2024-ųjų Europos futbolo čempionate Vokietijoje dėl trofėjaus susirungs 24 stipriausios senojo žemyno rinktinės.
Vienoms nacionalinėms komandoms dėl vietos turnyro finaliniame etape teko gerokai paprakaituoti, tuo tarpu kitoms tai padaryti sekėsi išties įspūdingai: Prancūzija atrodė kaip neįveikiama varžovė, Anglija įrodė, kad savo dispozicijoje turi pakankamai talento nutraukti nuo 1966 metų besitęsiantį trofėjų badą, tuo tarpu Roberto Martinezo treniruojama Portugalija demonstravo uraganiniu puolimu paremtą žaidimą.
Žinoma, negalima nurašyti ir tokių Europos futbolo gigantų, kaip Ispanija ir Belgija, o šeimininkė Vokietija, diriguojama Juliano Nagelsmanno, taip pat yra nusiteikusi apginti namų tvirtovę.
Lankomiausias Lietuvos futbolo naujienų portalas „Eurofootball.lt“ pristato 2024-ųjų Europos futbolo čempionato, startuosiančio birželio 14-ąją, reitingą.
6 vieta – Ispanija
Ispanijos rinktinė užtikrintai pateko į Europos čempionatą, o dėl to daugiausiai pagyrų nusipelnė treneris Luisas de la Fuente.
Nemaža dalis ekspertų bei futbolo fanų skeptiškai vertino Ispanijos futbolo federacijos sprendimą rinktinės vairininku paskirti aukščiausio lygio patirties neturintį ispaną, tačiau 62-ejų specialistas puikiai suvaldė jaunų žaidėjų pagrindu sudarytą komandą, ką parodo ir rezultatas. Vis dėlto, naujajam treneriui, kaip ir buvo prognozuota, pradžia nebuvo lengva - pralaimėjimas antrosiose atrankos rungtynėse prieš Škotiją 0:2 dar labiau paskatino fanų nepasitenkinimą.
Po laimėto Tautų lygos trofėjaus birželį, ispanai atrankos A grupėje iškovojo šešias pergales iš eilės ir taip užsitikrino kelialapį į Senojo žemyno turnyrą. L. de la Fuente Ispanijos futbolo visuomenės akyse įgavo tokį pasitikėjimą, kokio dar niekad neturėjo.
Visgi tai nebėra ta praeito dešimtmečio pradžios dominuojanti rinktinė, ką atspindi ir kovo mėnesį patirtas pralaimėjas 0:1 prieš Kolumbiją bei nepelnytai pasiektos lygiosios 3:3 su Brazilija. Burtų traukimo ceremonijoje paaiškėjo, kad Ispanija pateko į stiprią B grupę, kurioje susitiks su čempione Italija, visada konkurencinga Kroatija bei nustebinti galinčia Albanija.
Kaip bebūtų, ispanai, kaip ir kiekvienais metais, į Vokietiją vyksta iškeldami sau aukščiausius tikslus. Apmaudu, jog „Barcelona“ vunderkindas Gavi dėl traumos negalės vasarą padėti komandai, tačiau pamatysime, ar naujosios kartos talentai Pedri ar Lamine'as Yamalas, padedami rinktinės veteranų Rodri bei Alvaro Moratos, sugebės toli nužingsniuoti čempionate.
5 vieta – Vokietija
Po absoliučiai nesėkmingo 2022-ųjų pasaulio čempionato, kuriame vokiečiai neperžengė net grupės etapo, rinktinė visiškai subyrėjo. Vokietija 2023 metus pradėjo pralaimėdami keturis mačus iš šešių, o po gniuždančio pralaimėjimo 1:4 prieš Japoniją, komandos treneris Hansi Flickas neteko darbo.
Jo pareigas laikinai perėmęs Rudi Volleris iškart davė rezultatą - kontrolinėse rungtynėse pasiekė morališkai itin reikalingą pergalę prieš Prancūziją. Nuolatiniu treneriu paskyrus Julianą Nagelsmanną, vokiečiai ėmė rodyti atgimimo ženklus, iškovodami pergalę prieš Jungtines Amerikos Valstijas (JAV) ir sužaisdami lygiosiomis su Meksika. Visgi lapkritį sekė niūrūs pralaimėjimai prieš Turkiją ir Austriją.
Vis dėlto, pastaruoju metu panašu, kad naujasis strategas, įvedęs pakitimus, atrado būdų užkurti komandą pergalėms. Kovą, kontrolinių rungtynių ciklo metu, buvo įveiktos pajėgios Olandijos ir Prancūzijos rinktinės. Verta paminėti ir tai, jog vokiečiai savo dispozicijoje visuomet turėjo ir turi daugybę aukštos klasės žaidėjų.
Madrido „Real“ gynybos ramstis Antonio Rudigeris, Miuncheno „Bayern“ žmogus–orkestras Joshua Kimmichas ir „Barcelona“ veteranas Ilkay'us Gundoganas yra ilgus metus aukščiausiame lygyje rungtyniavę žaidėjai, prie kurių galima pridėti ir „Real“ legendą Toni Kroosą, kuris po ilgos pertraukos grįžta į nacionalinės komandos sudėtį. Itin pavojingos bus ir Vokietijos jaunosios superžvaigždės Florianas Wirtzas ir Angliją iškeitęs Jamalas Musiala.
J. Nagelsmannui neabejotinai trūksta pasaulinio lygio vidurio puolėjo, tačiau Niclasas Fullkrugas jau yra įrodęs, jog gali būti produktyvus rinktinėje - įmušė dešimt įvarčių per penkiolika susitikimų. Vokietija turės visas galimybes palengva įsibėgėti prieš atkrintamąsias, nes varžovai A grupėje laukia išties neįspūdingi - Škotija, Šveicarija ir Vengrija.
4 vieta – Anglija
Ar futbolas pagaliau grįš namo? Turbūt mažai kas statytų pinigus prieš Angliją ir jos triumfą šių metų čempionate. Jų sudėtis ne tik perpildyta talentu, bet ir yra sukaupusi pakankamai patirties, ką parodo ir pasiektas praėjusio čempionato finalas.
Anglai vietą pagrindiniame turnyre užsitikrino likus dar dviem mačams iki atrankos pabaigos, kai įspūdingai sugrįžo į mačą su Italija ir apgynė „Wembley“ sienas.
Vis dėlto, Anglija labai neužtikrintai užbaigė nieko jiems nebelėmusias kvalifikacijos rungtynes su Malta ir Šiaurės Makedonija, taip pat, dėl prastai sužaidžiamų mačų su stipriais varžovais daug kritikos susilaukia ir komandos strategas Garethas Soutgate‘as.
Kovo mėnesį vykę kontroliniai susirėmimai su Brazilija ir Belgija tą tik įrodo – pirmiesiems buvo pralaimėta 0:1, o su belgais tik per pridėtą laiką išsigelbėta Jude‘o Belinghamo dėka, pasiekiant lygiąsias 2:2.
G. Southgate‘as yra ypač kritikuojamas dėl jam pačiam suvokiamo konservatyvumo ir jis pats pripažino, jog Anglija atrankos metu nebuvo tokia gera, kokia galėtų būti. Anglai gali pasigirti bene geriausiu atakuojančių žaidėjų potencialu pasaulyje, tačiau aikštelėje to kol kas nematome.
Vis dėlto, jeigu J. Bellinghamas ir Harry Kane‘as bus visiškai sveiki, „Trys liūtai“ turėtų pasiekti bent jau turnyro pusfinalį. Tam ypač pasitarnavo silpna C grupė, kurioje anglai nepersistengdami turėtų įveikti Daniją, Serbiją ir Slovėniją bei patausoję lyderius žengtų į atkrintamąsias kaip įmanoma šviežesni.
Komentarų kol kas nėra...
Komentarų kol kas nėra...
Komentarų kol kas nėra...
Cituoti komentarą
Pranešti apie netinkamą komentarą