"Sūduva" nesunkiai įveikė "Vilnių" © Eurofootball.lt
Jauniesiems "Vilniaus" žaidėjams trečioje vietoje žengianti Marijampolės "Sūduva" pasirodė per kietas riešutas. Sekmadienį 26-ojo "A Lygos" turo rungtynėse jie nesugebėjo nieko priešpastatyti Suvalkijos ekipos žaidėjams ir turėjo pripažinti pralaimėjimą rezultatu 0-3.

Vilniaus "Vėtros" stadionas, 400 žiūrovų
Teisėjas - Audrius Kancleris
"%c00140" 0 - 3 Marijampolės "%c00125"
31` [0 - 1] Tomas Mikuckis
90` [0 - 2] Jose Negreiros
90` [0 - 3] Willer Souza Oliveira

73` iš aikštės pašalintas Tadas Eliošius ("Vilnius")

"Vilnius": Valius; Freidgeimas, Stempkovski, V.Ivanov, Viršilo; Lukša, Breikštas (70` Žulpa), Pocevičius, A.Ivanov; Eliošius, Matulevičius;

"Sūduva": Urba; Mikuckis (71` V.Slavickas), Skinderis, Klimavičius, G.Slavickas (80` Maciulevičius); Miklinevičius (46` Negreiros), Willer, Leimonas, Potapov, Juška; Braga;

"Vilniaus" sudėtyje šiose rungtynėse iš prieš permainas klube pagrindiniais žaidėjais buvusių aikštėje pasirodė vartininkas Liudvikas Valius, gynėjas Georgas Freidgeimas ir saugas Vytautas Lukša. Ant atsarginių žaidėjų suolelio dar buvo iš peržiūros Lenkijoje grįžęs Ramūnas Radavičius.

Tuo tarpu "Sūduvos" sudėtyje taip pat netrūko pasikeitimų, lyginant su ketvirtadienio UEFA Taurės rungtynėmis su Bergeno "Brann": vartuose vietoje keturis įvarčius praleidusio Sauliaus Klevinsko stovėjo jaunasis Dovydas Urba, pailsėti gavo gynėjas Aliaksandras Sobolis, saugas Andrius Urbšys, o tik po keitimo aikštėje pasirodė puolėjas Jose Negreiros ir komandos kapitonas Darius Maciulevičius.

Nuo pat pirmų minučių tapo akivaizdu, jog sekmadienio rungtynėse dominuos "Sūduva": per pirmąsias dešimt minučių Suvalkijos ekipa turėjo bent tris progas išsiveržti į priekį, tačiau Gvido Juškos smūgis iš už baudos aikštelės ribų buvo per silpnas, labai stiprų Willero baudos smūgį iš 30 metrų atrėmė L.Valius, o vienas prieš vartininką išbėgęs brazilas Otavio Braga smūgiavo tiesiai į "Vilniaus" vartų sargą.

Tuo tarpu "Vilniaus" atakos neretai baigdavosi aikštės viduryje.

Įpusėjus kėliniui dviejų labai panašių progų išnaudoti nesugebėjo O.Braga - iš pradžių jis prie artimojo virpsto galva netiksliai nukreipė G.Slavicko iš dešiniojo krašto skersuotą kamuolį, o po kelių minučių taip pat nesėkmingai prie artimojo virpsto galva smūgiavo po Willero perdavimo iš kairiojo krašto.

30 minutę Willeras dar kartą labai stipriai smūgiavo baudos smūgį iš maždaug 30 metrų, tačiau dar kartą puikiai sužaidė L.Valius. Vis tik šis vartininkas buvo bejėgis po kelių akimirkų, kai G.Juška pakėlė kampinį ir jį prie tolimojo virpsto galva į vartus nukreipė Tomas Mikuckis.

Nors "Sūduva" pastebimai daugiau kontroliavo kamuolį ir žymiai dažniau lankėsi prie varžovų vartų, jiems niekaip nesisekė padidinti persvaros - vienintelė įsimintina Suvalkijos komandos proga iki rungtynių pertraukos buvo netikslus G.Juškos tolimas smūgis.

Įvertinęs situaciją, jog "Vilniaus" žaidėjai labai retai grasina "Sūduvos" vartams, Marijampolės ekipos strategas Algimantas Gabrys po pertraukos į aikštę vietoje saugo Tomo Miklinevičiaus išleido puolėją J.Negreirosą.

Tačiau pajutę daugiau erdvės aikštės viduryje "Vilniaus" žaidėjai antrojo kėlinio pradžioje surengė kelias pavojingas atakas - iš pradžių Deividas Matulevičius nepasiekė Tado Eliošiaus perdavimo iš dešinės, po dešimties minučių V.Lukša iš 25 smūgiavo tiesiai į D.Urbą, o dar po kelių minučių vos kurioziško įvarčio neįmušė Aleksandras Ivanovas. "Vilniaus" žaidėjas iš maždaug 40 metrų nuo vartų kėlė baudos smūgį, tačiau baudos aikštelėje niekam nepasiekus kamuolio šis vos neatsidūrė tolimajame vartų kampe - laiku sureagavo D.Urba.

Netrukus labai įsidrasinę "Vilniaus" žaidėjai vos nebuvo nubausti - "Sūduvos" kontratakos metu G.Slavickas prasiveržė dešiniuoju kraštu ir skersavo kamuolį į baudos aikštelę, kur O.Braga galva smūgiavo laisvas, tačiau puikią reakciją pademonstravo L.Valius.

Jau kitos atakos metu taip pat puikią reakciją pademonstravo ir D.Urba, atrėmęs rikošetu skriejusį V.Lukšos smūgį iš aštraus kampo.

"Sūduvai" niekaip nesisekė padidinti persvaros - iš pradžių J.Negreirosas nepataikė į vartus baudos smūgiu iš maždaug 16 metrų, netrukus laisvas baudos aikštelėje smūgiavo O.Braga, tačiau jo stiprus smūgis buvo netikslus - kamuolys nuskriejo virš vartų.

73 minutę "Sūduvos" situacija tapo dar lengvesnė, kai antrą geltoną kortelę gavo T.Eliošius - lietuvis pavijo iš aikštės gilumos link "Vilniaus" vartų su kamuoliu spurtavusį Willerą ir šį grubiai pargriovė.

Marijampolės ekipa dar labiau užgulė "Vilniaus" vartus: netiksliai iš toli smūgiavo J.Negreirosas, į Willero smūgį iš maždaug 14 metrų puikiai sureagavo L.Valius, netrukus "Vilniaus" vartininkas puikiai atrėmė ir G.Juškos smūgį į tolimąjį vartų kampą. Jau baigiantis pagrindiniam laikui L.Valius dar kartą įspūdingai atrėmė J.Negreiroso smūgį iš 15 metrų.

Tačiau "Vilniaus" vartų sargas buvo bejėgis per pridėtinį laiką. Iš pradžių J.Negreirosas po Willero perdavimo apsisukdamas padvigubino "Sūduvos" persvarą, o trečią pridėtinio laiko minutę po keitimo aikštėje pasirodęs D.Maciulevičius prasiveržė link baudos aikštelės, atidavė kamuolį Willerui, kuris kaire koja iš maždaug 13 metrų įmušė trečiąjį įvartį ir nudžiugino stadione susirinkusius sirgalius įspūdingų salto serija.

Po šios pergalės "Sūduva" pakilo trečią turnyrinės lentelės vietą ir nuo antroje žengiančio "Žalgirio" dabar atsilieka tik trim taškais ir yra sužaidę vieneriomis rungtynėmis mažiau. Tuo tarpu "Vilnius" su 41 tašku liko penktas. Šešta žengianti dvejomis rungtynėmis mažiau sužaidusi "Vėtra" atsilieka šešiais taškais.