Klubų Pasaulio Taurę laimėjo "Internacional" © Eurofootball.lt
Sekmadienį Japonijoje vykusiame Klubų Pasaulio čempionato finale antrus metus iš eilės triumfavo Pietų Amerikos atstovai. Atkakliose rungtynėse 67-ių tūkstančių žiūrovų akivaizdoje Porto Alegrės "Internacional" iš Brazilijos minimaliu rezultatu palaužė UEFA Čempionų lygos ir Ispanijos čempionato laimėtojus "%c00006".

Nors Europos čempionai dominavo beveik visas rungtynes, 82-ą minutę po gudraus Iarley perdavimo kamuolį į Victoro Valdeso vartus pasiuntė po keitimo aikštėje pasirodęs Adriano.

Po kelių akimirkų Deco smūgį puikiai atrėmė "Internacional" vartininkas Clemeras, o 85-ą minutę po Ronaldinho baudos smūgio iš maždaug 25 metrų kamuolys sudrebino virpstą.

Tačiau Ispanijos čempionato lyderiams aikštėje nepavyko pademonstruoti tokio žaidimo, kuris pusfinalyje padėjo net 4-0 sutriuškinti "America" iš Meksikos.

"Libertadores" taurės laimėtojai į finalą pateko pusfinalyje 2-1 palaužę Afrikos čempionus "Al Ahly" iš Egipto.

"Aš devintame danguje, - po rungtynių džiaugsmo neslėpė Adriano. - Džiugu įveikti "Barcelona". Mus smarkiai spaudė pirmajame kėlinyje, tačiau vėliau mes atsitiesėme."

"Barcelona" dėl pralaimėjimo belieka kaltinti tik save - 19-ą minutę Clemeras nesėkmingai atmušė Deco iš toli smūgiuotą kamuolį, tačiau pirmas suskubęs Ronaldinho pataikė į šoninį tinklą.

74-ą minutę po dar vieno puikaus Deco perdavimo pasižymėti galėjo po keitimo aikštėje pasirodęs Xavi, tačiau jo smūgį atrėmė varžovų vartininkas.

Geriausiu turnyro žaidėju išrinktas Portugalijos rinktinės saugas Deco.

Prieš dvejus metus atnaujintą FIFA Klubų Pasaulio čempionatą abu kartus laimėjo Pietų Amerikos atstovai - pernai "Sao Paulo" iš Brazilijos finale 1-0 įveikė "Liverpool".