo neblogą šansą pasižymėti, bet po Mariaus Papšio perdavimo kamuolį baudos aikštelės krašte gavęs Ernestas Biskys iš maždaug 8 metrų smūgiavo tiesiai į Ernestą Šetkų.

Vėliau geros progos įmušti neišnaudojo į vartus nepataikęs Igoris Morinas, o 43 minutę kamuolys baudos aikštelėje atšoko "Žalgirio" legionieriui iš Moldovos Julianui Bursukui, kuris turėjo laiko prisitaikyti ir smūgiu iš eigos pasiųsti kamuolį į tolimąjį kampą.

Antrojo kėlinio pradžioje abi komandos apsikeitė pavojingomis atakomis. Iš pradžių "Vilniaus" vartininko M.Tamulionio nesugebėjo nuginkluoti Valerijus Mižigurskis, o po septynių minučių kitoje aikštės pusėje geros progos neišnaudojo ir po keitimo aikštėje pasirodęs Brunas Biskys, kurio smūgis nesukėlė didesnių problemų E.Šetkui.

Vis tik kėlinio viduryje "Žalgiris" galutinai pribaigė "Vilniaus" pasipriešinimą - gavęs perdavimą iš kairiojo krašto Virmantas Lemežis griūdamas iš maždaug 12 metrų trečią kartą nuginklavo šeimininkų vartininką.

Tai galutinai palaužė jauną "Vilniaus" ekipą ir "Žalgiris" ėmė mušti vieną įvartį po kito. 74 minutę įsiveržęs į baudos aikštelę C.Čurlinovas atsitvėrė kamuolį nuo gynėjo ir iš arti "sušaudė" vartininką, dar po keturių minučių gavęs perdavimą iš J.Bursuko antrą kartą pasižymėjo V.Lemežis, o 81 minutę po J.Bursuko perdavimo iš krašto savo "hat-tricką" smūgiu galva įtvirtino C.Čurlinovas.

Mačo pabaigoje "Vilnius" dar galėjo pelnyti paguodos įvartį, bet M.Papšys po reido aikštės vidurio pagailėjo perdavimo komandos draugui ir smūgiavo pro šalį, o 87 minutę į baudos aikštelę įsiveržusio B.Biskio ataką atrėmė po keitimo aikštėje pasirodęs "Žalgirio" vartininkas Algirdas Surgautas.

Rungtynės baigėsi triuškinančia žalgiriečių pergalė rezultatu 6-0. Šis laimėjimas leido "Žalgiriui" pasinaudojus "Vėtros" nesėkmę pakilti į ketvirtą poziciją, tuo tarpu "Vilnius" turėjo tenkintis septinta vieta.