2 turas: "Real" svečiuose sutriuškino "Villarreal" ekipą © Eurofootball.lt
Sekmadienį Ispanijoje buvo žaidžiamos "La Ligos" 2-ojo turo rungtynės. Pergales iškovojo praėjusio sezono favoritai "Real", "Barcelona" ir "Valencia", tuo tarpu ketverios rungtynės baigėsi lygiosiomis.

Praėjusiame sezone ketvirta likusi "Valencia" svečiuose buvo priversta paplušėti su lygos debiutante "Almeria". Nors be kelių lyderių rungtyniavę Valensijos futbolininkai antrojo kėlinio pradžioje po Fernando Morienteso įvarčio išsiveržė į priekį, antrojo kėlinio viduryje ispanas Alvaro Negredo išlygino rezultatą. Vis tik rungtynėms artėjant į pabaigą gynėjas iš Italijos Emiliano Moretti įmušė, kaip vėliau paaiškėjo, pergalingą įvartį. Tiesa, jau per pridėtinį laiką Albertas Crusat vos neišlygino rezultato.

Tuo tarpu "Barcelona" neturėjo didesnių problemų su Bilbao "Athletic" klubu. Katalonijos grandai išsiveržė į priekį jau aštuntą minutę, kai įspūdingu baudos smūgiu iš daugiau nei 20 metrų pasižymėjo Ronaldinho. 35 minutę po puikaus brazilo perdavimo vienas prieš vartininką atsidūrė ir jo pargriautas buvo Thierry Henry. Teisėjas skyrė vienuolikos metrų baudinį, kurį sėkmingai realizavo Ronaldinho.

Pirmojo kėlinio pabaigoje "Barcelona" turėjo dar bent tris progas įvarčiui, tačiau pasižymėti nepavyko nei Lioneliui Messi, nei Ronaldinho, nei Deco.

Antrojo kėlinio viduryje abi ekipos apsikeitė smūgiais į vartų konstrukcijas - iš pradžių taip padarė T.Henry, o kitoje aikštės pusėje virpstą sudrebino Susaeta. Tačiau pastarasis po beveik dešimties minučių pasinaudojo grubia Victoro Valdeso klaida ir sušvelnino rezultatą.

Tačiau "Barca" atstatė dviejų įvarčių pranašumą jau po minutės - po Yaya Toure smūgio kamuolys atšokęs nuo skersinio išskrido lauk iš vartų. Nors abi ekipos tęsė žaidimą po maždaug penkių sekundžių šoninis teisėjas parodė ženklą, jog įvartis buvo.

Likus žaisti kiek daugiau nei dešimt minučių "Barcelona" liko žaisti dešimtyje, kai antrą geltoną kortelę prieš save išvydo Rafaelis Marquezas, tačiau netrukus jėgos išsilygino, kai už pražangą prieš Giovannį dos Santosą raudoną kortelę gavo Koikilis. Vis tik nei vienai ekipai iki rungtynių pabaigos nieko pavojingo sukurti nebepavyko ir "Barcelona" šventė įtikinamą pergalę.

Sekmadienį vakare vykusiose rungtynėse "Real" net 5-0 svečiuose sutriuškino "Villarreal", kurie sezoną pradėjo pergale 3-0 prieš "Valencia". Du įvarčius Karališkajam klubui pelnė naujokas olandas Wesley Sneijderis.

2 turo sekmadienio rungtynių statistika

Madrido "Getafe" 1 - 1 Huelvos "Recreativo"
85` [0 - 1] Florent Sinama-Pongolle
90` [1 - 1] Manu Del Moral

65` iš aikštės pašalintas Mario Cotelo ("Getafe")

"Valladolid" 2 - 2 La Korunijos "Deportivo"
45` [1 - 0] Garcia Calvo
53` [1 - 1] Sebastien Taborda
71` [2 - 1] Sisi
77` [2 - 2] Riki

"Almeria" 1 - 2 "Valencia"
46` [0 - 1] Fernando Morientes
63` [1 - 1] Alvaro Negredo
80` [1 - 2] Emiliano Moretti

"Barcelona" 3 - 1 Bilbao "Athletic"
8` [1 - 0] Ronaldinho
34` [2 - 0] Ronaldinho (11 m.)
71` [2 - 1] Susaeta
72` [3 - 1] Yaya Toure

76` iš aikštės pašalintas Rafaelis Marquezas ("Barcelona")
79` iš aikštės pašalintas Koikili ("Athletic")

Sevilijos "Betis" 2 - 2 Barselonos "Espanyol"
32` [0 - 1] Luis Garcia
41` [0 - 2] Luis Garcia
83` [1 - 2] Fernando
84` [2 - 2] Rafael Sobis

Madrido "Atletico" 1 - 1 "Mallorca"
18` [0 - 1] Daniel Guiza

"Villarreal" 0 - 5 Madrido "Real"
39` [0 - 1] Raul
48` [0 - 2] Wesley Sneijder
50` [0 - 3] Ruud van Nistelrooy
73` [0 - 4] Wesley Sneijder
80` [0 - 5] Guti