Olandijoje - lyderių pergalės ir raudonų kortelių lavina © Eurofootball.lt
Savaitgalį Olandijoje vyko 17-ojo Olandijos "Eredevisie" čempionato rungtynės, kuriose pergales iškovojo visa lyderių trijulė - Eindhoveno "PSV", Alkmaro "AZ" bei Amsterdamo "Ajax", o ture, be kaip jau įprasta gausos įvarčių, pasipylė gausybė raudonų kortelių. Iš viso per 9 varžybas jų buvo parodytos net 7.

Šalies čempionai name neturėjo vargo prieš Almelo "Heracles", kurie nuo pirmojo kėlinio vidurio žaidė dešimtyje - 25 rungtynių minutę baudos aikštelėje Eddy Bosnaras šiurkščiai tyčia pargriovė Arouna Kone, o vienuolikos metrų baudinį sėkmingai realizavo Timmy Simonsas. Toliau aikštėje dominavo "PSV" vienuolikė. Antrajame kėlinyje, praėjus tik 6 minutėms, įvartį galva pelnė kapitonas Philipas Cocu, o paskutinį tašką varžybose padėjo Patrickas Kluivertas, kuriam tai buvo pirmasis įvartis šiame čempionate. "PSV" ekipai tai jau buvo 11 iš eilės pergalė, be to, ši komanda įvarčio jau nepraleidžia 829 minutes.

Ir toliau įspūdingą formą demonstruoja Klassas Janas Huntelaaras. Žaidėjas mače prieš Roterdamo "Excelsior" pelnė hat-triką ir padėjo savo ekipai nugalėti rezultatu 3-1. Beje, šį mačą šeimininkai baigė devyniese, mat dėl raudonų kortelių iš aikštės buvo pašalinti Josas van Nieuwstadtas bei Sieme Zijmas.

Alkmare vietos "AZ" rezultatu 2-0 nugalėjo "Groningen" ir įsitvirtino antroje vietoje. Abu įvarčius "AZ" pelnė pirmajame kėlinyje - pasižymėjo Gijsas Luirinkas bei Danny Koevermans.

Iš paskutinės vietos pagaliau pakilo "Den Haag" vienuolikė, savų žiūrovų akivaizdoje 2-1 palaužusi Tilburgo "Willem II". Hagos ekipa dėka geresnio įvarčių santykio pakilo į 17 poziciją, o paskutinėje atsidūrė Waalwijko "RKC", namie 0-1 pralaimėjusi Nijmegeno "NEC".

17 turo rezultatai

"PSV" 3 - 0 "Heracles"
25' [0 - 1] T. Simons (iš 11 m. baudinio)
51' [2 - 0] P. Cocu
64' [3 - 0] P. Kluivert

25' E. Bosnar ("Heracles") pašalintas iš aikštės

"Den Haag" 2 - 1 "Willem II"
8' [1 - 0] E. Elia
20' [2 - 0] S. Kolk
53' [2 - 1] I. Kargbo

"Roda" 2 - 4 "Vitesse"
26' [1 - 0] S. Cissé
29' [2 - 0] A. Oper
38' [2 - 1] D. Lazovic
49' [2 - 2] A. Pryor
74' [2 - 3] D. Lazovic
90' [2 - 4] F. Benson

68' D.d. Fauw ("Roda") pašalintas iš aikštės

"Sparta" 0 - 3 "NAC"
9' [0 - 1] B. Pinas
28' [0 - 2] P. Mtiliga
45' [0 - 3] M. Rigters

"Excelsior" 1 - 3 "Ajax"
24' [0 - 1] K.J. Huntelaar
48' [0 - 2] K.J. Huntelaar
74' [0 - 3] K.J. Huntelaar
90' [1 - 3] M. Pique

36' J.v. Nieuwstadt bei 53' S. Zijn (abu iš "Excelrios") pašalinti iš aikštės

"Utrecht" 2 - 1 "Feyenoord"
9' [1 - 0] G.v. Dijk (iš 11 m. baudinio)
17' [2 - 0] R. Nelisse
90' [2 - 1] R. Vlaar

83' G. Rossini ("Utrecht") bei 90' D. Buijs ("Feyenoord") pašalinti iš aikštės

"RKC" 0 - 1 "NEC"
37' [0 - 1] R. Denneboom

"AZ" 2 - 0 "Groningen"
26' [1 - 0] G. Luirink
43' [2 - 0] D. Koevermans (iš 11 m. baudinio)

"Twente" 5 - 1 "Heerenveen"
7' [1 - 0] B. NKufo
23' [1 - 1] A. Alves
41' [2 - 1] S. Touma
57' [3 - 1] J. Heubach
72' [4 - 1] B. NKufo
80' [5 - 1] K. Bakircioglu

62' T. Prager ("Heerenveen") pašalintas iš aikštės