"Atlantui" pergalė prieš "Sūduvą" leido įgyvendinti tikslą © Eurofootball.lt
36-ąjame ture Klaipėdos "Atlantas" namuose priėmė sidabro medalius užsitikrinusius Marijampolės "Sūduvos" futbolininkus ir turnyrinėje lentelėje šoktelėjo į 6 poziciją.

Klaipėdos "Žalgirio" stadionas, 135 žiūrovai
Teisėjas - Algimantas Kontvainas
Klaipėdos "%c00124" 1 - 0 Marijampolės "%c00125"
53' [1 - 0] Luka Aničič (11m.)

"Atlantas": A.Lekevičius; Ramonas (81' Z.Butkus), Begič, Nesterenko, Šarūnas (83' R.Maciulevičius); Navikas, Surblys, Delič, Petreikis; Gudelj, Aničič (73' Žvingilas)

"Sūduva": S.Klevinskas; Mikuckis, Grigas, L.Klimavičius, G.Klevinskas; Maciulevičius, Miklinevičius, K.Jasaitis (68' G.Juška), Kozyuberda (73' A.Urbšys), Willer; Negreiros

Šį sezoną tarpusavio mačuose visus tris kartus minimalia persvara vienodu rezultatu 1-0 pergalę šventė "Sūduvos" ekipa. Dėl kortelių šios dienos mače negalėjo rungtyniauti "Atlanto" gynėjas Kazimieras Gnedojus.

Nuo pat pirmos rungtynių minutės iniciatyvą savo rankose laikė aikštės šeimininkai. Žaidėjų veiksmuose itin aiškiai jutosi noras iškovoti pergalę, kuri leistų pakilti į taip norimą 6-ąją vietą. 22 žaidimo minutę pavojingai į "Sūduvos" vartus smūgiavo Donatas Navikas. Tačiau marijampoliečių vartininkas Saulius Klevinskas smūgį atrėmė.

Pirmasis pavojingas epizodas prie "Atlanto" vartų kilo vos 26 minutę, kuomet svečiai kėlė kampinį, tačiau realesnės naudos iš to nebuvo. Apie 30 žaidimo minutę dar syki iš toli itin galingai smūgiavo Donatas Navikas, tačiau kamuolys praskrido greta vartų virpsto. Tačiau kitą ataką "Sūduvos" futbolininkai surengė dar pavojingesnę - vienas prieš vartininką iššokęs legionierius iš Brazilijos Jose Negreiros nesugebėjo pelnyti įvarčio.

Didesnių ir stipresnių išpuolį pirmoje mačo dalyje nebuvo, pirmosios 45 minutės taip ir baigėsi baigėsi taikiai 0-0.

Antrąjį kėlinį kur kas galingiau pradėjo uostamiesčio futbolininkai. Jie jau pirmosiomis minutėmis užgulė svečių iš Marijampolės vartus. Galų gale 53 minutę pavojingai į baudos aikštelę įsiveržus Hrvatinui Gudeljui pavyko uždirbti vienuolikos metrų baudinį. Varžovų puolėją neleistinai pargriovė ir už tai geltoną kortelę gavo Linas Klimavičius.

Prie 11 metrų žymos stojęs kroatas Luka Aničičius isėkmingai nuginklavo marijampoliečių vartų sargą. Netrukus po įvarčio įvyko futbole retas reiškinys - teisėjų keitimas. Buvo pakeistas aikštės teisėjas Algimantas Kontvainas.

Įmušę vieną įvartį "Atlanto" futbolininkai nenurimo, ir toliau aktyviai spaudę varžovus sukūrė dar keletą realių progų įvarčiui pelnyti. Tačiau net keletą kartų įsiveržus dviems klaipėdiečių žaidėjams į varžovų baudos aikštelę nepavykdavo sužaisti komandinio futbolo ir pelnyti lengvpo įvarčio. Jau tapo tendencija, kad klaipėdiečiai mieliau žaidžia vienas prieš vieną, tačiau nerealizuoja daugiau kaip pusės visų turimų šansų.

67 mačo minutę aštriai dešiniuoju kraštu prasiveržęs "Atlanto" gynėjas Povilas Šarūnas perdavė kamuolį Donatui Navikui, kuriam beliko jį pasiųsti į tuščius vartus, tačiau saugas nesugebėjo padaryti - kamuolys skriejo virš vartų.

77 minutę "Sūduvos" futbolininkai labai grubiai pargriovė "Atlanto" gynėją Darių Ramoną, kuris po 5 minučių buvo pakeistas, nes negalėjo rungtyniauti pilna jėga. Gynėjas susižeidė kairįjį kelį.

Nuo 85 minutės iniciatyvos ėmėsi "Sūduvos" futbolininkai. Jie stipriai užspaudė klaipėdiečius jų aikštės pusėje ir bandė pelnyti išlyginamąjį įvartį. Tačiau visi bandymai būdavo nesėkmingi - stabiliai atrodė Klaipėdos vartų sargas Arnas Lekevičius. Po teisėjo finalinio švilpuko švieslentė Klaipėdos "Žalgirio" stadione rodė minimalią "Atlanto" pergalę 1-0.

Taigi Klaipėdos "Atlanto" vyriausiojo trenerio Vacio Lekevičiaus žodžiai likus 5 turams iki sezono pabaigos neišsipildė. Strategas teigė, kad 6-ąją vietą, kuri buvo iškelta kaip šio sezono tikslas, galima pamiršti.

Tačiau galingai sužaidę sezono pabaigą ir sulaukę palankių rezultatų iš "Vilniaus" klubo, kuris liko tik 7-oje turnyrinės lentelės vietoje, klaipėdiečiai užėmė 6-ąją vietą.

"Sūduva" jau anksčiau buvo užsitikrinusi šalies vicečempiono vardą.