2 turas: "Juventus" ir "Roma iškovojo po antrą pergalę © Eurofootball.lt
Šį savaitgalį Italijos lygoje buvo sužaistos devynerios 2-ojo turo rungtynės. Įtikinamas pergales iškovojo čempionato favoritai „Inter“ ir „Roma“, tuo tarpu „Juventus“ tik po labai sunkios kovos sugebėjo palaužti savo varžovus. „Udinese“ klubą namie sutriuškino lygos naujokas, o „Livorno“ patyrė dar vieną gėdingą pralaimėjimą.

Atkakliausios rungtynės šį kartą vyko Kaljiaryje, kur „Juventus“ pačioje rungtynių pabaigoje išplėšė pergalę prieš šeimininkus „Cagliari“.

Svečius į priekį išvedė prancūzas Davidas Trezeguet. Puolėjas 54 minutę, stovėdamas 5 metrų atstumu nuo vartų, nukreipė Mauro Camoranesi galva pamuštą kamuolį į varžovų vartus. Tačiau vos už trejų minučių „Juventus“ gynėjas Nicola Legrottaglie savo komandos baudos aikštelėje prasižengė prieš varžovą Alessandro Matri ir teisėjas paskyrė 11 metrų baudinį į „Serie B“ čempionų vartus. Jo mušti atsistojęs Pasquale Foggia išlygino rezultatą.

Tačiau „Juventus“ 77 minutę vėl išsiveržė į priekį – Mauro Camoranesi, gavęs perdavimą iš Sergio Almirono, permetė kamuolį per varžovų vartininką, tačiau kamuoliui esant prie vartų jį pamušė Alessandro Del Piero, kuriam ir buvo įskaitytas šis įvartis. Tačiau „Juventus“ gynėjai ir vėl pridarė problemų savo komandai. Šįkart savo komandos baudos aikštelėje prasižengė Jonathanas Zebina. Teisėjas vėl paskyrė 11 metrų baudinį, kurį antrą kartą realizavo Pasquale Foggia. Negana to, Jonathanas Zebina už ginčus su teisėju buvo pašalintas iš aikštės.

Tačiau šeimininkai greit neteko kiekybinės persvaros – raudoną kortelę vos už dviejų minučių už pražangą prieš Mauro Camoranesi gavo „Cagliari“ žaidėjas Cristiano Del Grosso. Tuo pasinaudojęs „Juventus“ netrukus išplėšė pergalę. Jau bėgant pridėtiniam laikui, Mauro Camoranesi skersuotas kamuolys pasiekė Giorgio Chiellini, o šis galva pelnė trečiajį savo komandos įvartį.

Tuo tarpu šeštadienį vykusiose rungtynėse „Inter“ su Zlatanu Ibrahimovičiumi priešakyje sugebėjo svečiuose palaužti „Empoli“ ekipą rezultatu 2-0.

Švedas sugebėjo pelnyti abu ekipos įvarčius, tokiu būdu parodydamas, kad jis vėl įgauna puikią formą. 13 minutę Maiconas skersavo kamuolį į „Empoli“ baudos aikštelę, o ten buvęs Zlatanas Ibrahimovičius akrobatiškai nukreipė kamuolį į vartus. Savo komandos pergalę jis užtvirtino rungtynėms einant į pabaigą, 81 minutę. Švedas gavo perdavimą iš brazilo Cesaro ir kamuolys, dar palietęs vartininko koją, įskriejo į vartus.

Kitose rungtynėse „Roma“ iškovojo dar vieną įtikinamą pergalę, namuose rezultatu 3-0 įveikę „Siena“.

Šeimininkai išsiveržė į priekį 17 minutę po dar vieno Alberto Aquilani tolimo smūgio. Italas ir pirmose čempionato rungtynėse nuginklavo varžovų vartininką smūgiu iš toli. Visgi antrojo įvarčio Romos sirgaliams teko palaukti ilgokai – jis buvo įmuštas 82 minutę. Pirmajį įvartį vilkėdamas naujojo klubo marškinėlius pelnė Ludovicas Giuly, o rezultatyviu perdavimų pasižymėjo Alberto Aquilani. Tuomet „Siena“ visomis pajėgomis šturmavo varžovų vartus ir tuo pasinaudojęs „Roma“ kapitonas Francesco Totti kontratakos metu palaidojo svečių viltis.

Didelę staigmeną pasiekė lygos naujokas „Napoli“, svečiuose net 5-0 sutriuškinęs „Udinese“ ekipą. Nors „Napoli“ praeitame ture pralaimėjo „Cagliari“ ekipai, klubas šįkart įrodė, kad šiemet nesiruošia būti pastumdėliu. Du įvarčius nugalėtojams pelnė Marcelo Zalayeta, kuris šią vasarą į klubą perėjo iš „Juventus“.

„Livorno“ antras rungtynes iš eilės pademonstravo katastrofišką ginybą ir patyrė gėdingą pralaimėjimą. Praeitame ture ekipa 1-5 nusileido „Juventus“ klubui, o šiame ture namuose rezultatu 2-4 nusileista „Palermo“ ekipai. Rezultatas po pirmojo kėlinio buvo 4-0 svečių naudai, tačiau „Livorno“ sugebėjo šiek tiek sušvelninti skirtumą.

Vėliausiose sekmadienio rungtynėse Genujos „Sampdoria“ susitiko su Romos „Lazio“ ekipa. Abiems komandoms nesisekė išnaudoti susikurtų progų, o geriausią pačioje susitikimo pabaigoje turėjo šeimininkų puolėjas Paolo Sammarco, tačiau jis bandydamas kamuolį permesti vartininką smūgiavo virš vartų. Tai buvo pirmas kartas nuo 1976 metų, kai šių komandų dvikova baigėsi be įvarčių.

Paskutinis turo mačas įvyks pirmadienį. „Milan“, kuris dar penktadienį žaidė UEFA Supertaurės mačą, susigrums su „Fiorentina“.

Visi 2-ojo turo rungtynių rezultatai

"Empoli" 0 - 2 "Inter"
13` [0 - 1] Zlatan Ibrahimovic
83` [0 - 2] Zlatan Ibrahimovic

"Atalanta" 2 - 0 "Parma"
21` [1 - 0] Riccardo Zampagna (11m.)
65` [2 - 0] Moris Carrozzieri

"Cagliari" 2 - 3 "Juventus"
54` [0 - 1] David Trezeguet
56` [1 - 1] Pasquale Foggia (11m.)
77` [1 - 2] Alessandro Del Piero
81` [2 - 2] Pasquale Foggia (11m.)
90` [2 - 3] Giorgio Chiellini

82` Jonathan Zebina ("Juventus"), 83` Cristiano Del Grosso ("Cagliari") pašalinti iš aikštės

"Catania" 0 - 0 "Genoa"

"Livorno" 2 - 4 "Palermo"
10` [0 - 1] Leandro Rinaudo
23` [0 - 2] Fabrizio Miccoli
37` [0 - 3] Fabrizio Miccoli
42` [0 - 4] Amauri
55` [1 - 4] Fausto Rossini
75` [2 - 4] Alessandro Grandoni

"Roma" 3 - 0 "Siena"
17` [1 - 0] Alberto Aquilani
82` [2 - 0] Ludovic Giuly
89` [3 - 0] Francesco Totti

"Torino" 2 - 2 "Reggina"
31` [0 - 1] Nicola Amoruso
45` [1 - 1] Alessandro Rosina
58` [2 - 1] Nicola Ventola
90` [2 - 2] Francesco Cozza

"Udinese" 0 - 5 "Napoli"
16` [0 - 1] Marcelo Zalayeta
41` [0 - 2] Maurizio Domizzi
65` [0 - 3] Ezequiel Lavezzi
71` [0 - 4] Marcelo Zalayeta
81` [0 - 5] Roberto Sosa

"Sampdoria" 0 - 0 "Lazio"

82` Reto Ziegler ("Sampdoria") pašalintas iš aikštės