"Liverpool" nutraukė nelaimėtų rungtynių seriją © Eurofootball.lt
Šeštadienį Anglijos „Premier“ lygos pirmenybėse buvo sužaistos trejos 13-ojo turo varžybos. „Newcastle“ sugebėjo sužaisti lygiosiomis su „Sunderland“, „Derby“ patyrė eilinį pralaimėjimą, o „Liverpool“ iškovojo pelnytą pergalę prieš „Fulham“.

Ankstyvosiose šios dienos rungtynėse „Stadium of Light“ stadione Roy`aus Keane`o treniruojamas „Sunderland“ klubas susikovė su du pralaimėjimus iš eilės patyrusiu „Newcastle“ klubu.

Pirmajame kėlinyje visą žaidimo kontrolę į savo rankas perėmė aikštės šeimininkai. Jau 2-ąją minutę jie galėjo pirmauti, kai po Carloso Edwardso perdavimo nestabdydamas kamuolio kiek pro šalį mušė Rossas Wallace`as.

Sužaidus pusvalandį „juodąsias kates“ į priekį galėjo išvesti jaunasis anglų saugas Grantas Leadbitteris, tačiau po jo smūgio galva kamuolį atrėmė „šarkų“ vartų sargas Steve`as Harperis, o kiek vėliau po dar vienos G.Leadbitterio atakos svečių saugas Alanas Smithas buvo priverstas išmušti kamuolį nuo vartų linijos.

Be to, artėjant pirmajam kėliniui prie pabaigos, G.Leadbitterio smūgis iš maždaug septynių metrų pralėkė virš vartų skersinio. Pirmasis kėlinys vos nepasibaigė muštynėmis, kai „Sunderland“ žaidėjai užpuolė „šarkų“ saugą Joey`ų Bartoną už tai, kad jis pavojingai sužaidė koja prieš Dicksoną Etuhu.

Vis tik po pertraukos „juodosios katės“ sugebėjo pasiekti savo. 52-ąją minutę po G.Leadbitterio perdavimo link tolimojo virpsto atbėgęs Danny Higginbothamas galva „sušaudė“ S.Harperį.

Po praleisto įvarčio svečiai atsigavo ir 65-ąją minutę rezultatas tapo lygus 1-1. Saugas Jamesas Milneris iš kairiojo krašto pamatė iš vartų išbėgusį „Sunderland“ vartininką Craigą Gordoną ir tiksliu smūgiu pasiuntė kamuolį į tolimąjį vartų kampą.

Po kelių akimirkų „Sunderland“ galėjo vėl persverti rezultatą savo naudai, bet puolėjas Kenwyne`as Jonesas mušė pro šalį. Savo geriausią šansą šiame mače turėjo „Newcastle“ ekipos ir Anglijos rinktinės puolėjas Michaelas Owenas, bet po jo smūgio kamuolį sugavo C.Gordonas.

Iki varžybų pabaigos likus žaisti devynias minutes pergalę R.Keane`o komandai galėjo atnešti puolėjas Michaelas Chopra, kuris po Iano Harte`o perdavimo galva smūgiavo šiek tiek virš vartų.

Kitame mače absoliutus lygos autsaideris „Derby“ namuose susitiko su turnyrinės lentelės vidutinioku Londono „West Ham“ klubu. Pirmajam kėlinyje iš karto paaiškėjo, kuri komanda šiandien turi stipresnę puolamąją jėgą.

„West Ham“ saugas Luisas Boa Morte dešiniajame krašte suklaidinęs Marcą Edworthy atliko perdavimą į baudos aikštelę, bet to neleido padaryti Darrenas Moore`as, ir prie atšokusio kamuolio suskubusio puolėjo Carltono Cole`o smūgį kojomis atrėmė vartininkas Stephenas Bywateris.

Po to fantastišką šansą turėjo „plaktukų“ saugas iš Peru Nolberto Solano, kuris baudos smūgiu permetė sienelę, bet pataikė į skersinį. Artėjant pirmajam kėliniui prie pabaigos svečiai pelnė pirmąjį šio mačo įvartį. Puolėjas C.Cole`as galva atmetė kamuolį saugui Lee Bowyeriui, kuris ir nuginklavo S.Bywaterį.

Antrąjį kėlinį „West Ham“ klubas pradėjo su griausmu. Po C.Cole`o perdavimo L.Boa Morte mušė greta vartų. Vėliau po pakelto kampinio vėl vartų skersinį smūgiu galva sudrebino gynėjas Matthew Upsonas.

51-ąją minutę po gynėjo Johno Pantsilo perdavimo saugas Matthew Etheringtonas „sienele“ susižaidė su komandos draugu L.Bowyeriu ir šis antrą kartą šiose varžybose nubaudė „avinų“ vartininką S.Bywaterį.

Po keturių minučių „Derby“ padėtis tapo tragiška. Po N.Solano pakelto kampinio kapitonas Lucas Neillas galva kamuolį atmetė Jonathanui Spectorui, kuris smūgiuodamas pataikė į gynėją iš JAV Eddie Lewisą ir būtent nuo jo kamuolys trečią kartą pabuvojo vartuose.

Dar prabėgus kelioms minutėms svečiai iš Londono pirmavo jau 4-0. N.Solano atliko perdavimą C.Cole`ui, šis kamuolį perdavė L.Bowyeriui ir pastarasis tiksliu smūgiu šiame mače atliko dublį.

Likus žaisti apie 20 minučių šį kartą laimė nuo N.Solano neatsisuko. Perujietis atliko dar vieną puikų baudos smūgį ir šį kartą pasiuntęs kamuolį į tolimąjį vartų kampą atnešė „plaktukams“ didžiausią pergalę nuo 2000-ųjų, kai tokiu pat rezultatu buvo nugalėtas Londono „Charlton“ klubas.

Tuo tarpu „Derby“ ekipa jau 521 minutę „Premier“ lygos čempionate nesugeba įmušti įvarčio, ir neiškovojęs nei vienos pergalės su 6 taškais ir toliau lieka turnyrinės lentelės dugne.

Vakariniame mače ginklus surėmė „Liverpool“ ir Londono „Fulham“ klubai. Pačioje rungtynių pradžioje tolimą „raudonųjų“ gynėjo Sami Hyypia smūgį iš už baudos aikštelės ribų atrėmė Antti Niemi.

Sužaidus 13 minučių aikštės šeimininkai ir toliau bandė varžovus prispausti prie sienos. Po atšokusio kamuolio kapitonas Stevenas Gerrardas smūgiavo kiek virš vartų. Bet netrukus išpuoliu atsakė ir svečiai iš Londono. Shefki Kuqi atmetė kamuolį galva buvusiam „Liverpool“ saugui Danny Murphy ir šis nestabdydamas kamuolio mušė stipriai, bet Pepe Reina puikiu šuoliu smūgį atrėmė.

Aikštės šeimininkai darė viską, kad tik įmuštų įvartį, bet „Fulham“ gynėsi patikimai ir be didesnių klaidų. Bet jau per teisėjo pridėtą laiką svečiai galėjo būti atsilikinėtojų vaidmenyje, bet jų laimei po Fabio Aurelio atlikto baudos smūgio aukštaūgis puolėjas Peteris Crouchas smūgiu galva pataikė į skersinį.

Po pertraukos „Liverpool“ futbolininkai iš karto metėsi į ataką. 47-ąją minutę S.Gerrardas atliko perdavimą į baudos aikštelę, P.Crouchas galva atmetė kamuolį Andrejui Voroninui, ir jo „šūvį“ atlaikė A.Niemi.

54-ąją minutę puikią progą išsiveržti į priekį iššvaistė Rafaelio Benitezo auklėtiniai. „Fulham“ vartininkas iš Suomijos sugebėjo atremti puikiai atliktą F.Aurelio baudos smūgį, ir prie atšokusio kamuolio suskubęs Yossi Benayounas vos iš kelių metrų smūgiavo virš vartų.

Po trijų minučių puikias kamuolio technikos savybes parodė ukrainietis A.Voroninas, kuris prasitempęs kamuolį iš kairiojo link dešiniojo krašto galingu smūgiu vis tik smūgiavo į A.Niemi. Kiek vėliau žydo Y.Benayouno paleistą kamuolį pirštų galais vėl atmušė suomis.

66-ąją minutę po juvelyrinio Y.Benayouno perdavimo A.Voroninas nors ir būdamas gynėjo apsuptyje sugebėjo pavojingai pramušti, bet į tolimąjį kampą smūgiuotas kamuolys praskriejo labai greta virpsto.

Artėjant mačui link pabaigos šeimininkams galiausiai pavyko pralaužti „Fulham“ gynybą. 81-ąją minutę baudos aikštelėje atsidūręs aikštėje po keitimo pasirodęs puolėjas Fernando Torresas suklaidino Aaroną Hughesą ir tiksliai mušė į apatinį vartų kampą.

Netrukus „Liverpool“ padvigubino savo pranašumą. 84-ąją minutę gynėjas iš JAV Carlosas Bocanegra būdamas labai arti baudos aikštelės prasižengė prieš P.Crouchą, bet teisėjas parodė į 11 metrų žymę. Baudinio atlikti stojęs kapitonas S.Gerrardas suklaidino A.Niemi ir įmušdamas į dešinįjį apatinį vartų kampą palaidojo visas „Fulham“ viltis pagalvoti apie lygiąsias.

R.Benitezo auklėtiniams pavyko nutraukti dviejų nelaimėtų rungtynių seriją ir pakilti į 4-ąją poziciją, tuo tarpu „Fulham“ ekipai bent iki rytdienos varžybų pavyko išsaugoti 13-ąją vietą.