"Kaunas" palaužė "Ekraną" © Eurofootball.lt
Bene įdomiausias 26-ojo turo "A lygos" mačas vyko Kaune, kur čempionato lyderis "Kaunas" priemė Panevėžio "Ekraną" ir po atkakliovs kovos iškovojo pergalę rezultatu 2-1 bei sugebėjo dar labiau atsiplėšti nuo persekiotojų.

Kauno S.Dariaus ir S.Girėno stadionas, 2100 žiūrovų
Teisėjas - Nerijus Dunauskas
"%c00030" 2 - 1 "%c00033"
13` [1 - 0] Mindaugas Grigalevičius
15` [1 - 1] Egidijus Varnas
77` [2 - 1] Nerijus Radžius

"Kaunas": Marian Kello, Nukri Manchkhava, Nerijus Radžius, Mantas Fridrikas, Marius Činikas, Giedrius Barevičius, Fernando Screpis, Givi Kvaratskhelia (20' Mohamed Arouri (90' Dainius Kunevičius)), Edin Pehlic (73' Pascal Mendy), Rafael Ledesma, Mindaugas Grigalevičius

"Ekranas": Bogdan Stefanovic, Gediminas Paulauskas, Taavi Rahn, Alfredas Skroblas, Sergej Pogreban (68' Dominykas Galkevičius), Deimantas Bička, Mantas Savėnas, Giedrius Tomkevičius, Egidijus Varnas, Vitalijus Kavaliauskas, Povilas Lukšys

Po pralaimėjimo 0-6 Norvegijoje "Ekrano" laukė kita svarbi dvikova, šįkart Kaune prieš šalies čempionato lyderius "Kauno" futbolininkus. Prieš šią dvikovą Nerijus Radžius viename interviu prasitarė, kad laimėjus rungtynes su panevėžiečiais "Kaunas" 70 procentų užsitikrintų šių metų čempionato titulą. "Ekranui" tai buvo vienas paskutiniųjų šansų persilaužti ir pasilikti galimybę aplenkti "Kauną" galutinėje lentelėje.

Prieš rungtynes į Kauną atvažiavę "Ekrano" sirgaliai iškabino du užrašus, palaikančius buvusį ilgametį klubo trenerį Virginijų Liubšį: "Virgi, mes su tavim" ir "Sitnikovą lauk".

Jau pačioje rungtynių pradžioje, sužaidus vos porą minučių, susidūręs su panevėžiečių gynėju Alfredu Skroblu "Kauno" saugas Givi Kvaratskhelia buvo išneštas iš aikštės, bet net ir traumuotas nusprendė tęsti dvikovą.

Pirmosiomis rungtynių minutėmis Kaunas turėjo nedidelę teritorinę persvarą, bet pernelyg pavojiningų epizodų nebuvo nei iš vienos, nei iš kitos pusės.

Vis dėlto ilgai laukti įvarčio neteko. Sužaidus kiek daugiau nei 10 minučių po pakelto kampinio galva pasižymėjo Mindaugas Grigalevičius.

"Ekranas" atsakė po poros minučių. Iš 10 metrų galva "Kauno" vartų sargą Marianą Kello nuginklavo Egidijus Varnas.

22-ąją minutę, supratus, kad Givi Kvaratskhelia negali tęsti rungtynių, gruziną pakeitė legionierius iš Tuniso Mohamedas Arouri.

Po to sekė ilgoka tyla. Gan aktyviai atakavo abi komandos, "Kaunui" vis dar kiek ilgiau valdant kamuolį, bet neįvyko nieko, kas galėjo pakeisti rezultatą..

40-ąją minutę puikiu šansu išvesti savo komandą į priekį nepasinaudojo Povilas Lukšys. Itin grubiai suklydus vartininkui bei gynėjams, Lukšys perėmė nuo žemės atšokusį kamuolį tarp gynėjų ir vartininko, išbėgo vienas prieš vartus, bet vietoje įvarčio džiaugsmo griebėsi už galvos, kai jo per silpnai smūgiuotą kamuolį į užribį "išnešė" jaunasis "Kauno" gynėjas Mantas Fridrikas.

42-ąją minutę P.Lukšys gavo dar vieną progą pasižymėti. E.Varnui perdavus kamuolį į baudos aikštelę panevėžiečių snaiperis sulaukė kamuolio laisvas, bet pasižymėti ir vėl nesugebėjo.

Antrojo kėlinio pradžioje viskas vėl tarsi grįžo į senas vėžes: aktyvus žaidimas atakuojant iš abiejų komandų, mažai kovos aikštės viduryje, nesukuriant pernelyg pavojingų epizodų prie vienų ar kitų vartų.

Sužaidus kiek daugiau nei penkias minutes gražiai sužaidė kauniečiai Edingas Pehličius tolimu skersuotu kamuoliu išvedė kitą krašto saugą M.Arouri į puikią poziciją įmušti iš kelių metrų, bet pastarojo smūgis galva nulėkė virš vartų.

Apie 60-ąją rungtynių minutę Deimantas Bička gražiai prasiveržė kairiuoju kraštu link kauniečių vartų suklaidindamas gynėjus, bet patikimai sužaidė M.Kello, rankomis numušdamas kamuolį į kampinį.

Kėlinio viduryje "Kaunas" galiausiai pralaužė "Ekrano" gynybą. Iš standartinės padėties kamuolį pakėlus Rafaeliui Ledesma puikiu smūgiu galva kamuolį į vartus nukreipė kauniečių kapitonas Nerijus Radžius.

Po įvarčio "Kauno" futbolininkai kiek atsitraukė nuo Bogdano Stefanovičiaus vartų, bandydami laimę kontraatakuojant.

Nors svečiai ir turėjo eritorinę persvarą, vienintelis kiek labiau įsiminęs jų žaidimo epizodas buvo dar vienas E.Varno bandymas galva, pralėkęs šalia virpsto.

Po to galingą smūgį virš vartų atliko kaunietis M.Grigalevičius, kontratakose progomis nepasinaudojo Pascalis Mendy ir R.Ledesma.

Rungtynės pasibaigė rezultatu 2-1 "Kauno" naudai. Pergalė buvo labai didelis žingsnis kauniečiams link pergalės čempionate, nes nuo artimiausio persekiotojo "Žalgirio" jie pabėgo jau 7 taškais, o nuo "Ekrano" - net 12.