"Spartak" išleido pergalę iš rankų mače su CSKA © Eurofootball.lt
Sekmadienį Rusijos „Premier“ lygos čempionate buvo sužaistos paskutinės trejos 23-ojo turo rungtynės. Maskvos derbyje „Spartak“ visą laiką pirmaudami visgi nesugebėjo iškovoti svarbių trijų taškų, „Zenit“ minimaliu rezultatu įveikė „Kuban“, o „Lokomotiv“ nesunkiai susidorojo su „Rostov“.

Centrinėse šio turo super varžybose Lužnikų stadione įvyko Maskvos derbis tarp „Spartak“ ir CSKA. Rungtynes abi komandos pradėjo atsargia žvalgyba. Po 2-iejų minučių iškilo pirmasis pavojaus signalas prie „armiečių“ vartų, kai dešiniuoju kraštu prasiveržęs saugas Vladimiras Bystrovas smūgiavo į tolimąjį vartų kampą, bet vartininkas Venjaminas Mandrykinas kamuolį atmušė toliau nuo vartų.

Po trijų minučių išpuoliu atsakė ir svečiai - brazilas Jo išvedė savo tautietį Vagnerį Love`ą vienas prieš vartininką Stipe Pletikosšą, bet kroatas tame epizode buvo greitesnis už rezultatyviausią CSKA žaidėją.

Kitas kiek pavojingesnis momentas buvo užfiksuotas sužaidus 20 minučių, bet CSKA saugo Dudu smūgiuotas kamuolys pažeme pralėkė pro šalį. Po kelių akimirkų „spartakiečiai“ galėjo išsiveržti į priekį, bet Mozartas suklaidinęs priešininkų gynėją perlaikė kamuolį ir jo smūgį blokavo Aleksejus Berezutskis.

25-ąją minutę įvarčiu galėjo pasižymėti gan netikėtai šiose rungtynėse startinėje sudėtyje pasirodęs gynėjas iš Lietuvos Ignas Dedura, kuris po Mozarto perdavimo galva šiek tiek nepataikė į kamuolį, kuris praskriejo pro šalį.

Po trijų minučių teisėjų brigada iš Ispanijos vienbalsiai nusprendė paskirti 11 metrų baudinį į Valerijaus Gazajevo treniruojamos komandos vartus, kadangi po Dmitrijaus Tarbinskio perdavimo gynėjas Vasilijus Berezutskis savo baudos aikštelėje aiškiai sužaidė ranka.

Prie žymos stojo legionierius iš Brazilijos Mozartas, kuris vos ne vos sugebėjo „įsūdyti“ kamuolį į vartus. Po jo smūgio pažeme, lėkusio į kairįjį apatinį vartų kampą, kamuolys pralėkė pro vartų sargo V.Mandrykino pažastį, bet vis tiek atsidūrė vartuose.

Bet jau sekančioje atakoje svečiai galėjo išlyginti rezultatą, kai po baudos smūgio kamuolys atiteko Jo, ir jo galingą šūvį kumščiais atmušė „Spartak“ vartininkas iš Kroatijos.

35-ąją minutę šeimininkų puolėjas Romanas Pavliučenka gavęs kamuolį apsisukdamas smūgiavo tiesiai į rankas V.Mandrykinui. Po dviejų minučių CSKA saugas Jurijus Žyrkovas iš kairiojo krašto smūgiavo stipriai, bet kiek netiksliai.

Artėjant pirmajam kėliniui prie pabaigos CSKA turėjo bene realiausia progą atstatyti mačo pusiausvyrą, bet Milošo Krasičiaus iš už baudos aikštelės prieigų smūgiuotas kamuolys „prašvilpė“ greta virpsto.

Antrame kėlinyje sužaidus beveik 10 minučių „Spartak“ vėl turėjo gerą šansą įmušti, bet po D.Tarbinskio perdavimo būdamas laisvas Nikita Baženovas nesėkmingai pataikė į kamuolį ir šis nuriedėjo už galinės linijos.

57-ąją minutę po Mozarto atlikto baudos smūgio iš dešiniojo krašto kamuolys užsisuko į vartus, bet V.Mandrykinas tam buvo pasiruošęs ir nukreipė jį virš vartų. Įpusėjus rungtynėms „Spartak“ klubo kapitonas Jegoras Titovas „išmaudęs“ du gynėjus prasiveržė link baudos aikštelės vidurio, bet jo smūgį spėjo blokuoti vienas iš brolių Berezutskių.

68-ąją minutę J.Žyrkovo smūgį sugavo S.Pletikosa. Kitoje aikštės pusėje N.Baženovas vėl galėjo atsidurti vienas prieš vartininką, puikiai sužaidė CSKA gynėjai. Po pakelto kampinio galva kamuolį, lėkusį į viršutinį vartų kampą taip pat galva išmušė saugas J.Žyrkovas.

74-ąją minutę atakavo CSKA. Po M.Krasičiaus perdavimo iš dešiniojo krašto griūdamas į vartus galva mušė brazilas Jo, bet viską gerai matęs S.Pletikosa neutralizavo pavojų nukreipdamas kamuolį į kampinį.

Atrodė, kad Stanislavo Čerčesovo vadovaujami „Spartak“ išplėš svarbią pergalę šiose rungtynėse, bet jau per pridėtinį teisėjo laiką R.Pavliučenka grįždamas į gynybą padėti savo komandos draugams dešiniajame krašte pargriovė saugą Ramoną.

Po atlikto baudos smūgio dvikovą antrajame aukšte laimėjo CSKA kapitonas Sergejus Ignaševičius, kuris atmetė kamuolį naujokui iš Lenkijos Davidui Jančykui. Pastarajam pavyko išvengti „Spartak“ gynėjo I.Deduros globos, pakišti koją, ir kamuolys gana keista trajektorija atsidūrė vartų tinkle - „armiečiai“ paskutinėmis mačo akimirkomis išplėšė dramatiškas lygiąsias.

Antrąją vietą užimantis Sankt Peterburgo „Zenit“ klubas namuose rezultatu 1-0 nugalėjo Krasnodaro „Kuban“ ekipą. Visą mačą pliaupė lietus ir rungtynės galėjo baigtis nulinėmis lygiosiomis, bet „Zenit“ saugas Konstantinas Zyrianovas 78-ąją minutę atnešė komandai pergalę.

Autsaideris „Rostov“ klubas ir toliau pralaimi vienas rungtynes po kitų. Šį kartą rezultatu 2-0 buvo nusileista sostinės Maskvos „Lokomotiv“ komandai. Pirmojo kėlinio pabaigoje „geležinkeliečių“ komandos legionierius iš Nigerijos Peteris Odemwingie uždirbo 11 metrų baudinį ir pats jį realizavo.

Antrajame kėlinyje aikštės šeimininkai tris kartus grasino Ivano Pelizzoli vartams, bet Aleksandro Daniševskio, Michailo Osinovo ir Timofejaus Kalačiovo smūgiai pataikė į virpstą.

Tuo tarpu svečiai iš Maskvos padėjo tašką rungtynėse 67-ąją minutę. Po Dinjaro Bilialetdinavo ir Aleksandro Samedovo kombinacijos pasižymėjo puolėjas Dmitrijus Syčiovas.